Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisil és kakil be újra...

Miért pisil és kakil be újra a 3 éves kislányom, mikor már teljesen szobatiszta volt?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja teljesen szobatiszta, csak éjszakára kell pelus. Most kb. 3 napja teljesen visszaesett, bepisil és bekakil. Egyszer sem szól napközben, mikor ébren van. Mitől lehet ez? Semmi nem történt ebben a 1,5 hónapban, minden ugyanúgy van, mint eddig. Semmi trauma, se kisebb, se nagyobb. Egyedül annyi a különbség, hogy közeledik az óvoda. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon várja. (Meg ezt is mondja. Kérdezgeti, hogy mikor megyünk már stb.) A beszoktatással szerintem nem nagyon lesznek gondok, elég függelten és önálló. Akármikor, akárhol otthagyhatom, szívesen eljátszik akárkivel, míg én megyek a dolgomra. Ezek miatt én nem gondolnám, hogy fél az ovitól. (Egyébként sokat mesélünk neki róla, szereti is.)

Mitől lehet, hogy mégis visszaesett a szobatisztaság terén?

Előre is köszönöm a válaszotokat!



2015. aug. 26. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig, hidd el, h valami dolog áll a háterében, ami megzavarta. A fiam jövőhéten megy vissza oviba, ő is nagyon várja, sokat beszél róla, meg mondja is , h hiányoznak a barátai. Ennek ellenére éjjel vergődik, a délutáni alvás drasztikus módon lecsökkent. 3,5 éves.
2015. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondolom, hogy van valami a háttérben, csak már el nem tudom képzelni, micsoda! Még az jutott eszembe, hogy egy kisebb idegrendszeri éretlenség mitt TSMT tornát csináltatunk vele, és most kapta meg a 2. tornasort. Gondoltam, hogy esetleg e miatt van, mert ez kicsit még túl sok az idegrendszerének és e miatt nem tud figyelni erre... De néha meg olyan, mintha direkt pisilne és kakilna be... Azt sem tudom, hogy kezeljem. Nem szidom és nem büntetem, de hogy magyarázzam meg neki, hogy ez azért így nem jó?
2015. aug. 26. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért a másfél hónap még nem sok, ugye tudod..A legtöbb gyereknél van többször is visszaesés. Kisfiam 3 múlt és pont ma voltam beszoktatáson vele az oviban és az óvónénik mondták, hogy a legtöbb kisgyereknél ovikezdéskor visszaesés jelentkezik.Kisfiam 2 éves kor után 1-2 hónappal lett szobatiszta nappalra 1 hét alatt.Az utóbbi hetekben néha bepisilt a délutáni alvásnál, azért szóltam az óvónéninek.
2015. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!