Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 éves fiam újra bepisil...

5 éves fiam újra bepisil nappal, mi lehet vele?

Figyelt kérdés

5 éves fiam 2,5 éves korától stabilan szobatiszta éjjel-nappal. Kb. 2 hete viszont rendszeresen bepisil, de csak nappal és csak itthon. Tehát oviban, mamánál, kint nem, csak itthon a lakásban. Van, hogy csak kicsit, van, hogy rendesen. Gondoltam, hogy felfázott, de akkor éjjel és máshol is bepisilne. Ezért gyanítom a pszichés gondot, de hiába gondolkozok, nem emlékszem a közelmúltban semmi olyan traumára vagy változásra, ami kiválthatta volna. Ja, nem fáj neki, nem csíp, semmi ilyesmi, csak "elfelejtet" pisilni menni.

Volt valaki hasonló helyzetben vagy tud valami megoldást, vagy hogy hova forduljak első körben?


2015. nov. 8. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor otthon van valami gond, nincs kistervére, vagy valamilyen más nyomasztó családi ok?
2015. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerencsésebb esetben csak arról van szó, hogy otthon tud igazán belemerülni a játékba, és netán nagyon mélyen leköti valami új fajta játék a figyelmét.


Oviban is jellemző egyes gyermekekre, hogy már szinte ugrál, úgy feszíti a hólyagja, de ő még mindig játszani akar és teljes mértékben az köti le figyelmét.


Jó esetben tehát ő mostanában otthon éli ezt meg.


A rosszabb eset talán némileg valószínűbb:


ha lelkiismeretesen ügyeltél arra, h komolyabb lelki problémának ne legyen kitéve, valamint -ahogy írod- nem jut eszedbe semmi olyan attrocitás, amit másvalaki követhetett el, akkor két lehetséges okot látok:


- fizikális eredetű, pl "védő"oltás, étel allergia, stb, bár ez esetben bonyolítja a kérdést, h más helyszínen miért nem produkálja a tünetet;


és/vagy:


- amikor nem veled tartózkodott gyermeked, attrocitás érte őt, ami összefügghet az otthonoddal, pl asszociatíve adott otthoni tárgy, esemény, rutin stb felidézheti benne a közelmúltbeli, negatív lelki élményt.


Ez utóbbi a legvalószínűbb, és a következmény: szorongás.


Persze látatlanul csak sejteni lehet.

2015. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Sajnos én is ez utóbbit tartom valószínűnek, mármint hogy szorong, vagy esetleg lehet ez lázadás is? Tudni kell róla, hogy nagyon nehéz gyerek, voltunk már pszichológusnál, nevelési tanácsadóban, volt már autizmus gyanús, de mindkét helyen azt mondták, hogy rendben van, jól neveljük, ő ilyen. Esetleg idegrendszeri fejletlensége lehet.

Az utóbbi napokban biztos lettem benne, hogy ez nekünk szól, ugyanis szülinapja volt és addig, még vendégek voltak, rendesen el tudott menni pisilni, ahogy elmentek, kezdődött a bepisilés.

Tény, hogy kissé feszültebb most a légkör itthon, apjával együtt nagyon kimerültünk az utóbbi 5 évben, rettenetesen fárasztó az állandó hisztik között élni (plusz van egy 3 éves húga is, dackorszak kellős közepén). Arra tudok gondolni esetleg, hogy apjától rettenhetett meg, mert ő egy végtelenül türelmes, kedves ember, de fegyelmezési szándékkal mostanában keményebb vele. Nem veri, vagy ilyesmi, csak felemeli a hangját, és hát tőle ugye nagyon furcsa. Én is kiabáltam vele sokat az utóbbi időben, de ez már megszokottabb, sose voltam egy türelembajnok sajnos.

De ha ez az ok, akkor mit lehet tenni, hogy megszűnjön? beszéltem apjával, hogy próbáljunk most vele extra türelmes lenni, egyelőre nincs eredmény, de gondolom, nem pár nap lesz ez. Vagy egyátalán elmúlik, ha elfelejti az esetleges rossz emléket? Vagy mindenképp szakember kell?

2015. nov. 10. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

A 2-es hozzászóló vagyok.

Szívesen a válaszom! :)

Én írtam a privit is, de látom, nem nagyon reagálnál rá, egeylőre...

;-)

Pedig egy fontos , döntő tényezőt szeretnék megemlíteni, ha nyitott vagy rá...


Amit it írsz, csak tovább erősítette bennem, hogy az az ok, amit még nem említettem... de ahhoz a te nyitottságod is kell.


Az emberek orra előtt ott a megoldás, de nem veszik észre...

Amiért nem hibáztatom őket, mivel az ellenkezőjét súlykolták belétek...


Arany közép út.


Ott a dolog másik fele is. De ha nem érdekel téged esetleg,

akkor nem erőltetem. ;)


Mára már, szerenscére, minden második pszichológus tud róla, én magam is. De ha itt megemlíteném, akkor érkezne a sok lepontozó, és amúgy is zárkzott a többség a valóság másik felére. De hát, a rutin mindenkinek engedélyezett, nem tiltom én se. ;-)


Egy szó mint száz: ha érdekel a probléma okának másik fele: privi...

Nem humbug. És nem misztikum.


Pszichológia.


Sokszor a megoldás egyszerűbb, mint gondolják legtöben...

2015. nov. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok! :)

Bocsi bocsi bocsi! :))

Egy másik bepisilős gyermekm szülője kérdésére írtam tegnap privit, nem rád!! :)


Minden más stimm, amitket írtam neked itt,

na de akkor megy a privi neked is! :))

2015. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ismét én vagyok.

Csak jelzem itt is, örülök, hogy priviben át tudtuk beszélni és hogy hasznosnak ítélted a meglátásom. :)

2015. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!