Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák, apukák, nektek hogy...

Anyukák, apukák, nektek hogy esett volna az alábbi szituáció?

Figyelt kérdés

Fiam igaz már 8 éves, de előfordult még vele, hogy alkalom szerűen bepisilt éjszaka. Ez főleg akkor volt, ha hideg volt a szobában, és kitakarózott.

Tegnap itt voltak a kis barátai játszani. Ekkor párom (nem közös gyerek) megemlítette a többiek előtt, hogy amíg éjszaka bepisil, addig nem kéne ezzel és ezzel a játékkal játszania (sz.gépes játék)

Az jogos volt, hogy nem kéne...de nem értem mért kellett a többiek előtt az éjszakai bepisilést mondani :(

Október elején történt utoljára ilyen egyébként (ugye akkor a fűtést nem indították időben a panelban)....


Szeretném, ha a bepisilés tényét nem kommentálnátok(mert nem erről kérdeztem), csak magát azt az tényt, hogy nekem esik rosszul, vagy ti is úgy gondoljátok nem kellett volna a többiek előtt ezt mondania, főleg úgy, hogy már hónapok óta nem történt meg. A fiam egyébként láthatóan meglepődött, de nem esett rosszul neki, illetve a barátok is meglepődtek, de aztán nem volt téma....de ugye ha egyszer összevesznének....


Köszönöm előre is a normális hozzászólásokat!



2016. jan. 18. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek veled, nem kellett volna a többiek előtt megemlítenie, mintha meg akarta volna alázni a barátai előtt... én is kiakadtam volna, pláne hogy hónapok óta nem is történt ilyen, nem mindennapos esetről van szó...
2016. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szemétség volt a párodtól.
2016. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon paraszt dolog volt a "párodtól".

Gondolom egyáltalán nem szereti sajátjaként ezt a gyereket, csak elviseli, mint veled járó kellemetlen koloncot. Sajnos ez nem ritka.

2016. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem kéne a játékkal játszania? Lepisili vagy mi? Szemétség volt, senkinek semmi köze hozzá, pláne nem alázom meg a barátai előtt a gyereket.
2016. jan. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szemét dolog volt párodtól. Azt, hogy ne játszon egy játékkal magyarázni sem kell.
2016. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé tetű dolog volt. És én elgondolkoznék azon is, h ki is az én párom....
2016. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
igen csúnya dolog volt, én inkább orvoshoz vinném a beteg gyereket, nem bántanám.
2016. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! megerősítést kaptam, hogy nem én reagálom túl.

Párom védelmében nem hozok fel semmit, mert ebben a helyzetben nem tudok. Elgondolkodok rajta, és elbeszélgetek vele, mi célja volt ezzel....

Idáig úgy tűnt, szereti...jól el vannak. Ezért lepett meg a viselkedése, és ezért kérdeztem.

2016. jan. 18. 10:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet hogy csak rosszul fogalmazott. Vagyis nem szánt szándékkal akarta bántani a fiadat, csak rosszul fejezte ki magát, nem gondolta át. Mert ő is látja hogy ez a bepisilés nem normális, de ha szereti a gyereket nem hiszem hogy bántaná, hanem inkább segítene hogy minél hamarabb kezelhessék.
2016. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos elég sok mindent tilt neki...amit én megengedek/megengedtem mielőtt ismertük egymást.

Viszont én úgy vagyok ezzel, míg a párom délutánokat lóghat a gép előtt....addig a gyereknek is meg kellene engednie. (ezt meg is mondtam páromnak)

Mert a gyerek a felnőtt mintát látja. Látja, hogy anya ezt és ezt csinál így és így mutatja ki az érzéseit...és a párja meg csak ül a gép előtt, vagy épp játszik az xbox-on.... és nem arról van szó, hogy hétközben, iskola, vagy tanulás helyett....hanem, hétvégén se nézi jó szemmel. Én úgy érzem sokat kritizálja: hangoskodás, szaladgálás, ajtó becsukás módja...belebeszélés...stb.

Nincs saját gyereke...tán ezért se érti ezeket, hogy a gyereket tanítani kell, nem tiltani, és szerintem milliószor elmondani neki, mi miért nem helyes! Az én fiam nehezebben kezelhető....de jó szándékú. És szeretne a páromnak megfelelni....

A beszólás úgy szólt: először nem kéne éjszaka bepisilni majdnem 9 évesen, aztán játszhatnál nagyobb gyerekeknek való játékkal....

úgy érzem erre elég lett volna egy sima "nem" is. Mert én se engedtem a 16 v. 18-as karikás játékkal játszani.


Kedves utolsó, köszönöm neked is a választ!

2016. jan. 18. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!