Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mitől van az, hogy hat éves...

Mitől van az, hogy hat éves kisgyerek időnként bepisil még?

Figyelt kérdés
Spontán történik napszaktól független, szóval nem hormon a ludas. Azt mondja egyszerűen nem érzi, hogy kell neki. Ilyenkor (nappal) csak kevés megy a nadrágban, akkor észbe kap, de azért zavaró neki is. Volt korábban fitymaszűkület, amit körülmetéléssel oldottak fel. Orvossal beszéltünk, de nincs ötlete. Valaki volt már hasonló helyzetben?
2016. jan. 11. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

én olvastam, hogy szobtisztaság elején igyni kell arra, hogy ha tudja már jelezni a gyermek, hogy tele a pelus, vagy kell neki, akkor soha ne ellenőizgessük(feltűnően), hanem vájuk meg, míg mondja, hogy megtanuljon figyelni a saját teste jelzéseire.

nagyobb gyereknél is elhúzódhat különben hogy otthon akkor wc-zik csak, ha anya szól..


másik ha nem mindig esik meg, vagy újkeletűen pisil be, az meg szorongás, stressz jele

2016. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*ügyelni kell arra
2016. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Új keletű, de nem hinném, hogy szorongás miatt nappal is megtörténne (de nem is olyan a helyzet). Inkább a körülmetélésre gyanakszom, de orvos szerint nem.
2016. jan. 11. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem a metélés.

pont írod is, hgy nem érzi hogy kell neki.

meg kell tanulnia a teste jelzéseire figyelni.

ahhoz meg hagyni nem kérdezni hogy kell e.

vannak erről anyagok fent biztos

2016. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Urológus, endokrinológus. Ebbe az irányba indulj el.
2016. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az orvosnak nincs ötlete??????????? Beszéljetek egy másik orvossal (akár urológussal). Ha nekem kéne tippelnem, azt mondanám, hogy a hólyagjával lehet a gond, de ugye én nem értek ehhez.
2016. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Másik orvos.

Nefrológus.

Mi is jártunk ott, és azt mondta a doki, hogy 90%-ban szervi eredetű a probléma, csak nagyon elterjedt a köztudatban ez a "lelki ok"-os dolog.

Szóval kivizsgálás!

2016. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 12. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!