Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehetséges az hogy...

Hogy lehetséges az hogy Elvileg 2 éves korra érnek meg a gyerekek a szobatisztaságra és még is van aki azt mondja hogy ő már 1 évesesn szobatiszta volt meg a szomszéd is hogy a fia másfél évesen? ők hogy hogy már akkor érettek voltak rá?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 10:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem voltak rá érettek. CSak régen nem várták meg a gyerek saját ritmusát. Anyám 1 éves koromra kierőszakolta belőlem, hogy bilizzek. Más tészta, hogy naponta becsináltam, és ezt max. balesetnek hívta.
2015. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem érettek még rá, szerintem még a nagy részük 2 évesen sem. Én inkább 2,5-re tenném, akkor már biztosan. De aki azt mondja, hogy 1,5 évesen szobatiszta a gyereke, az valszeg egész nap a bilin csücsülteti szerencsétlent és büszke rá, ha végre pottyant bele a gyerek.
2015. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Attól még lehetnek ilyen kivételek.

Van, aki 1 éves korára már jár és beszél, van, aki meg csak két éves korában kezd el beszélni. Nem gépek, nem egyformák a gyerekek, hogy mindent pont úgy, ugyanakkor csináljanak, mint a leírásokban :)

2015. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Ez így van, 30-40 éve nem volt, csak mosható pelenka, és ezért a szülők nagyon hamar ráerőltették a bilire a gyerekeket.Én pl. 15 hónaposan lettem "szobatiszta", de aztán még 4-5 évesen is bepisiltem éjjel, ami miatt meg orvohoz hordtak, hogy vajon miért.

De én még olcsón megúsztam, mert számos gyerek volt a környezetemben, aki éjszakai ágybavizelő volt tini korában is.

2015. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám mesélte, hogy ő rákötötte a gyerekeit annó a bilire... És gondolom nem volt ezzel egyedül.
2015. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Ez a téma már számtalanszor ki lett vesézve. A mai gyerekeket is lehetséges lenne "szobatisztaságra" szoktatni másfél éves korukra, ha a szemfüles anyuka kifigyelné a gyerek ritmusát, és a megfelelő időben bilire ültetné a gyereket. A kicsiben elég hamar kialakulna a feltételes reflex, és ha megérezné maga alatt a bilit, produkálna is. Ez a módszer persze, ahogy előttem is írták, rengeteg "balesettel" jár, mivel a gyerek ennyi idősen még nem tudja előre jelezni, hogy pisilnie kell, és főleg nem tudja percekig vagy szükség esetén még tovább vissza is tartani.

Úgy gondolom, hogy régen, amikor még mosni-vasalni kellett a pelenkákat, megvolt a létjogosultsága ennek is, főleg teljesen érthető, hogy nem akartak az anyák mondjuk egy újszülöttet és egy 2 évest egyszerre pelenkázni. Viszont ma, amikor már tényleg egy mozdulat az egész, teljesen felesleges trenírozni a gyerekeket, mert az egész feszültség, idegeskedés, ami ezzel jár, egyáltalán nem éri meg.

2015. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
Vannak ennek teljesen kulturált módjai (nem a bilire kötözésre gondolok, nyilván), kb egyéves kortól, ha sokat foglalkozol a gyerekkel, akkor meg lehet tanítani a szobatisztaságra. Megérni meg majd 3 éves kor előtt valamikor, akkor már nem kell tanítani, nem kell kínlódni vele, hanem zavarja a pelus, úgy akarja, mint a felnőttek. Kinek melyik stratégia válik be.
2015. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

A baratnom 1.5 evese egyik reggel igy kelt, hogy leszedte magarol a pelenkat, es kiabalt, hogy bili bili, bele is pisilt.

Elotte soha nem ultettek ra, csak ott volt a szobaban, es mondtak neki, hogy ha nagy lesz abba fog pisilni.

2015. szept. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Szép mese, nyolcas, és gondolom a jó barátok naivan el is hiszik.
2015. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

Az én fiam például 3 éves kora előtt 2 héttel érett meg a szobatisztaságra és nem voltak balesetek utána. Nekem megérte kivárni, őt sem stresszeltem vele, nekem sem kellett a kakit, pisit pucolni a lakásból és lám mégis szobatiszta lett.

Előttem már leírták, hogy hogyan értelmezték a szobatisztaságot régen, vannak akik most is a trenírozás pártján vannak. Itt is olvastam már, hogy igaz, hogy a 2 éves gyerek nem szól, odapisil, kakil a padlóra, de anyuka csak azért sem ad rá pelust, majd megtanulja a gyerek. Persze, majd ha megérett rá, addig meg lehet takarítani utána.

2015. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!