Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért pisil 5 percenként?...

Miért pisil 5 percenként? Vagy ez természetes ilyenkor?

Figyelt kérdés
20 hós kisfiamra nem adok pelust ilyen melegbe csak kis bugyit! De 5 percenként bepisil. Ha pisiltetem rá 5 percre bepisil a bugyiba! Ez gond?? Amugy ügyesen pisil a wc-be,fűbe,bilibe is.nem iszik nagyon sokat!
2016. jún. 9. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy normális. A gyerek nem szobatiszta és a közelében sincs. Adj rá pelenkát.
2016. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem fázott fel? Nálunk azért a házban olyan nagyon meleg nincsen.

De az is lehet, hogy nem tudja mindet egyszerre kiengedni.

2016. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Mivel nem szobatiszta, ezért normális.

Csak a saját dolgát nehezíted a sok mosnivalóval, a fiadnak nem könnyíted meg a leszokást.

Add vissza a pelust, és nem lesz gond.

2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Ennyi idősen már nem kellene öt percenként vizelnie. Jó eséllyel húgyúti fertőzés áll a háttérben.

Egy 2 év körüli gyerek már arányosan nézve ugyanannyi vizeletet tud tárolni, mint egy felnőtt.

Persze a folyadékfogyasztás is számít, mert ha egy felnőtt folyamatosan iszik, akkor szintén 5 percenként megtelik a hólyagja. Viszont, ha nagyon kis mennyiséget picil 5 percenként, akkor szervi eltérésről lesz szó. Nézesd meg orvossal!

2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem szobatiszta, és ettől nem is lesz. Nem pisili ki egyszerre a wc-be és ezért pisil be utána.
2016. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szeretném a nyáron leszoktatni,ebben a nagy melegben kint nem kell pelus,bent kap!remélem nem fázott fel :(
2016. jún. 9. 14:13
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Egy gyerek nem attól szokik le, hogy most meleg van, és nem kap pelenkát. Hanem hogy megérett rá.

Ha még agyilag nem érett, akkor a fejed tetejére állhatsz, akkor sem lesz szobatiszta. Hiába van nyár.


(nem tudom, mi ez a megfelelési kényszer sok anyánál. miért kellene azért leszokni, mert nyár van, és anya azt akarja???)

2016. jún. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

A szobatisztaság és a vizeletürítés gyakorisága két egymástól független dolog.

A záróizom már működik, csak külső körülményekhez nem tudja igazítani. A hólyag bizonyos telítettségi szint felett küld jelet az agynak, ami elernyeszti a záróizmot. Ez ennyi idősen már folyadékfogyasztástól függően 20-50 perc.

Tehát nem pisil öt percenként, pelenkába sem.


A szobatisztaság azt jelenti, hoyg érzi az ingert, tudatosan feldolgozza és tudatosan feszítve tartja a záróizmot, amíg biliig/wc-ig eljut. Ez valóban később történik csak meg. A hólyag automatikus telítődése ettől független.

2016. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha bennt pelusban van, akkor ellenőrìzgesd, hogy abba is ilyen sűrűn pisil vagy csak bugyiba. Ha a pelusba is 5 percenként megy, akkor vidd el dokihoz.

Az is lehet, hogy csak a pelusnélküliség kavarta meg, próbálja szabályozni, de nem tökéletes. Az enyémnél is bekavart egy kicsit. Ő 20 percenként pisilt, napi 1,5l folyadékkal. Én majdnem elvittem orvoshoz (télen lett szobatiszta), de mire odakerültünk volna megoldódott. (Úgy tudom az újszülöttek is 20 percenként pisilnek)

Eröltetni nem kell, de próbálkozzatok nyugodtan. Nem tudom mi ez az új divat, hogy minden második 3 éves pelenkában szaladgál, de nekem ez legalább annyira maglepő, mint az hogy régen egy évesen mindenki szobatiszta lett.

2016. jún. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan lehet pontozni, ettől még nem az volt a kérdés, hogy 3 éves kor előtt lehet-e próbálkozni a szobatisztasággal vagy sem.
2016. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!