Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éjszakai szobatisztaság,...

Éjszakai szobatisztaság, adjam vissza a pelenkát?

Figyelt kérdés
Kislányommal (! éves lesz aug.-ban), hogy eljött a jobb idő megpróbáltuk elhagyatni az éjszakai pelenkát. Előtte, hol száraz, hol pisis volt a pelenka, de úgy voltunk vele csak megpróbáljuk. Elkezdtük éjszaka ébresztgetni 2 hete (hol 2, hol 4 óránként, mikor hogy láttuk szükségesnek), ennek ellenére sokszor már pisiben alszik mire vinném pisilni. Ő is, mi is egyre fáradtabbak vagyunk és az előző éjszaka már nagyon tiltakozott is az éjszakai pisiltetés ellen. Lehet visszaadnám a pelenkát és várnék míg folyamatosan, hosszabb ideig száraz pelusban ébred, nem fogom ezzel megzavarni?
2016. jún. 10. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy add vissza. Én nem is értem ezt az ébresztgetést. Soha nem tennék ilyet.

Áprilisban múlt 3 éves a fiam, kb 1 hónappal előtte hagytuk el teljesen nappalra a pelenkát. Azt mondták a bölcsiben, ha egy hétig folyamatosan száraz a pelus, akkor lehet elhagyni. Azóta nincs is baleset soha.

Éjszaka még kell, és sokat is pisil. Én úgy leszek vele, hogy soha nem fogom ébreszteni, hanem majd ha már sokszor van egymás után száraz pelenka, akkor hagyjuk el éjjelre is (barátnőim is mind így csinálták). Nem is volt utána baleset.

2016. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
(4 éves lesz aug.-ban)
2016. jún. 10. 09:47
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Azzal nincs gond. 4-5 évesen szoknak le a gyerekek az éjszakai pelusról.

Ha nappalra teljesen szobatiszta, akkor nincs gond.

2016. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszaadhatod rá.

AZ ébresztgetést én is teljes hülyeségnek tartom. ANnak mi értelme? Attól még ne lesz szobatiszta éjjelre.

2016. jún. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg,de én nem adnám vissza rá. Kisfiam is 3,5 évesen lett szobatiszta. Èn úgy csináltam,hogy mielött letettem aludni pisilt,amikor én elmentem aludni,kivittem és pisiltettem (nem ébresztettem,csak mondtam neki h most pisilünk és utána aludt is tovább) majd mèg éjjel 1 max 2szer. Kb 2 hét után az éjjeli pisik teljesen elmaradtak. Unokahugi viszont hasonlóképp volt,csak róla nagyon korán vették le (2 éves se volt) állandóan visszatették rá( hol utazás ,hol ez,hol az...) Nem sokkal 5 éves kora elött lett éjjel is szobatiszta...
2016. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lefekvés előtt mindig megpisiltettem, meg igyekszem a folyadékbevitelt korábbra tolni, hogy ne közvetlen alvás előtt legyen. De például tegnap este 8kor lefeküdt aludni és 10kor mikor vittem volna pisilni, már pisiben aludt. Tolnám reggel felé, meg csökkenteném az ébresztgetések számát (egyébként éjfélkor, meg hajnal4 kor szoktam pisiltetni), de félek hogy így csak hosszabb ideig aludna pisiben, mert csak nagyon ritkán ébred fel rá.
2016. jún. 10. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne ébreszd fel szerencsétlen gyereket, ezzel csak azt éred el hogy ő is fáradt lesz meg te is, és valami mumusként fog tekinteni az éjjeli szobatisztaságra.

Ha még nem érett meg rá akkor nem tudsz mit csinálni. Annak alapján amit írsz sincs semmi értelme ébreszteni, hiszen ha már 10-kor pisiben alszik akkor hiába ébreszted fel.

Nem attól lesz valaki szobatiszta éjjelre mert elmegy pisilni, hanem sokan pisilés nélkül is kibírják egész éjjel.

NÁlunk úgy van hogy fürdés előtt pisil a 4 évesem, aztán fürdés, meseolvasás, és közvetlenül lefekvés után még egyszer pisil. A tejét (tehát ami nagyobb mennyiségű folyadék), már este 6 körül megissza, aztán 9 körül fekszik le. Éjjelt meg mindig átalussza, sosem jön ki pisilni.

2016. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vedd le róla éjszakára a pelust, ha már legalább egy hétig száraz pelussal ébred. Ébresztgetni nem kell, majd megérik rá.

Ha már sok száraz pelus volt, akkor érdemes próbálgatni.

Minden gyerek máskor érik meg az éjszakai szobatisztaságra. Ha beleavatkozunk ezekbe a folyamatokba, akkor csak késleltetjük oket, vagy magunknak csinálunk plusz melót, és mindenkinek rossz éjszakákat.

2016. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!