Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatiszta már a 2 evesed?

Szobatiszta már a 2 evesed?

Figyelt kérdés
Mi még(a gyerek) nem vagyunk szobatiszták es meg vagyok ilyedve, hogy van valami baj.
2015. okt. 3. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha kisfiú,akkor bőven ráér,ha lány akkor sincs elkésve:)

Az én egyik lányom 3 és fél éves,most kezdte az ovit,nyáron lett szobatiszta,mivel akkor úgyis sokat vagyunk ,nem baj ha kint pisil,úgyh 3 éves kora utan kicsivel lett szobatiszta.Masik lanyom most 2 és fél pelusos,vele is nyáron kezdjük a bilizést.

2015. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
*sokat vagyunk kint
2015. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés gyerek lesz 2 éves korára szobatiszta. Nagyobbik lányom 2 és fél évesen, kisebbik lányom 3 év 1 hónaposan lett szobatiszta. Kisfiam decemberben lesz 3, gyakoroljuk a bilizést, de messze nem mondanám rá, hogy szobatiszta. Mostanában az is előfordul elég gyakran, hogy egy gyerek 3 éves korában nem tudja elkezdeni az óvodát, mert még nem szobatiszta.
2015. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban volt 2 éves, és most augusztusban lett szobatiszta. De éjszaka még kell pelus.

Ráér még.

Nem tudom, mitől vagy megijedve, amikor szerintem 3 éves korig ráér szobatisztává válni egy gyerek

2015. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Egy hónap múlva lesz 2 és nem szobatiszta. Érdekli a wc téma de tovább még nem jutottunk.
2015. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Első gyermekem 2 év 8 hósan lett szobatiszta (lány), a második most 2 év 3 hónapos, nem is foglalkozunk a témával. Néha próbálkozik, de nem jön még semmi sem pelus nélkül. Pár hónap múlva térünk rá a témára vele is, a helyedben egyáltalán nem stresszelnék ezen.
2015. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, lemaradt, hogy a nagyobbom 2 év 8 hósan egyik napról a másikra lett szobatiszta, és nem is nagyon volt utána baleset. Nem kellett "tréningezni", tanítani rá, egyszerűen megérett a szobatisztaságra.
2015. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A közelében sem volt. 3 éves kora előtt 3 héttel lett egyik napról a másikra szobatiszta a fiam. Onnantól egy baleset sem fordult elő, ennek lassan fél éve. Nincs mitől megijedned, nagyon időben van.
2015. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, szobtiszta :)
2015. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A nagyobbik 28 hónaposan lett szobatiszta nappalra. Éjszakára meg 3 évesen.


A kisebbik lányom most 20 hónapos és nagyon izgatja a bili. A nagyobbiktól látja, amikor megy wc-re. Mindig elkíséri és nézi, amit csinál. A nagy pedig lelkesen magyaráz neki.

Pár hete ráül magától a kicsi a bilire (persze ruhába, pelenkába) és pár percig ott ült, látszott rajta, hogy próbálkozik. :)

Végül, termelt is (kakált) a pelenkába.

Ma már konkrétan úgy pisilt/kakilt (pelusba), hogy imitálta a bilizést.

Gondolkodom rajta, hogy elkezdjük élesbe, de még baromira ráérünk.

2015. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!