Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szólhat előre egy 13 hónapos,...

Szólhat előre egy 13 hónapos, ha kaka van?

Figyelt kérdés
Kb midnen masnap elofordul mar, hogy 2-3 percel kaka elott szol, illetve sokszor akkor is mondja hogy kaka ha pisilnie kell. pl tegnap is szolt amikor vetkotettem a furdeshez, mondta hogy kaka en meg mondtam neki hogy: "ugyan ilyenkor mar nem szoktal kakalni" erre oda pisilt a pelenkazora ami nagyon ritka nala. ugyanigy reggelente is szol amikor valoban kakil, de nem csak akkor ha mar bent van hanem sokszor elore is. lehetseges hogy mar erzi az ingert? kezdjem.biliztetni?
2015. aug. 22. 13:05
1 2
 1/12 Ditta323 ***** válasza:
2%

Ha így szól akkor nyugodtan. Lassan én is kezdem a lányomnál a bilit vagy a wc-re szoktatást (1 éves lesz).

Sokan mondják, hogy ráér, majd ha ő készen áll rá (na igen, de nem akarok 3 éves korában azzal szenvedni, hogy nem szobatiszta).

2015. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

És honnan tudod,hogy most nem fogsz szenvedni?


Kérdező! Persze próbáld meg, de az enyém is jelezte ilyen tájt, pont így,hogy kakinak mondta, és pisi lett, aztán 3 éves kora után lett rendesen szobatiszta.

Mondjuk engem ez nem viselt meg lelkileg! :)

2015. aug. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ditta323 ***** válasza:
5%
Mert inkább küszködök most, ha kell, de nem úgy látom. Amúgy én pl 14 hósan szobatiszta voltam, öcsém 16 hósan.
2015. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy,hogy mikor,ha nagyon kell vele küszködni.

Én állítólag másfél évesen lettem az, mégsem vagyok boldogabb,mint a férjem, aki két és félévesen! :)

2015. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ennyi idősen simán mondta, hogy kaka, ha az volt a pelusban, ettől függetlenül 2 és fél évesen lett szobatiszta, mert akkor érett meg rá.

Ennek még semmi köze az érettséghez.

És ha a gyerek megérik rá, nem kell kínlódni, szenvedni, mert pár nap, legkésőbb 2 hét alatt szobatiszta lesz.

Azoknál kell hónapokig csinálni az egészet, akik a nem érett gyereküket szoktatják bilire. Ha nem tennék, akkor sem lennének később szobatiszták, csak sokaknak az lebeg a szeme előtt, hogy ó, hát régen is már 1, meg másfél évesen szobatiszták voltak a gyerek. Hát, ja. Csak régen azt hívták szobatisztaságnak, hogy a szülő megfigyelte, hogy mikor szokott általában pisilni, kakilni a gyerek, akkor fogta és vitte, illetve fél óránként-óránként ültették a bilire a gyerekeket, így nyilván odasikerült a nagy része, a többi ruhát meg kimosták. De mint tudjuk ma már, az nem volt szobatisztaság. Ettől régen még annak mondták.

Merthogy régen sem voltak 1, meg másfél évesen szobatiszták a gyerekek a mai értelemben véve, max. 50 gyerekből 1.:)

Szóval ne foglalkozz még ezzel a dologgal kérdező, ez annyit jelent, hogy halad az úton, de ebből nem most lesz még érettség hozzá.:)

2015. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelezhet, nekem már 8 hónaposan megtette! =)
2015. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

csak gondoltam probat megér. nyilvan nem fogok semmit eroltetni sem pedig honapokig kuzdeni, de ha meg sem probalom pedig lehet hogy o az 50-bol az egy? :)


amugy nyilvan nem viselne meg engem sem ha csak 3 evesen lesz szobatiszta de ha 1,5 evesen vagy 2 evesen, az azert megis csak mennyivel jobb ha egy evvel kevesebb ideig koltesz pelenkara...

2015. aug. 22. 20:40
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Semmi gond, ha megpróbálod, csak mi meg tapasztalatból írjuk, hogy ez még nem érettség a szobatisztasághoz, csak te gondolod azt, mi meg tapasztalatból írjuk, hogy nem az.:)
2015. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ingert érzi, de tudatosan nem fog neked jelezni.


Kb. egy évet még várhatsz ezzel. Ez ugyanis nem verseny, teljesen felesleges még ezzel próbálkoznod.

2015. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan ültesd rá ilyenkor bilire. Ha nem erőlteted, akkor nem ártasz ezzel. És majd írd meg légyszi, hogy volt-e siker, kíváncsi vagyok. :)
2015. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!