Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaságra szoktatás...

Szobatisztaságra szoktatás menete?

Figyelt kérdés

A témában már tettem fel egy kérdést, de az a bili tisztítására vonatkozott.

22 hónapos kislány, egyre jobban érdeklődik a vécézéssel kapcsolatos dolgok iránt. Ha kádba tesszük, első dolga felállni és pisil egyet a vízbe. (Lehet, hogy itt az apját másolja, őt sokat látta állva pisilni, bár vele megegyeztem, hogy a gyerek jelenlétében leül.)

Úgy látom, hogy a nemiszervek közötti különbséget még nem érti. Az apja "csomagja" szerinte kaki, így nevezi meg, ha látja.


A minap engem is megnézett pisilés közben, a csurgó hangnál közölte, hogy "pisi", majd végignézte a papírral törlést is. Aznap este követelte, hogy vegyük le a pelenkáját, majd rápattant a bilire és belepisilt. Utána ugyanúgy megtörölte magát, ahogy tőlem látta.


Első gyerek, ezért rutintalan vagyok. A bilit megvettük egy ideje, elmondtuk, hogy egy az ő WC-je. Játékot nem engedtünk beletenni, de bármikor ráülhetett (ruhában). Tegnap volt az első rendeltetésszerű használat, saját kezdeményezésre.

Bölcsődés, ott is láthatott WC használatot a nagyobbaktól, bár részleteket nem tudunk, nem vagyunk ott.


Beszélni még csak szavakban és babahalandzsa nyelven beszél. A "van kaki?" kérdésre hol reagál, hol nem. Szóban nem jelzi, ha inger van.

Amiatt, hogy tegnap ő maga kérte a bilit, illetve elfoglalta, gondolom, hogy elkezdhetjük lassan a használatát. Erőltetni természetesen nem akarom.

De ha rá szeretne ülni, nem tiltjuk meg. Ami furcsaság volt: miután lefekvés előtt belepisilt, kifejezetten hisztizve ellenkezett, amikor utána be akartuk pelenkázni éjszakára. Itt nem engedtük érvényesülni az akaratát, mert vagy 3 deci folyadékot ivott meg, kellett a pelenka, egyébként reggelre elárasztotta volna az ágyat. Rátettük, akarata ellenére. Feltételezem, hogy korai stádiumban az éjszakai vizelést nem tudná még kontrollálni.


Innen hogyan tovább? Mire figyeljünk, hogy csináljuk?


2016. ápr. 1. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az éjszakai meg a nappali bepisilést külön kell kezelni, máshogy is működik a kettő. Előfordul, hogy egy gyerek éjszakára korábban lesz szobatiszta mint nappalra - nálunk két gyerekemnél is így volt. Éjszakára akkor kell róla levenni a pelenkát, ha több egymást követő napon száraz pelenkával ébred.

A bilizést meg semmiképpen se erőltessétek, különben teljesen elmehet tőle a kedve, amit aztán nagyon nehéz visszahozni. Ha rá szeretne ülni a bilire, akkor üljön, ha belepisil, dicsérjétek meg. Bevezethettek napi egy, esetleg 2 fix időpontot, amikor ráül a bilire, fürdés előtt vagy reggel felkeléskor. Egyébként ha jó az idő, hagyd hogy csak bugyiban legyen, vagy nyáron akár meztelenül, úgy jobban megtanulják összekötni az ingert a produktummal.

2016. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nemrég olvastam valami amerikai módszert

minél korábban hagyni kell, hogy lássa a gyerek mit "csinálsz" a wc-n és amikor neki is sikerül meg kell ünnepelni

2016. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 "Kovács" Ernő válasza:
Mond meg neki: ne szarjá be!
2016. ápr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

leirom nálunk ez hgy volt. mi sem eroltettuk soha. 1 éves volt, mikor bilit vettunk neki, és 2.5 éves koráig rá se nézett :D max. annyira, h megpisiltette a plussoket.

wc-re rendszerint jott velem...o kozben megmosta a fogat, játszott, miegymas.

egy szép napon, azt mondta, hogy o mar nagyfiu és nem kell neki pelenka. levette magarol és onnantol kezdve, vagy bilibe, vagy a wc-be intezte a dolgat.

este mikor rá akartuk adni a pelust, ment a hiszti. hat jo, akkor ne adjuk rá. betettuk a szobajaba a bilit és reggel nagy boldogan hozta megmutatni, h belepisilt. se éjszaka, se nappal, balaeset nem fordult elo. sose gondoltam volna, hogy ilyen hipp-hopp szobatiszta lesz.

2017. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kinga8 válasza:

"Lehet hogy itt az apját másolja, őt sokat látta állva pisilni"


Nem tudom hogy én vagyok csak ennyire félre nevelve?

Én mindig is úgy voltam nevelve hogy apukám még öltözni sem öltöztetett előttem, nemhogy pisilni, és lássam a nemiszervét. És a kislányomat is így nevelem.

Én ezt elég nagy szégyennek tartom

2023. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!