Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lesz szobatiszta?

Hogyan lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

A lányom nyáron lesz 3 éves, szeptembertől ovis. Viszont a szobatisztasággal gyakorlatilag nem állunk sehogy és ez kezd egy picit zavarni már.

Ugye mindenhol azt írják hogy türelem, megérik rá, majd szól stb. Biztos ti is írjátok majd, ez eddig okés. Így is tettem eddig, nem erőltetem, pár hetente rákérdezek, hogy akar-e bilibe, wc-be, de csak egy határozott nem a válasz. Rá se ül se a bilire, de a szűkítőre. Nem is szól hogy éppen pisil, kakál, egyáltalán nem zavarja, hogy a pelenka tartalma szétkenődött alatta. Nem értem miért jó ez neki. Szerintem pelenka függő a gyerek.

Szóval az egyik ami èrdekel hogy meddig van értelme ennek a ráhagyásnak? Ha még augusztusban sem állunk sehogy mert ráhagyom, hogy majd szól, akkor se izguljak?



2016. ápr. 26. 13:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Sokszor előfordult már hogy reggel teljesen száraz volt a pelusa, a kis hasa alja meg teljesen feszes volt, a combait összeszorította. Na mondom most itt az alkalom pisiljünk a bilibe, de nem nem nem. Viszont ha ráadon az új pelust abba beleereszti.

Biztos írjátok majd hogy majd nyáron kisbugyiban az udvaron, de bugyit se hajlandó felvenni.

2016. ápr. 26. 13:47
 2/11 anonim ***** válasza:

Két dolgot tudsz tenni:

1. Hagyod, nem erőlteted, nem kérdezgeted, max elöl hagyod a bilit és ha úgy tartja kedve akkor ráül. De ezt tényleg úgy kell, hogy ne kérdezgesd naponta hogy van-e kedve. Inkább felejtsd el a témát pár hétre, hónapra (végül is szeptemberig még rengeteg idő van).

2. Ez a lehetőség "drasztikusabb", de az igazi szobatisztaságra szoktatás úgy szokott működni, hogy egyszerűen nem adsz rá pelenkát. Valószínűleg be fog pisilni, lesznek balesetek, de rájön, hogy az neki rossz és a bilire fog ráülni. Jó esetben. Ha pár nap, egy hét alatt így nem érsz el eredményt akkor hagyni kell aztán pár hét múlva újra próbálkozni.

2016. ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb ilyen volt fiam is,o novemberi,szoval 2,5evesen nyaron szokott le.

Mindig mondtam neki en is,de ki se akarta probalni es a bugyit is utalta.

Aztan nyaron valahogy "raeroltettem" a furdogatyat(talan angry birds-os volt azert vette fel)es mikor kint elkezdett pisilni mondtam neki h "tartsd!!" rohantunk egy fahoz mondtam most mar nyomhatod.na ezt eljatszottuk meg 2-3x es utana ment a dolog csak pelussal...mindigvszolt,pelust lekaptam es mentunk de szepen elkezdett elmaradozni a szolasa,bele-bele pisilt a pelusba na akkor azt mondtam a pelust valahogy levesszuk ha mar eddig eljutottunk ne fejlodnink vissza.az segitett hogy elmentunk a boltba,autos alsot vettunk,meg igy is neccesen de vegul sikerult atallni.

Kitartast,biztos menni fog.ha mar tudja tartani az jo,onnantol a bugyira kell valahogy atallni :)

2016. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást. Tudom én is hogy nem kéne rágörcsölni, de ez a masszív ellenállása kiborít. Jön utánam a wc-be, nézi hogy mit csinálok, papírt tép , megtörli ő is magát, csak ugye ő nem tolja le a ruhát. Kezet mosok, ő is megmossa. Szóval képben van a dolgokkal, de ha felvetem hogy akkor mi lenne ha ő is ....,de inkább sarkon fordul és elrohan. Nem akarom direkt cseszegetni, csak semmi előrelépést nem látok.

Egyébként az lesz hogy nyáron leveszem róla a cuccot, remélem addigra kialakul benne az érdeklődés.

2016. ápr. 26. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos hogy ki fog alakulni. LEhet hogy még nem érett meg rá. Végül is ő a pelenkához van szokva, persze hogy ahhoz ragaszkodik. Nyáron ha leveszed róla a pelust az jó szerintem, de akkor ne kapja vissza 5 percenként, mert úgy sose szokik le róla.
2016. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkodtam valamelyik nap. Hogy oké nyáron az udvaron bugyit kap, abba fog belepisilni, kakilni egy ideig, persze mondom neki majd, hogy ha érzed hogy jön akkor irány a bili. De vajon hányszor fog maga alá rondítani szegénykém mire összeáll a fejében, hogy jobban járok a bilivel?
2016. ápr. 26. 14:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha már megérett a szobatisztaságra, akkor elvileg napról napra kevesebb balesetnek kell bekövetkeznie, így egy hét alatt szobatisztává válhat.

Viszont ha még nem érett meg rá akkor több napig egyfolytában bepisil, nem mutatja jelét hogy szólni szeretne, akkor érdemes néhány hetet várni és újra próbálkozni.


Az én lányom a 2. ilyen próbálkozós periódusnál 1 hét alatt szobatiszta lett, ekkor mikor levettem róla a pelust akkor nagyon sírt ha véletlenül bepisilt, tehát nagyon zavarta már a dolog.

2016. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvárom a júniust, aztàn meglátjuk.
2016. ápr. 26. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányomról írtál. :)

Ő is 3 éves lesz nyáron. Ugyanígy reagál bilire, wc-re. Szeptembertől ovi... És mi panelban lakunk, nincs kertünk sajnos. Ő is eljátsza a wc-zést, de masszívan pelenkás. Lett egy fix pont, ahová mindig elbújik kakálni, aztán előjön és játszik tovább sz..rosan.


Talán májusban leveszem a pelenkát délelőttre, de csak ha jó idő lesz a lakásban. Bugyit és melegítőalsót kap majd. Sajnos itthon nem kaphatók olyan leszoktató pelenkák, amik nedves érzetet hagynak, de a ruha nem ázik el, illetve a bútor, a padló sem megy tönkre.


Bízom a nyárban... Az oviba meg viszek egy rakás bugyit, váltóruhát majd.

2016. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Drukkolok akkor nektek is kedves 9-es!
2016. ápr. 26. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!