Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A kisfiam 2,5 éves és lelkesen...

A kisfiam 2,5 éves és lelkesen hordja a kisgatyát. Nem is pisil be, de nem is szól. Ha én ráültetem a a WC-re pisil szépen, de a kakálásnál sem szól, és az megy a kisgatyába. Hogyan tudnám rávenni, hogy vagy az is időzítve menjen, vagy szóljon?

Figyelt kérdés
A pelust csak éjszakára fogadja el, a du-i alvás is balesetmentes már( feltéve, hogy nincs kaka). A le-fel húzható pelust ugyan elfogadja, de akkor meg nem hajlandó wc-re ülni, akkor abba pisil, kakál, és még csak nem is szól. A gatyóba ha bekakál akkor mindig szól, pisivel meg ritkán van baleset.
2016. jún. 5. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nem érett rá. Nem azért nem szól, hogy veled kicsesszen, hanem mert még nem fejlett annyira, hogy érezze az ingert és értelmezze azt és még szóljon is. Ha nem ültetnéd rá időnként a WC-re, akkor bepisilne. A mi fiunk ugyanitt tart, mi nem erőltetjük, majd eljön az ideje, nem hajt minket a tatár. Ez is jó, hogy már tudja tartani, hogy félig ágytiszta (a mi fiunk is az már két éves kora óta, pont ezen lepődött meg a védőnő, mert általában ez jön később), majd kialakul a nappali szobatisztaság is. Mi azért sem erőltetjük, mert most a beszéde fejlődik, ez köti le őt, majd eljön az ideje a teljes pelenka elhagyásnak is.
2016. jún. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld motiválni! Én amikor láttam rajta, hogy kell kakilnia, ráültettem, miután sikerült nagyon megdicsértem, együtt lehúztuk és választhatott 1matricát, amit felragaszthatott a csempére. Nagyon tetszik neki, még figyelnem kell, mert nem mindig szól, de ha ráültetem mindig belekakil és utána mondja, hogy keressünk matricát. Ha nem akarod a csempére/falra ragasztani, csinálj papírból egy kis táblát és azt akaszd oda neki.Neki nagyon bejött, most múlt 2éves.
2016. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, de ha egyáltalán nem akar ráülni, ne erőltesd! Én 3hónapja próbáltam, akkor sírt, és mondta, hogy leszállni, vártam és most már tetszik neki!
2016. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nálunk ugyan ez most a helyzet mint nálatok, mikor kiírtad a kérdést. Végül hogyan alakult a dolog. Kisfiam is szépen pisil a bilibe, ha mondom neki hogy üljünk rá, így nincs baleset, de egyébként nem szól hogy pisilnie kell, pedig sokszor nagyon sok jön neki. A kaki pedig a gatyóba csúszik, eddig egyszer szólt hogy kakilni kell, akkor sikerült is bilibe.
2017. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!