Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak ha visszatartja...

Mit csináljak ha visszatartja fiam a pisit/kakit? Milyen időközönként kellene pisilnie? Tegnap lázas lett és már bebeszéltem hogy biztos azért mert visszatartja és baja lehet a veséjének vagy holyagjának, szerintetek?

Figyelt kérdés
majdnem 2és fél éves a fiam,2hete probáljuk a bilizést,első meglepetésemre,nagyon egyszerüen beindult,ült a bilin és pisilt bele,éjszaka SOSEM pisil be,nappal viszont elkezdte vissza tartani és látom hogy járkál,fészkelődik mert nagyon kell neki de nem hajlano bilire ülni,az udvaron még néha elereszti de már ott sem akarja azt mondja nem kell pedig látom hogy alig birja már tartani aztán persze oda pisil,sosem szidom le érte hanem biztatom hogy feltakaritjuk de majd legközelebb szoljon.baja lehet ettől a tartogatástol?nagyon félek hogy beteg lesz miatta,ki járt már igy?mennyi idő alatt oldodott meg?
2015. aug. 17. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és hiába adom rá vissza a pelust akkor is tartja ameddig birja
2015. aug. 17. 12:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Add vissza a pelust.Majd ha ő magától akar bilizni,kényelmetlen lesz neki a pelenka,na majd akkor érett lesz a bilire.
2015. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
pelusba sem akarja sőt néha kéri is hogy vegyem le rolla de hiába is van rajta mert akkor is vissza tartja ameddig birja :(
2015. aug. 17. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fázott fel esetleg?Nem fáj neki a pisilés,azért tartja vissza?
2015. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem veszem észre rajta hogy fájna neki
2015. aug. 17. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam pont ugyanígy csinálta, amikor elkezdtünk próbálkozni a vécézéssel. Nem pisilt/kakilt be , de nem is szólt, sőt, vécére sem volt hajlandó menni. A bilit az első pillanattól kezdve elutasítja. Pelust sem akart felvenni. Elég patthelyzet volt. Én kitaláltam mindenféle vicces helyzetet pl. pisilje oldalba az udvarban a bokrot. Vagy pisiljünk együtt az udvarban, ahol senki sem lát. Vagy szalonnasütés után Ő pisilte le a.parazsat. Ez annyira tetszett Neki, hogy utána napokig hajlandó volt pisilni, mintha a parazsat pisilte volna le. Valamint kidekoráltam a vécét. Imádja a számokat, betűket, úgyhogy ilyen témájú képeket ragasztottam a vécé falára, ezek elterelték a figyelmét és pisilt. Akkor volt 2 éves, szobatiszta is lett. Azóta már éjjelre sem kell a pelus. Most 2 éves 4 hónapos.

Nem értek egyet azzal, hogy addig legyen pelusban, amíg magától nem szól. Lehet játékosan motiválni, megmutatni Neki, ösztönözni, dicsérni, főleg ha a gyerkőc nem akarja a pelust. Az már egy jó jel. Persze, ha kézzel-lábbal tiltakozna és a szülő erőltetné, az a nem jó út. Nálunk a kisfiam vevő volt a próbálkozásaimra. Ahogy a kérdező sorait olvasom, az ő gyerkőce is jó úton halad a szobatisztaság felé.

2015. aug. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
motiváciot már mindennel probáltuk,pl beülhet az autoba "vezetni" de csak ha előbb pisil mert az autoba nem szabad bele pisilni,néha bejött,azon is tul vagyunk hogy lepisilje az auto kerekét vagy a fát,bokrot,vagy hogy ha pisil megyünk ide vagy oda,már semmi nem válik be pedig nem csaptam be amit igérek neki mindig betartom nehogy eleszitsem a bizalmát de most azon a ponton vagyunk hogy a kedvenc dolgairol is lemond de akkor sem pisil.....
2015. aug. 17. 14:41
 8/9 A kérdező kommentje:
utolso válaszolo és nállatok is vissza tartotta a gyerköc?mennyi idő alatt mult el nálla?
2015. aug. 17. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Igen, az elején Ő is visszatartotta. Kb. 1-2 hétig tartott. De mondjuk Ő ilyen-olyan kis praktikák segítségével hajlandó volt elvégezni a dolgát.

Hát nem tudom, ha a te gyerkőcöd ennyire nem akarja, lehet, hogy teljesen rá kellene hagynod. Lenne egy pár baleset, hátha úgy rájönne, hogy zavarja, ha nedves a gatyója.

2015. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!