Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tapasztalt anyukák, szobatiszt...

Tapasztalt anyukák, szobatisztasás visszaesést hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 2,5 éves. Szeptemberben ment volna oviba. Nyár elején elkezdtük a szobatisztaság gyakorlását. Nagyon jól ment. 3 nap alatt eljutottunk odáig, hogy csak alváshoz kellett a pelus, nem volt baleset. Még egy hét múlva már magától ráült a bilire, ha pisi vagy kaki jött, nem kellett mondogatni neki. Ezek után nem gondolom, hogy nem érett még meg rá. DE! Aztán jöttek a betegségek. Hasmenés, láz, sokat volt sajnos beteg, és többször is sajnos. A hasmenés miatt visszaadtam rá a pelust. Azóta nem tudom levenni róla. Sír, zokog, hozza ide nekem, hogy kéri a pelenkát. Nem akarom megutáltani vele a bilit, ezért visszadom neki. Ha nagynéha sikerül is leimádkozni róla, akkor is össze-vissza pisil,nem a bilibe, a kakit meg inkább tartogatja. Nagyon kényelmes, egy csöppet se zavarja, ha pisis a ruhája..

Mit csináljak? Erőltessem? Vagy hagyjam még? De ha nem veszem le róla, sose lesz szobatiszta. Ha meglátja a bilit eldobja dühösen, hogy nem szereti. Azt mondanom se kell, hogy oviba nem megy, bölcsibe már nem akarom beadni ha eddig nem ment, viszont én már dolgoznék.

Adjatok nekem tanácsot légyszi! :(



#visszaesés #Szobatisztasás
2015. aug. 27. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
WC szűkítőt próbáljátok meg, hátha az tetszik neki.
2015. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az is van. A wcn fél, hogy beleesik :(
2015. aug. 27. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor marad az, hogy két hétig meg sem említed, aztán újra próbálkoztok.
2015. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezzel próbálkozom egész nyáron, de semmi eredménye nincs:(

Esetleg a leszoktató pelenkát érdemes lenne kipróbálni? Nem tudom. Az a baj, hogy egyáltalán nem zavarja, ha a gatyában landol a végtermék. Próbálok a lelkére beszélni, hogy milyen okos nagyfiú már, mennyire ügyes, milyen szuper hely az ovi, mennyire várják a gyerekek, stb., de nem hatja meg. Közli, hogy ő nem nagyfiú, hanem kicsi baba, és nem megy oviba. Máskor meg odáig van meg vissza, hogy milyen szuper az ovi.

2015. aug. 27. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!