Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Másnál is előfordult hogy a...

Másnál is előfordult hogy a gyerek idegen helyen nem tudott wc-zni?

Figyelt kérdés
3és fél éves a kislányom szeptember óta szobatiszta, de csak a pisi terén, kaka a bugyiba vagy a pelenkába megy. November óta ovis. És ha elmegyünk valahova akkor nem tud pisilni csak pelenkába,kivéve a nagyszülőket ott nincs semmi gond szól ha kell neki. Délben is még kér pelenkát, meg este is kap még, az reggelre tele is van. Még a jó időben papírbilibe megoldottuk, úgy nem volt gond. Oviba délig van és ott sem megy el pisilni. Tegnap előtt az udvaron be is pisilt, eddig ez nem fordult elő, "hazahozta mindig". Mikor fog ez vajon változni és mikor lesz teljesen szobatiszta? Mit kellene csinálnom?
2016. márc. 24. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy, hol szobatiszta? otthon ő intézi vagy te küldöd? felismeri az ingert? hogy jött ez, hogy pelenkázod ha nem otthon vagytok? szerintem itt csúszik el a dolog, 3,5 évesen kisebbik gond ha becsurran mint ha pelenkába pisil nappal.
2016. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen itthon szól ha pisilni kell neki, sőt még a nagyiknál is szól és ha megyünk valahova akkor is szól hogy pisilni kell,De hiába viszem el nyilvános Wc-re ott nem tud pisilni. Volt olyan hogy, már sírt annyira kellett neki pisilni, de hiába vittem 5 percenként a nyilvános Wc-re egyszerűen nem tudott pisilni inkább visszatartotta és nagyon kemény volt a hasa, sírt és így jött hogy pelenkát adtam rá és abba pisilt.
2016. márc. 24. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:

ja, így azért más. nincs kertetek? vagy ismerősnek? szerintem érdemes lenne megtanulni a guggolva pisilést, ha jól begyakorolja kevésbé idegen helyen akkor lehet lendülne a dolog.

nyilvános wc-n meg pont ugyanígy lehetne pisilni, wc-papírt teszel a deszkára, másokra is gondolva és ráállítod a lányt, ő meg mint ha fűbe pisilne, úgy pisilhet, lehet így jobban megy. esetleg nem fél valamitől? ha bent vagy vele se megy?

2016. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lànyom sem pisilt màshol.Bementünk a Wc-be jól körülnézett.A kagylót;ülőkét.Ha meglàtott efy szempillàt is akàr az ülőkén neki màr nem is kelkwtt pisilni.Kuscsoportban végig hazahozta délutànig nem pisilt.Vettem wc ülőkére ragasztható papírt nyaralàskor úgy sikerült.Idővel megoldódott.kakàlàshoz szintén pelenkàt kért mindig.Sokat mondtuk neki hogy màr nagylàny és nem így kellene.....hiàba.Egyszer este felébredt és kiabàlt h wc-be akarok kakàlni és attól kezdve nincs gond.Ekkor volt màr 3,5 vagy kicsit több is.
2016. márc. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kertünk nincs. Ilyen wc deszkára ragasztható papírt hol lehet venni? Olyat vettem már ami nem ragasztós,csak az meg elcsúszkál,az nem a legjobb.
2016. márc. 25. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömék amikor voltak a gyerekük se akart wc-zni. Szóval nem egyedi eset. Ő kinőtte.
2016. ápr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha 3 és fél évesen nem teljesen szobatiszta az elég nagy gond..
2016. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!