Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van, aki kihagyta a bilit és...

Van, aki kihagyta a bilit és rögtön wc-vel kezdett? Hogyan csinálta? Hány éves volt a gyerek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiam talán kétszer ült bilin, de az nem jött be neki, ő szűkítővel a wc-t használja. 3 éves kora előtt 3 héttel lett szobatiszta, szóval azóta.
2015. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt, egyszerűen nem jött be neki a bili, és kérte, hogy hadd használja inkább a vécét. Talán egyszer ült bilin. Szűkítőt pár hétig használt, utána már az sem kellett neki.
2015. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 éves lányom 2 hete lett szobatiszta. Egyszeruen a wc tetszett meg neki. Szukítot nem használ. Most a kakival van gond, mert nem akar wc-be vagy bilibe kakálni. Inkább visszatartja.
2015. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi egyáltalán nem használtunk bilit. Mindkét gyerekemet megtanítottam a lépcsős wc-szűkítő használatára (piros-sárga-kék színű, egy nagy szupermarketben vettük). Kb 2,5 évesek lehettek, amikor elkezdtem őket tanítani: megmutattam, milyen szép, és hogy akkor ő ezen fog pisilni, gyakoroltuk, hogyan kell felmászni, ráülni. Mikor szobatiszták lettek, akkor az egyik gyerek már egyedül fel is tudta tenni a szűkítőt a nagy WC-re, a másiknak ebben még segíteni kellett, de talán 3,5 éves korára ő is megtanulta. Semmi gond nem volt. Teljesen természetes volt nekik, hogy otthon ezt használják. Nem idegenkedtek tőle, senkinek sem volt szorulása stb.
2015. nov. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy számunkra, európaiak számára meglepő dologról olvastam, mint érdekesség, talán hasznos kiegészítés lehet:


Kínában sok helyütt újszülött kortól felnőtt wc fölé teszik a gyermeket, és így még csak nem is pelenkáznak, aki szülő e módszert megtanulják és alkalmazzák csecsemőjükön.


(Ahogy cseperedik a picúr, egyre önállóban saját maga is képes a felnőtt wc-t használni, szűkítővel, vagy anélkül.)


Nem tudok ehhez hozzászólni, csupán olvastam erről. Felvetődik bennem a kérdés, hogy csecsemővel hogyan utaznak. Lehet, h olyankor kivételt tesznek és pelenkáznak? Azonban európai tapasztalat szerint az visszaesést hozna a szobatisztaságra érésre nézve... legalábbis ha a gyermek már minimum másfél éves.... Viszont ahol alkalmazzák e módszert, már egy éves kor körül szobatisztává érik a gyermek, a hírek szerint.


Gondoltam, megosztom veletek, hátha érdekel valakit. Garanciát nem vállalok érte. Csak érdekességként említettem.

2015. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En nem hasznaltam,sztem nincs szukseg ra,h.meg arrol is atszoktassam...de ez az en velemenyem. A fiam 3.5 volt,a lanyom majdnem 3 amikor jeleztek,h.esetleg nem kell a pelus. Vettunk szukitot,meg az Ikeaban egy fellepot a wcre. Persze ott voltam veluk,ha pisiltek kakiltak,de egyedul is ra tudtak mar ulni. Meg annyi,h.a fiamra 4.5 eves koraig meg ejszakara kellett a pelus,aztan amikor tobbszor szaraz volt reggelre,nem adtam ra.Neha meg vannak balesetek,ha tul sokat iszik este,de egyre ritkabban. 6 eves. A lanyom 3 mult estere meg pelusozunk.
2015. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!