Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam át a bilire?

Hogy szoktassam át a bilire?

Figyelt kérdés
17 hós volt nyáron a kisfiam, amikor megpróbálkoztam megismertetni a bilivel. Fürdés után egy kicsit pucéran hagytam, hogyha látom, hogy pisilni akar, akkor ráültetem. Ráülni nem akart, és így a szőnyegre ment a pisi. Mondtam neki, hogy jaj de jó, pisi, pisi, gondoltam majd látja, hogy ez a pisilés, fokozatosan átszokunk a bilire. De hiba volt örülni, mert pozitív visszajelzést kapott, és úgy értelmezi, hogy jó dolog a szőnyegre való pisilés. Bilire továbbra sem akar ráülni, de a szőnyegre szívesen csorgatna. Erőltetni nem akarom a bilizést, nehogy a későbbiekben gondot okozzak a dologgal, viszont nem tudom, hogy hogy értessem meg vele, hogy nem a szőnyegen van a helye. Mindig elmondom, hogy az ott nem jó, nem szabad, de nagyon erélyes sem akarok lenni, nehogy utána meg csak pelenkába legyen hajlandó. Köszönöm a segítséget.
2015. okt. 2. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na, ennek így semmi értelme. Az, hogy odapisil a szőnyegre, köszönő viszonyban sincs a szobatisztasággal. Ha nem pisil bilibe/wc-re, akkor add vissza a pelenkát. Amúgy szól, ha kell pisilnie vagy csak odapisil ahol éppen van?
2015. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szio. Szerintem ne hagyjd ne eroltesd. Ha 5-szor pisili le a szőnyeget akkor 5-szor takaritsz. Először csak ismerkednie kellett volna a bilivel nem rögtön raultetni
2015. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb a kakival kezdeni, azt jobban látod, hogy mikor jön, rá tudod ültetni, együtt várjátok, társítasz hozzá valami hangot.


Annak örülni, hogy a szőnyegre pisilt, tényleg nem volt nagy ötlet. De egy alkalomból még nem lesz szokás, ne aggódj.

2015. okt. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg, de azt nem írtam hogy szobatiszta, kedves első, ezt honnan szűrted le? Ha a kategória miatt, gondoltam a téma oda tartozik. Előtte ismerkedtünk a bilivel, ráültünk én is, apukája is, nézegette, játszott vele. Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom a kakival, lehet, hogy szerencsésebben alakul a dolog.
2015. okt. 2. 14:11
 5/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Persze, de nyilván a cél a szobatisztaság és ennek ahhoz így semmi köze. Sok sikert, de szerintem korai még.
2015. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyereked egyáltalán nem érett még a szobatisztaságra, adj rá pelenkát.
2015. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy valóban nem érett még rá. De adjak rá pelenkát?

Mégis mi lenne rajta? Nem szalma van alatta!

2015. okt. 2. 14:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálkozzatok a kakival, a székelési ingert valahogyan könnyebb felismernie a gyerkőcnek, ráadásul nem is pottyan ki olyan gyorsan, mint ahogy kicsorog a pisi, tehát van idő szépen kényelmesen bilire ültetni, alaposan megdicsérni. A fiam szinte napra pontosan kétévesen lett szobatiszta, a kakit az első pillanattól kezdve jelezte, mondta. A pisi sem ment be, de egy pár hónapig nekem kellett kérdezgetnem, most 2,5 éves, és kb. 1 hónapja szól, ha pisilnie kell.

Mi lenne, ha hagynátok a bilit és a vécébe próbálna kakilni? Tiszta lappal indulnátok, elfelejtenétek a rossz rögzüléseket, nincs szőnyegre pisilés, bilizés, hanem ha kaki jön, irány a vécé. Hátha tetszene neki. Persze, ha nem, ne erőltesd! A fiam például sikítva menekült, ha meglátta a bilit, a vécét azonnal.elfogadta.

2015. okt. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy 17 hónapos gyerek se a pisilés, se a kakilás szempontjából nem érett a szobatisztaságra, vagyis totálisan felesleges a pelenkát levenni róla, meg a bilire szoktatni. Nagyon ritka kivétel van, akinél ennyi idősen alakulóban van, de a tiéd a többséghez tartozik, akinek a pelenkának a helye a fenekén van és majd jövőre nyáron lehet próbálkozni a bilivel, addigra majd meg is érik rá és nem fogsz kínlódni vele, meg takarítani a pisit mindenhonnan, mert idegrendszerileg megérik rá, tudatosul benne az egész és szobatiszta lesz!
2015. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Megjegyzem nem én pontoztam le senkit.
2015. okt. 2. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!