Mit tehetnék én?

Figyelt kérdés
Kislányom már elmúlt 2,5 éves,de még nem szobatiszta. Ha nincs rajta pelus és kérjük hogy pisiljen a bilibe,gond nélkül ráül és bele pisil. Most a jó időkben bugyiban játszik kint az udvaron,de ha Megkérdezem kell-e neki pisilni azt mondja nem,3 perc múlva pedig bepisil.Látszólag nem is zavarja,játszik tovább.Mit tehetnék én hogy segítsek neki a szobatisztaság kialakulásában?
2016. máj. 26. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Semmit. Adj rá bugyipelust. És várj. MAjd ha agyilag megérik, szobatiszta lesz. És ez nem közhely, így van.

Fiam áprilisban volt 3 éves, kb 2 héttel előtte hagytuk el a pelenkát baleset nélkül.

Előtte mi is így voltunk, mint ti. Úgyhogy én nem kísérleteztem a gatyával (mert napi 2-3 öltöztetés biztos volt), kapott bugyipelust.

2016. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
addig nem lesz szobatiszta, amíg nem alakul ki benne a szégyenérzet a bepisilés miatt.
2016. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bugyipelus van rajta.Bízom benne hogy úgy lesz ahogy az első válaszoló írja.Szeptemberben ugye ovi,és jó lenne addig elhagyni a pelust,persze félek tőle hogy nem sikerül.

Éjszaka is felébred még inni,de reggel 90%-ban úgy veszem le róla a pelust hogy száraz.Amikor pedig reggel megkérem hogy pisiljen a bilibe,elég sokat pisil,tehát reggelig vissza tartja.

2016. máj. 26. 14:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd sokszor, hogy kell-e pisilni.

Próbáld motiválni kicsit pl. én a fiammal így csinálom másfél hete: Amikor láttam rajta, hogy kell kakilnia, ráültettem, miután sikerült nagyon megdicsértem, együtt lehúztuk és választhatott 1matricát, amit felragaszthatott a csempére. Nagyon tetszik neki, még figyelnem kell, mert nem mindig szól, de ha ráültetem mindig belekakil és utána mondja, hogy keressünk matricát. Ha nem akarod a csempére/falra ragasztani, csinálj papírból egy kis táblát és azt akaszd oda neki.Neki nagyon bejött, most múlt 2éves.

2016. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!