Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 20 hónaposan elkezdeni wc-re...

20 hónaposan elkezdeni wc-re szoktatni, nem korai? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam 20hónapos, egy ideje fürdésnél belepisil a vízbe, ezért tegnap este fürdés előtt ráültettem a wc-re (szűkítővel), sikerült is belepisilni. Ma reggel ébredés után egyből rátettem, megint sikerült. Délelőtt nem jött össze, délután egyszer. Próbálkozzak vele, ültetgessem rá vagy még korai és várjak vele? A védőnő azt mondta másfélévesen kezdjem el, akkor korainak tartottam, de most nem tudom, erőltetni nem szeretném. Mi a véleményetek?

2016. jan. 15. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20 hónaposan még ne vidd túlzásba, elég ha fürdetéskor ráülteted, meg esetleg reggel. Tapasztalatból mondom, hogy a kezdeti lelkesedés után nagyon könnyen megutálják az egészet.
2016. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem! ameddig szívesen ül rá, és nem okoz neki problémát ráülni addig nyugodtan ültesd rá! ajánlom a Bilikönyvet, lányom imádja, mi 14-15 hónaposan kezdtünk rá ülni, mert ő a könyvből ismerte a dolgot és ekkor kezdte el maga mondani hogy kaki - pisi és kaki előtt egyaránt szólt...sokszor ráülünk és kb. 3-4 naponta sikerül hogy szól és bele is megy, szóval már tudatosan szól, csak nem mindig. most 18 hós..de amint kicsit is feszeng a bilin én egyből leveszem, hogy ne érezze kényszernek.
2016. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem semmi sem korai, amit magától csinál. Szóval hajrá.
2016. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos az első válaszolónak lett igaza, tegnap délután egyszer sikerült neki, aztán már nem akart ráülni, ma reggel is próbáltam, ráült, de egyből levettem, mert mondta, hogy nem,nem. Most egy darabig békén hagyom, később megpróbálom, ha akkor sem akar, akkor majd nyáron.
2016. jan. 16. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom 20 hónaposan lett 3 nap alatt teljesen szobatiszta nappalra!!! Csak éjszakára és nappali alváshoz kellett pelenka. Ez novemberi hónap volt, következő év áprilisában a nappali is eltűnt, júniustól már éjszakára se kellett neki. Saját magától kérte h ne tegyem rá. Jövőhónapban lesz 3 éves és nem tudom megmondani h éjszakai balesete mikor volt, kb még ősszel talán 1. Nem bántam meg h elkezdtük a szobatisztaságot, nagyon ügyes volt, érdekelte is és oda is figyelt. Szerintem ne add fel, amíg hajlik a dologra csináljátok!
2016. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kislányom 21 hónaposan lett szoba tiszta. 1 hét után egyáltalán nem pisilt be, volt neki is olyan az első pár napba, hogy nem akart rá ülni, én bizony kicsit határozottabb voltam, hogy már pedig oda kell pisilni. Ettől nem utálta meg a dolgot! Most 2 éves, egyáltalán nem használunk már pelust éjjel sem!
2016. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!