Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Beszélni nem tudó gyereketek...

Beszélni nem tudó gyereketek hogy jelzi, ha pisilni/kakilni kell? Bölcsiben volt ezzel probléma?

Figyelt kérdés
2015. aug. 24. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

23 hónapos fiam csak annyit mond, hogy kaki, ha már bent van a pelusban... azt is csak néha sajnos. Nem szól előre, pisiért főleg nem.


Nagyon ritkán akar bilire ülni, wc-re abszolút nem. Nem bölcsis.

2015. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bölcsisnéni vagyok. A következőket figyeltem meg nem beszélő, pisilni / kakilni készülő bölcsis korú gyerekeknél:


- Húzogatja a nadrágját


- Elkezdi levetni a nacit


- Figyel téged, el akarja érni, hogy ránézz, esetleg oda is megy hozzád, és meghúzogatja a karodat


- Zavartnak / türelmetlennek / síráson küszöbön állónak néz ki


- Gyanúsan csak áll, mint a cövek, meg se mer moccanni


- Mutogat oda, ahol nuni / kuki van vagy popsi

2015. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kisfiamon 1 hónapja nincs pelenka, nem is nagyon van baleset. Ha kell neki pisilni/kakilni, akkor csak kiabál, hogy Anya, odajön hozzám. Én akkor kérdezem, hogy menjünk-e pisilni, ő bólogat és ennyi. Szeptemberben kezdi a bölcsit, félek, hogy ha nem tudja kifejezni magát, és esetleg gyakran bepisil emiatt ez törés lesz neki.
2015. aug. 26. 11:22
 4/4 Kekcsi ***** válasza:
Mivel van valami fertőzése, hangos sírással jelzi, ha pisilnie kell. Azon vagyunk, hogy ne jelezze egyáltalán. Még csak 4 hónapos, lány.
2015. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!