Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet panellakásban...

Hogyan lehet panellakásban minimálisra csökkenteni a balesetek számát, miközben leszokunk a pelenkáról?

Figyelt kérdés

Kicsit nyakatekert a kérdés, elnézést! Az a lényeg, hogy a férjem retteg, h. a kislányunk lepisili a szőnyeget, kanapét egyebet. Pár napja, h. tiltakozik a pelus ellen, bilire szeretne ülni, vagy a vécébe menni, ahogy tőlünk látja, de mégse jelzi időben, vagy elfelejtkezik róla, h. pisilnie kell. Nem szoktuk leszidni, de a párom mindig akkora ügyet csinál belőle, ha mellé megy a cucc.

Kertes házban az udvaron lényegesen könnyebben menne a dolog...



2015. aug. 14. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyakran elvinni a wc-re, ha kell 2 óránként, amikor nagyon meleg van és sokat iszik, akár óránként is. (lehet h ritkábban, nem vagyok biztos benne, az én fiam még pici). Illetve jutalomtábla. Tudod ha egy balesetmentes nap, egy csillag vagy akármi, hétvégére ha x összegyūlik akkor választhat programot, vagy valamit. Pl.fagyizás, séta,kedvenc de messzi játszótér, ilyenek.
2015. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolod mi 37 fokban egész nap a kertben vagyunk???

Kérdezgetem, kell-e pisilni. Ha mindig nemmel válaszol, akkor azért kb 2 óránként ráültetem a wc-re. Így kevés a baleset. Kaki kb minden nap ugyanakkor van, azt csak pelenkába hajlandó, ezért arra a kis időre adok rá. Figyelni kell jobban rá, akkor észreveszed, ha pisilni v kakilni készül.

Ha egy nap 1-2 balesetnél több van, akkor még nem érett rá szerintem.

2015. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Úgy, hogy csak akkor veszed le róla a pelenkát, amikor már érett a szobatisztaságra.
2015. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szőnyeget arra a pár hétre szedjétek fel, tekerjétek össze és állítsátok a sarokba. A kanapét meg le lehet teríteni néhány törölközővel, így azok kapják a cucc nagyját. Ennyi átmeneti kényelmetlenséget megér.


De ahogy előttem írták, kertes házban sem megy ez máshogy. Kánikulában, tűző napra nem viszi ki az ember a gyereket, ha meg télre esik a szobatisztaság, akkor végképp nem sétáltatja az ember a deres füvön félmeztelenül.

A lányom csak reggel 9 előtt (ha nem alszik, bár többnyire igen) és este 6 után van kint. Gondolod, hogy a köztes időben visszatartja? :)

2015. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!