Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Jól teszem, hogy a kakaláshoz...

Jól teszem, hogy a kakaláshoz adok rá pelust, mert kéri?

Figyelt kérdés

Ősszel lesz 3 eves a lányom, kb 3 hete szól, ha pisilni kell, baleset már nem szokott lenni, bugyi van rajta napközben, viszont kakálni egyszerűen nem sikerül neki se szűkítőbe, se wc be, kéri a pelust.

Már ígérgetek, trükközök, de csak nem akarja, mindig kéri a pelust, ha kakálnia kell, erőltetni meg nem akartam, így adtam rá.

Akinek hasonlóan zajlott a dolog, mennyi idő telt el, mire teljesen szobatiszta lett a gyereke? Le fog így szokni a pelusba kakálásról?

Mit tegyek? Ha kéri, ne adjak neki, legyen csupasz fenékkel, aztán párszor odakakál valahova, majdcsak megtanulja?

Trükk, tanács?


2015. aug. 18. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

dehogy kakáljon akárhova, hisz szobatiszta, felismeri az ingert, kéri a pelust, tehát pontosan tudja.

enyém is kérte, én pár nap után kitaláltam egy mesét :D ciki még leírni is, de bejött... :D delfines wc deszkánk van, meséltem neki a delfin családról akik a wc mélyén élnek és kakit esznek. szegénykék nagyon éhesek voltak, főleg a kicsi, gyerek delfin :D kapott fellépőt a lába alá, hogy meg tudja támasztani és ezzel meg is oldódott. nyilván minden gyereknél más, neked kell rájönnöd hogyan tudod rávenni. de a lába alá tegyél valamit, ne lógjon, úgy nehéz ;)

2015. aug. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ciki, 1. kommentelő, tök aranyos sztorit találtál ki. :-)

Mi a Kakamanót és Pisimanót etettük-itattuk. Bevált! Szobatiszta a fiam.

2015. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem gond, csak az a baj, hogy ismerek több kisgyereket, akiknél évekig megmarad ez a rossz szokás.


Jobb lett volna már az elején elkerülni ezt.

Ha berögződik lehet, hogy évek, mire megoldódik. Oviban gond lesz, meg ha elmentek valahová.


Én próbálnám, hogy nem adok, meglátom, mennyire tartja vissza. Nálunk 3 évesen volt leszoktatás az éjszakai pelusról, én beígértem egy Barbie babát, amire nagyon vágyott. :) Rögtön megoldódott a kérdés. Mondtam, ha nem kell több pelus, kap egy barbie-t.:) 3. nap után mentünk a játékboltba. :)

2015. aug. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Próbalkoztam trükközni, ígerni, de kakához nem ül rá, ha meg nem adok pelust, úgy láttam hogy visszatartja, azt meg nem akarom, hogy utana székrekedése legyen, vagy székelési gondjai legyenek.

Egyébként nem elsunnyog, mint anno a nővere és bekakál a bugyiba vagy valahová, hanem kéri a pelust, ha nem adok, ordít erte, nem akarom hogy görcsössé valjon a kakálás, es megutálja.

2015. aug. 25. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!