Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha már ilyen hamar mehetnek...

Ha már ilyen hamar mehetnek oviba a gyerekek-és a szobatisztaság sem kritérium, a szülők nem fognak annyira "kűzdeni" a szobatisztaság eléréseében?

Figyelt kérdés
most,hogy 2és féléves kicsik már mehetnek,és nem gond a pelus,lazábban veszik majd a dolgot szerintetetk?
2015. aug. 9. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig sem volt kitétel a szobatisztaság.


Amúgy nem látok összefüggést...És ahol bölcsis a gyerek? Ott ki küzd?

2015. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak gyerekek akik 3 évesen még nem késszek a szobatisztaságra. Mo-n az ovihoz tényleg kellett a szoba tisztaság. külföldön nem.

DE Mo-n azok a gyerekek akik nem voltak képesek a szobatisztaságra azokat beadták így, és ott össze csinálata magát naponta többször is. Majd a többi gyerek kiröhögte a dadusok szidták az anyukáját, és pár hét alatt szobatiszta lett.

Külföldön élek, itt nem kell szobatisztának lenni, de az ovonök nem pelenkázhatnak. Itt elfogadják, hogy valaki pelenkás, demajd csak otthon lesz kicserélve neki, de itt az ovonök mindent megtesznek hogy a gyerek minél elöbb szoba tiszta legyen, az ilyen gyerekekkel, többször mennek wc-re és a nagyobb gyerekek nem kinevetik, hanem mivel vegyes csoportok vannak, a nagyoknak kell a kicsiket wc-re vinni.

2015. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon sem feltétel. A szomszédomé konkrétan 3 és fél éves, fél éve ovis, de délelőtt pelenkában van.
2015. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

eddig is 2,5 éves kortól mehettek oviba a gyerekek ahol volt minicsoport. én is ilyenbe jártam, pedig 30 fölött vagyok.


mindig is felvették a nem szobatiszta gyereket, ahogy most is. de sem akkor sem most nem vihetik a gyereket oviba amíg pelusos. nem változott semmi, az óvoda nem tárolhat piszkos pelenkát, nem tudja tisztába tenni a gyereket, így addig nem mehet, de fel van véve, hely meg van hagyva neki, az orvos kiállít egy igazolást és így a csp is jár tovább...


egyébként meg szerintem azért csúszott ki a szobatisztaság mert nagyon mondogatják, hogy nem szabad erőltetni. sok szülő meg nem tudja mi az az erőltetés ezért nem is veszik le a pelenkát :/

2015. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
En ilyenrol nem hallottam. Nalunk csak szobatiszta gyerek mehet oviba. Pont tobb kerdes is volt ezzel kapcsolatban es ott azt vslaszoltak hogy feltetel a szobatisztasag az ovihoz. Meg hogy nem tarthatnak hasznalt pelenkat benn, mert megbunteti oket az antsz.
2015. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akiről én írtam, nem alszik ott az oviban. Tehát egész délelőtt abban a pelenkában van:S


Ettől függetlenül én óvónők szájából hallottam pár éve, hogy nem kitétel a szobatisztaság.

2015. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
nálunk csak szobatiszta gyereket vesznek fel és csak betöltöt 3 éveskortol járhat ,és mivel csak 3 éves kortol kötelezö igy 2,5 éveseket nem kötelezö felveni .
2015. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

A kérdést sem értem. Miért kellene küzdeni a szobatisztaságért? Minden gyerek megérik rá, ki előbb, ki később.

Én a lányomat két évesen adtam bölcsibe pelusosan. Lassan jutott el odáig, hogy napközben nem kellett, de alváshoz még igen. Elmúlt 3 éves, mire a délutáni alváshoz sem kellett. (Akkor még bölcsibe járt.) Esti alváskor pedig a héten vettem le róla először, pedig lassan 4 és fél éves lesz. Ez az 5. napunk, hogy este pelus nélkül aludt, és egyszer volt csak baleset.

Tudom, hogy mindenki másképp neveli a gyerekét, de nekem egyszer sem jutott eszembe, hogy erőszakkal levegyem a pelust és naponta 100-szor megkérdezzem, hogy kell-e pisilnie. Pedig kakilni csak pár hónapja hajlandó WC-be. Korábban csak és kizárólag pelusba és csak itthon. Nem mondom, hogy könnyű volt türelmesnek lenni, de látom, hogy megérte, mert bár későn szokott le róla, a legritkább esetben történt baleset miután elhagyta a pelust.

2015. aug. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!