Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha nem a nyari melegben...

Ha nem a nyari melegben szoktattatok szobatisztasagra a gyerkocot, hogy oldottatok meg a hosszu setakat, kulso programokat?

Figyelt kérdés
Nem zavarta meg oket, h akkor volt rajtuk pelenka es mas lehetoseg hijan abba "kell" pisilniuk? Most kezdenem. Van olyan, aki tel vegen kezdte szinten? Tudom, h elvileg a nyari idoszak az idealis, de mar boven erett ra.
2016. febr. 29. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen,mi decemberben kezdtük,mert az előtte lévő nyáron nem ment. Nem volt megérve,így bepróbálkoztunk télen. Pont 2 hetet otthon voltunk. Minden egyes séta előtt megbeszéltük,hogy amint produkál egy kis pisit a bilibe,indulunk is ki.

2x fél órát voltunk kinnt. Pelus nélkül. Ha autóval mentünk 1-2-3 órára,akkor volt rajta pelus,de egyáltalán nem zavarta meg,csak utána itthon sűrűn felhívtuk a figyelmét,hogy tudod,nincs rajtad pelus. Rá 2 hónapra eldobta az éjszakai pelust is mert ő "nagyfiú":)

2,5 évesen,a szobatisztaság után 3 hónappal indultunk egy 20 órás autóútra. Adtam rá pelust mert az csak összezavaró volt. Hiába volt rajta pelus,mutatta h vegyem le mert pisilnie kell. Előkaptuk a bilit,le a pelus, pisi,pelus vissza :D


Nem kell őket félteni,nagyon okosak a gyerekek,csak mindíg el kell neki mondani,hogy most ad rád anya pelust,de szólj ha pisilni kell és hazajövünk stb.

2016. febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, o sem volt meg erett ra tavaly nyaron, probaltam, de nem ment, eroltetni meg nem akartam. Most viszont mar nem varnek a jo idore, mert 2.5 mult es teljesen tudatos e teren.

Koszonom a valaszt

2016. febr. 29. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok :)
2016. febr. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom ősszel, már hűvös időben lett szobatiszta. Egy pár hetes átmeneti időszak után, amikor a bölcsiben még volt rajta pelus, mert ott nem mert vécére menni, soha nem adtam rá többet. Október végén volt rajta utoljára pelenka, utána csak váltóruhát vittem magammal egy darabig, de az is felesleges volt. Ha egy kisgyerek valóban érett a szobatisztaságra, akkor kibír néhány órát a szabadban pisilés nélkül is.
2016. febr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolso, es nem volt a lakasban osszevissza pisiles, szonyegre, agyra, stb? Kibirna kint, de ha megsem teszi es a +10 fokban beereszti, felek, h megfazik. Erett ra, ez tuti, megall, es kozli, h most pisilek is, kakilok is. De uakkor nem akar se a bilire, se wcre ulni. Pedig tartja is. Heti 7 napbol 5-6x szarazvpelussal kel.
2016. febr. 29. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük el, tavasszal lesz 3 eves en sem akartam a nyarat emiatt kivarni. Napi 1-2 bepisiles azert megvan de tud szolni es odafigyelni is. Sőt meg neha magatol is bilire tud ulni. Alvasoknal meg mindig adok ra de eddig sosem kelt meg szaraz pelussal. Kivinni se merem meg anélkül. Max ha bennt mar balesetmentes nappalok lesznek ugy gondoltam. Lehet hülyeség.  1. gyerekes voltam, tapsztalatlan.
2016. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi autóval vittünk bilit (sokat járunk messze ennél egyszerűbben nem tudtam megoldani) egyszer fordult elő hogy busszal kellet átmennem egy másik városba.én a bugyira tettem pelust hogy "ne vegye észre" de ha bemegy akkor ne ázzon át, pont nagyon hideg volt, de szólt szépen és el tudtam vinni wcre.
2016. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!