Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért ragaszkodik ennyire a...

Miért ragaszkodik ennyire a pelushoz?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva 3 éves lesz a kislányom, de hallani sem akar arról, hogy ő bilizik, vagy wc-re üljön. Próbáltunk már sok mindent, ígértem neki mindent az ég világon. De nagyon aggódom mert szeptembertől ovi és én nem vettem észre,hogy akarná egyáltalán.A védőnő is evvel nyaggat már. Üvölt ha rárakom a bilire vagy megemlítem neki. Szerintetek mit tehetnék még vagy hagyjam magától leszokni?
2016. máj. 18. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. Nem kel a gyerekkel vitatkozni erröl, és nem lell igérgetni.


2. Nem kell biliztetni/WC-re ültetni, mert így csak az ellenállás nö benne.


3. Leveszed róla a pelenkát és akkor hamar rájön, hoyg nem jó pisis/kakis ruhában lenni.

2016. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha megérik rá, nem kell majd a pelus. egyik napról a másikra fog történni a dolog. messze van még szeptember.


a védőnőd meg eléggé... khm... hát... na...

2016. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló: Hiába veszem le a pelust róla és belepisil/belekakil a bugyiba őt nem érdekli. Ha nem öltöztetném át képes lenne egész nap úgy lenni. Ha tele van a pelus az sem zavarja.
2016. máj. 18. 14:53
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: Igen, hát a mi védőnőnk már csak ilyen....Egész a szülésem óta azon van, hogy engem hergeljen,mindig kitalál valamit. Tudod én is abban bízom, hogy hamarosan megtörténik a csoda, de én nem hiszem hogy nyáron más lesz a helyzet :(
2016. máj. 18. 14:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jön a nyár. Két gyerekem is az ovi előtti nyáron szokott le, ne aggódd túl. A védőnőt meg cseréld le, mert ez idióta.
2016. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Snorri ***** válasza:
Nekünk azt mondta a védőnő, hogy az evés mellett a szobatisztaság az, amit igazán az akaratával irányít, tehát megragadja a lehetőséget. Picit engedd el a dolgot. Ne is hozd szóba. Lehet magától mondja majd. Aztán ha még mindig semmi, akkor ha jön a meleg, lementek a vízpartara, és mond, hogy fürdőbugyiba milyen kényelmes lesz, nem olyan, mint a pelus. Kitartás! Az én védőnőm gimis barátnőm, nagyon jó szakember, és mindig felhívhattam, bármi kérdésem volt. Szerintem ezért van a védőnő, nem azért, hogy az anyukába verje az ideget.
2016. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pontosan így voltunk mi is a kisfiammal, aztán április végén betöltötte a 3-at és valami történt, mert nem sokra rá végre hajlandó volt elkezdni használni a bilit, sőt már néhányszor wc-be is pisilt. A nagydologgal még nem állunk olyan jól, de már ennek is határozottan örülök, mert akkora volt az ellenállás korábban kb. mint nálatok.

Erőltetni nem szabad, nekem ezt szajkózta mindenki, már én is tiszta ideg voltam miatta, mert szeptemberben nekünk is ovi, de végre jó úton járunk.

2016. máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért is írtam ide ki a kérdést,mert első gyerekem. Minden anyuka a közelemben azt szajkózza,hogy olyan egyszerű leszoktatni,biztos én vagyok a hibás.Víz nincs a közelünkben így nem nagyon tudunk menni. Védőnőt cserélni nem lehet,mert 2-en vannak, a másik meg már félig nyugdíjas.Én sose mertem tőle semmit se kérdezni,mert totál hülyének nézett mindig. Remélem nálunk is lesz valami változás mostmár.
2016. máj. 18. 22:45
 9/13 Snorri ***** válasza:
Persze, ilyenkor minden anyuka okos, minden gyerek könnyen és korán szobatiszta lesz, jól eszik, jól alszik, és sosem hisztizik. :)))
2016. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező nyugi. Próbálj kicsit engedni lehet érzi rajtad ezt a feszültséget ami most rajtad van. Nagy fiamat én is most szoktatom wc-re hát több kevesebb sikerrel. Én nem is értem, hogy van ez most nálunk. A lányom tök könnyen ment. Egyszer szólt ő nem kér pelust és nem kellett használni. A fiam jelzi, hogy pisilni kell rosszul is érzi magát pisisen kakisan stb de egyszerűen nem akar most lassan egy hónapja bele pisilni a wc-be. Viszont ma pelus nélkül aludt el mert mire a picit megetettem és oda értem, hogy ráadjam a pelust addigra aludt és most nem történt baleset. Amit mi próbáltunk és hátha nektek bejön. Mi dicsőség falat csináltunk neki. Egy kisfiút rajzoltunk aki a wc-n ül és egy táblázatot. Ha pisil kakil akkor rajzolunk neki egy kishajó 10 db kishajó után kap egy matricát amit ő választhat ki.

Kérdező nyugi az emlékek később megszépülnek. Nálunk is sokszor mondják a fiamnak rég szobatisztának kellene lennie csak én nem szoktatom rá eléggé korán rá.

2016. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!