Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy egyre később lesznek a gyerekek szobatiszták?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom, hogy már menne oviba 3 éves elmúlt, de még nem szobatiszta.

Szerintem egy 2-2,5 éves gyerek általában már érett rá.


2015. aug. 6. 09:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

szerinted és általában

-itt a bibi.

2015. aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a bölcsiben is ezt mondták ahol év végére 14-ből 14 gyerek szobatiszta volt, és egyik sem volt még 3 éves.
2015. aug. 6. 09:20
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként ne érts félre, nem akarok senkit bántani!
2015. aug. 6. 09:22
 4/15 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomat tusom leírni.

A kisfiam 2 éves 4 hónapos. Május óta nappalra szobatiszta, 2 hete már az éjjeli pelus sem volt nedves, úgyhogy tegnap este már nem adtam rá. Kíváncsi voltam, mi lesz ma reggel: száraz alsógatya, száraz lepedő. Nyilván nem biztos, hogy ez most már stabil ágytisztaság. Szval a fiam pont az ellenkezője a te megállapításodnak: épp, hogy elmúlt két éves, amikor már nem kért pelust.

Ez nagyon gyerekfüggő.

2015. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs két egyforma gyerek.

De míg régen a 1,5 éves gyerekek nagy része szobatiszta volt, ma ha egy 2 éves szobatiszta lesz, akkor azt mondják, hogy milyen hamar.

2015. aug. 6. 09:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam kettő éves lesz augusztus tizenötödikén, de egyáltalán nem érdekli a bilibe vagy wc-be pisilés, kakilás. Ha leveszem rola a pelust akkor szoktam neki mondani, hogy szóljon ha pisilni vagy kakilni kell, meg meg szoktam kérdezni hogy kelle neki, de nem szól, nem válaszol, nem érdekli a dolog, képes lenne egésznap kakis pelusba lenni.
2015. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Régen nem hagyták, hogy maga döntsön róla. Anyám már egy éves koromban kergetett a bilivel és ha sikerült rávennie, hogy belepisiljek, kijelentette, hogy szobatiszta vagyok. Ami szimpla hazugság volt, persze.
2015. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A nagylányom 2 èvesen lett szobatiszta. A közèpső 8 èves, mèg mindig nem az, neki hormonproblèmája van. A legkisebb lányom másfèl èvesen, a fiam pedig szeptemberben lesz 2, nappalra stabilan szobatiszta.
2015. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Regen nem voltak ezek a kenyelmes pelusok, amit a gyerek gyakorlatilag szinte mar maganak is feltesz egy kis tulzassal (szomszedom gyereke pl eskuszom a sajat szememmel lattam, hogy bepelenkazta magat!!!) hanem anyaink fertotlenitgettek, kifozogettek, mosogattak, szoval, az o erdekuk azt kivanta, hogy minel hamarabb szobatiszta legyen a gyerek. A mai szulo inkabb raadja a pelust, nem takaritja a pisit, kakat, 1 hetig mig a gyerek megszokja, merthogy "nem erett ra a gyerek", konnyebb a pelus, mint takaritani utana. Sajnos a nagylanyommal en is ebbe a hibaba estem, hogy konnyebb volt raadni, mint takaritani utana, meg hogy raer meg. 3 eves koraban gyakorlatilag mi kenyszetritettuk szobatisztasagra, mert ha rajta mult volna meg most 4,5 evesen is pelenkas lenne!!! Egy gyotrelem volt akkor, pedig anno mikor 2 eves volt (decemberi gyerek) egyszer csak szolt hogy pisi, es belepisilt a bilibe. Majd megismetlodott megegyszer. Na akkor kellett volna tobb eszemnek lennie, es inkabb takaritani utana egx hetig, biztos, hogy sokkal hamarabb, es konnyebben ment volna, mert akkor pont nyitott volt ra. Ehhez kepest 3 eves koraban ugyanugy takaritottam utana, de lehet tobbet is, mintha hamarabb kezdtem volna a szoktatast. Na a masodik gyereknel nem kovettem el ezt. Szeptemberben lesz 2 eves, 2 hete szoba es agytiszta, o mondjuk nagyon hamar rakapott a bilire, az o erdeke is volt, hogy levegyuk a pelust, mert 2 hete a nagy melegben ugy kipattogzott a hata es a popoja, hogy veresre vakarta szegeny. 2 napig tartott az atallas nala, utana magatol szolt, hogy "bilibe" es a masodik nap utan meg 3 napig napi 1-2 baleset volt, fokent ha belefeledkezett a jatekba, azota semmi!! Rogton ezzel egyidoben elkezdett szaraz pelussal ebredni, ugyhogy 2 napja azt is levettem. Szerintem igenis erett ra egy 1,5-2 eves gyerek, de ez csak a szulon mulik!!! Hogy hajlando e egyuttmukodni vele, es segiteni neki! Lattam mar olyat is, hogy az egy eves gyerek szobatiszta volt, mert olyan sok hugyuti fertozese volt a kislanynak, hogy azt javasoltak, probaljak meg levenni rola a pelusz, es lass csodat, ugyan ott kb 2 honap volt az atallas, de sikerult!
2015. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Ja, es tudom, hogy majd mindjart jonnek itt az okosok, a hormonnal, hogy az a felelos a szobatisztasagert, es ha az nem alakul ki addig nem erett ra, blabla, akkor elmondom, az csak at ejszakai szobatisztasagra vonatkozik. De ahogy nappalra elkezdi erezni az ingert, es tudja szabalyozni, visszatartani a pisit kakit, ha kell, es szolni ha menni kell, akkor elobb utobb ejszakara is kialakul, de amugy kb 1 evet mondanak erre is. Nekem mindket gyerek szinte azonnal ahogy nappalra levettuk, ejszaka is megszunt a pelusba pisiles!
2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!