Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom három éves múlt,...

Kislányom három éves múlt, már kb egy éve szobatiszta és most mégis bepisil kb két hete kezdődött, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Ovit már elkezdtük, szépen alakultak a dolgok, tudtommal semmi változás nem volt, mégis párszor előfordult hogy séta közben az utcán bepisilt elég rendesen, de utána sem szólt. Mitől lehet ez? Visszaeshet teljesen?

2016. márc. 20. 21:13
 1/7 anonim válasza:
Az én kisfiam is ilyen helyzetben volt 3 évesen. Nagyon megijedtünk a párommal. El is mentünk tanácsadásra és ott azt mondták az uj helyzet teszi ezt vele. Igaza lehetett, ugyanis amint megszokta az óvodát, már nem történt hasonló "baleset".
2016. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi már fél éve kezdtük az ovit és eddig semmi gond nem volt. Miért épp most? És miért nem szól?
2016. márc. 20. 21:24
 3/7 anonim válasza:
Nem lehet, hogy otthon vagy az óvodában látott, vagy hallott valamit, ami feszélyezi?
2016. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Biztos nem történt semmi sem? Kisebb tesó, a oviban valami?

Mennyit vagytok vele, viszonylag sok figyelmet kap?

Az ovit mennyire szeretni?

Esetleg kérdezz rá arra nála, (tudom furán hangzik kicsit), hogy nem e azért van az egész mert direket a végsőkig tartogatja? Netán nem mer valamiért szólni, vagy túl elfoglalt valamivel, és ‘nemér rá kimenni'??

Ha bepisil, akkor utána nem is zavarja a dolog? Vagy inkább csak fél szólni, szégyelli?

Pl szituáció.: szegények későn indult pisilni, és nem tudta kicsatolni a patentot, bá becsorgott neki. És most nem mer kimenni, hanem inkább vissza tartja a végéig. -Tudom, hülye gondolat, de szerintem a gyermek gondolkodásában, vagy lelki világában keresendő a dolog megoldása. A legfontosabb viszont, hogy legyetek vele türelmesek, és ne szidjátok:)

Sok sikert:)

2016. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Vagyok,

Bocsánat a furcsa hibákárt, sajnos az auto-korrektor mindent megpróbál javítani, csak nem mindig jól.:( remélem így is érthető:)

2016. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyobb testvére van. Kettőre figyelni egyszerre mindig elég fárasztó. De közben rájöttem hogy valamiért most olyanja van hogy állandóan anyát akarja, anyával csinálni mindent. Először jó megoldásnak tűnt ha mégis lepasszolom hogy amit eddig is apával csináltak azt ezentúl is, de úgy néz ki így reagálta le hogy bepisilt. Szóval türelmes lettem vele megtettem amit kért, figyeltem rá meghallgattam és lám megoldódni látszik, igaz nem akarom elkiabálni. MAjd alakul... Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 23. 21:55
 7/7 Nikolas Kidman ***** válasza:

Magamból ki indulva.

Velem sokszor történt meg hogy bevizeltem álmomban kb12 éves koromig. Mindenféle gyógymódot próbáltunk. Mit ne csinálj: ne menj pszichológushoz mert csak átver,ne fürdesd a gyermeket teában heti 1szer.

Mit csinálj: melegítsd a hójagot sópárnával vagy valamivel;

figyeld meg a gyermeket hogy rendesen kipisili e magát illetve hogy kapkodva fejezi be a wct ha igen akkor magyarázd el neki hogy ha nem pisili ki magát telnesen és mindig vissza marad egy kevés, akkor elkezd pangani és megbetegedhet;illetve edzeni kell a záróizmot mégpedig úgy hogy amikor pisil akkor megáll, majd ismét pisil majd megáll...kb egy hónapig; illetve egy pszichológustól nyúlt trükk, ingyen: készítsetek naptárat amin minden sima nap bepisilést jelent, viszont minden bepisilés nélküli napot egy mosolygós matricával kell jelölni, nekem tetszett nagyon.

Sok sikert, Hajrá!

2016. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!