Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Két és fél éves a kislányom...

Két és fél éves a kislányom vajon miért pisil be újra?

Figyelt kérdés

Kislányom 26 hónaposan szobatiszta lett de mos egy pár napja újra bepisil nappal!Éjszaka semmi gondnem pisil be csakis nappal!Igaz most fel van fázva lehet hogy azért?

Eddig mindig szólt hogy kell pisilni most pedig nem csak már amikor bepisilt akkor szól hogy bepisiltem!Van egy huga de szerintem nem azért mert szeptemberbe született és utána lett szobatiszta!Kezdek aggódni!


2016. márc. 26. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút a kistesó hatása. Az én kisfiam 2 évesen lett szobatiszta, akkor volt a kistesója 3 hónapos. Semmi gond nem volt egèszen addig, amíg a kislányom 8 hónaposan el nem kezdett màszni, és bele nem màszott folyton a kisfiam intim szférájába. Akkor egyik napról a másikra újrabepisilt az akkorra már fél éve szobatiszta kisfiam, elkezdett dadogni és agresszíven kezdett viselkedni a húgával. Teljesen megzakkant. Rögtön reagàltam a dologra, emlékeztem, hogy olvastam hogy az tök normális, hogy amikor a pici elkezd mászni, és elkezdi 'veszélyeztetni' a nagyobb gyermek intim szféráját, a nagy picit megzakkan. Sokat voltam kettesben a fiammal, sokszor elkülönítettem Őket, hogy legyen lehetőségük magukban is játszani. Ezek csodát tettek, kb. 2 hónap alatt minden probléma megszűnt, teljesen abbamaradt a bepisilés, elhagyta a dadogást és lassan csitult az agressziója is a tesójával szemben.

Gondold végig, Nálatok mi a helyzet! Most kezdett el mozgolódni a kistesó? Mennyire zavarja a nagyot? Mennyire 'zaklatja' a nagyot?

2016. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen most kezdett el mászni a kicsi és ugye megy a tesóhoz!Igen nekem is a nagyobb egy kicsit agresszívabb lett vele de olyan sokat oda megy hogy megeteti és így szeretlek úgy szeretlek stb.
2016. márc. 26. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen szereti, csak tele van feszültséggel! Próbáld elképzelni, mit érezhet a nagy! Itt van ez a kistesó, akit szeretek, meg szeretnem is kell, hiszen mindenki szereti és engem is megdicsérnek, ha megszeretgetem...de közben annyira idegesítő! Folyton nyaggat, nyafog, sír, anya körülötte ugrál...szval szeretem, de a falra mászom Tőle!

Na kb. valami ilyesmit érezhet a nagyobb, csak éppen még nem tudja pontosan megfogalmazni, azt meg végképp nem tudja, hogy hogyan vezesse le a feszültségét. És akkor jön a bepisilés, ami lehet egészen egyszerűen egy figyelemfelhívás, hogy vele foglalkozz /hiszen még a kistesó is maga alá pisil/ vagy pedig szorongásos tünet, mint a fiamnál anno a dadogással együtt. Ezek a problémák megoldódnak maguktól 1-2 hónapon belül. Én anno gyermekpszichológussal konzultáltam, ugyanis riasztó volt ennyi szorongásos tünet egyidejű megjelenése. A pszichológus azt mondta, hogy ha 1-2 hónapon belül nincs javulás /csökken az agresszivitása, múlik a bepisilés és a dadogás/, akkor tovább kell mennünk. És hál' istennek valóban kb 1 hónap alatt minden elmúlt. És azóta nagyon jó testvérei egymásnak /persze a mai napig vannak cívódások, mert testvérek☺/.

Egyet tehetsz, hatalmas türelemmel és megértéssel fordulsz a nagy felé, és nem bünteted, csináljon akármit. Persze, határozottnak kell maradnod, de óriási empátia kell ebben az időszakban!

2016. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen türelem ami remelem nem fogy el hamar!koszonom!
2016. márc. 27. 00:25
 5/6 anonim válasza:
Szerintem feltekeny akishugecara bizti az baja.De nekem elegge fura hogy ugy mondod hogy a gyerkocod SZOBATISZTA mintha egy kutyoka lenn :D Amugy a tesos dolog a baj szerintem !
2016. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek de az 5. válaszolótól szeretné megkérdezni hogy szerinte mi a gyerek ha nem szobatiszta amikor már nem pisil be!Mert szerintem mindenki így mondja és senkinek nem fordul meg a fejébe hogy kutyához hasonlítsa a gyerekét!
2016. ápr. 20. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!