Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig normális ha a kaki még...

Meddig normális ha a kaki még a gatyába megy?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 2 éves a lányom. Nappalra szobatiszta. Kb 2 hete. De a kaki még a gatyába megy. Elején egy pár alkalommal bilibe kakilt. Szól ha pisi van pisil is. De kakinál nem szól már csak akkor ha bekakilt és akkor is azt mondja, hogy pisi. Meddig normális ez?
2015. szept. 11. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél kicsit türelmesebb. Neki is meg kell tanulnia, éreznie az ingert. A fiam most 3 éves, neki is nehézség volt ez az elején, aztán én azt csináltam, hogy ráültettem a wc szűkítőre (kb. tudja már az ember mikorra várható az eredmény) én meg leültem egy székre vele szemben és elkezdtünk könyvet nézegetni. Ez eltartott egy jó ideig, mire ráérzett a produktumra, az ingerre, de később meg tudta már különböztetni a kettőt egymástól, és azt is, hogy a székletnek is a wc-ben a helye. Kitartás. Nem fog egyik napról a másikra menni és nem is lóverseny ez, meg kell, hogy érjen rá a gyerek, ki előbb, ki később, de a legvégén mindegyiknek sikerül. Nem kell azt nézned, hogy a másik gerek mikor csinálta ezt meg azt. Mindenki a saját tempójával haladjon.
2015. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 éves koráig teljesen normális, de ha már a pisinél szól (ami nagyon ritka 2 éves kor előtt), akkor a kakira is nemsokára rá fog érezni.
2015. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pisi már a bilibe/wc-be megy. Mac akkor van baleset ha nagyon bele van merülve a játékba. Az meg kb 3 naponta egyszer van.

Szerintem érzi az ingert mert mondja, hogy pisi és elfut vagy nem akar ráülni a wc-re és kb 5 perc múlva jön hogy pisi és látom, hogy bekakilt. Ekkor mindig mondom neki hogy ez nem pisi hanem kaki és ennek is a wc-ben a helye. És kb 2 perc múlva szól megint, hogy pisi és akkor pisil is. csak nem tudtam ez normális dolog-e.

Köszönöm.

2015. szept. 11. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális. Első válaszoló vagyok. Próbáld meg az én módszerem, amikor először megy oda hozzád, hogy pisi, akkor te is ülj mellé és nézegessetek könyvet vagy akármit. Várja ki a végét. Nem tud mit kezdeni az ingerrel.
2015. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én leülnék vele csak elszalad, ha el kapom és rá akarom ültetni akkor egyből lepattan, hogy "jo, végeztem"
2015. szept. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!