Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fél éves önállóan ülni tudó...

Fél éves önállóan ülni tudó gyermeket érdemes bilire ültetni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 17:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

teljesen felesleges. még nem érzi az ingert. ahhoz, hogy legyen produktum, addig kéne várni, míg nem jön, akár fél-egy órát is. ennyi időt a bilin ültetni már kínzás.

egyébként se lenne semmi köze a szobatisztasághisz, hisz annak az a lényege, hogy ő szóljon, vetkőzzön le és egyedül intézze el. feltételezem ezek közül egyikre se képes a fél évesed, arról nem is beszélve, hogy mivel kis butus még, egyáltalán fel se fogja mit is szeretnél...

2015. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Minek?
2015. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges.
2015. dec. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősőm gyermeke is fél éves és ő is bilire ülteti. Az esetek 90%-ban mindig belepisil.

A lányommal mosható pelenkázunk és ő is ha már egyszer pisis a pelus nyafog érte, hogy tegyem tisztába. Kakinál ugyanúgy.

2015. dec. 7. 17:54
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Persze! Már születésétől a bilire kellett volna ültetni...

-.-

Atya ég!

2015. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon sajnálom az ilyen gyerekeket :((( Ha már a bilizésnél ilyenek a szülők, milyenek lesznek, ha suliba mennek? Kriminális.
2015. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

felesleges. Az inger 1,5 éves kor körül kezd megjönni a babánál rá...addig csak a véletlen műve..egyébként a gyereked jelezni fogja ha megérett rá.

Az én lányom kb. 13 hónapos kora óta szól,ha kaka van (nem mindig persze). Akkor vettem elő a bilit, most 16 hós és kb. minden 3. kaka megy bilibe. ráértek még :)

2015. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ezzel a gond.

Én is csak megpróbálnám, ha sikerül akkor örülünk, ha nem nem.

De mivel nyafog a lányom ha van kaka és pisi, így gondoltam mi is egyszer kétszer megpróbálnánk.

2015. dec. 7. 18:03
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

nyafog igen, mert zavarja, hiszen érzi hogy nedves hideg stb. de a valódi ingert még nem érzi, nem tduja szabályozni. Ez a képesség egy éves kor előtt nem igen van meg egy babánál sem, de mint írtam inkább 1,5 éves kor körül. Várjatok még és nagyon fontos hogy akkor is csak akkor és addig szabad bilire ültetni, míg kedve van hozzá, mert nagyon el lehet rontani az első rossz tapasztalatokkal...most még biztos hamar sírásba torkollna és csak rontanád vele az esélyeket. Később, ha már értelmesebben lehet vele kommunikálni, akkor lehet vele viccesen is bilizni, mi pl mindig elmegyünk a wcbe beleöntjük a kakit meg a pisit a biliből és integetünk neki és ettől várja a következő alkalmat...így már nyilván érted hogy miért nem elég érett rá a babád.

Van egy könyv, a címe Bilikönyv, kis piros, négyzet alakú, a lányom imádja, az unokatesói is imádták, egy éves kora óta napi háromszor kell neki felolvasnom, és a bilizés közben is folyton emlegeti és úgy bilizik ahogy a könyvben a kisfiú. Vedd meg neki, sok sikert :)

2015. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne keverd össze a komfortérzést és az ingert. A lányodnak nem komfortos kakár, pisis pelusban lennie. Ez érthető, neked sem lenne az, DE ez nem azt jelenti, hogy tudja előre mikor jön a kaki és a pisi.

Az ismerősödéknek is azért ilyen "jó" még az arány, mert a pici babák, többnyire isznak ürítenek. Gondolom a lányodnál is feltűnt már, hogy neki is sokáig száraz a pelusa, de utána nagy "adagot" pisil ki. Ez ugye már azt jelenti fejlődik a rendszere és tud nagyobb mennyiséget raktározni, de még nem érzi előre, hogy mikor kell neki pisilni, csak a produktumot tudja.

Úgyhogy teljesen felesleges ez a hercehurca a kicsikkel. Ettől nem lesz hamarabb szobatiszta egyébként.

2015. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!