Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi időbe tellett, mire...

Mennyi időbe tellett, mire láttatok bármi haladást a bilizésben, wczésben?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtem a lányomnál a szobatisztaságot,nem erőltetem a dolgot mert 22 hónapos,van még ideje de azért úgy gondoltam egy próbát megér,főleg mert úgy is láttam,hogy érett rá,mindig jelezte ha pisis-kakis volt a pelusa,egyre többször próbálta levenni magáról stb. 2. napnál vagyunk,egyenlőre wc szűkítő+fellépővel, amikor nem alszik bugyi van rajta. Próbálkozom magyarázni neki,sűrűn ráteszem,hogy na akkor most pisiljen ha kell, ilyenkor semmi, rá 10-15 percre meg persze bepisil. (sosem szidom le persze érte) úgy tűnik nem is zavarja nagyon a dolog,nem jelzi,hogy neki most kell,és tovább játszik utána pl. amíg feltöröltem (előbb feltörlök aztán megyek hozzá,hogy lecseréljem a bugyit meg letörölgessem) simán nekiállt színezni. Nem tudom,hogy egyáltalán nem érdekli,és én értettem félre a jeleket,vagy csak ez egy lassabb folyamat lenne mint gondoltam? Nem vártam csodát ennyi idő alatt,bőven elég lenne ha jelezné hogy kell,ha nem érünk oda a wcre hát nem,a jelzésnek is örülnék,vagy ha csak egy nap 1x sikerülne oda pisilni,így viszont nulla együttmüködést látok tőle. Nálatok hogy volt?
2016. jún. 10. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiam 1 nap alatt lett szobatiszta, mert megérett rá. Ez mondjuk 3 héttel a 3.születésnapja előtt volt. Abból amit írsz, a te lányod még a közelében sincs a szobatisztaságnak, de ez nem is csoda, kicsi még. Nem erőltetném a helyedben most.
2016. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy amíg bepisilt, pelus volt. Amikor már néha szólt, akkor bugyipelusra váltottunk, és így könnyebb volt, amikor vécére mentünk. De ha baleset volt, nem kellett öltöztetni, takarítani.

Amikor több napon keresztül volt száraz a pelenka, akkor hagytuk el teljesen. 3. szülinapja előtt kb 1-2 hónappal. Azóta is balesetmentesek a napok.

Egy gyerek akkor érik meg teljesen, ha nem csak jelzi előre, hanem arra az 1-2 percre vissza is tudja tartani, amíg vécéhez értek.


Ja, és nálunk lépcsős wc szűkítő van, sokkal biztonságosabb, nem tud leesni róla, egyedül is használja.

Ne siettesd, ráértek még.

2016. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leirasod alapjan ez meg nagyon korai. Nekem ugy tunik, h te vmiert nagyon ambicionalod, h koran szobatiszta legyen... de a lanyod nem kesz rá.
2016. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen ezt nem tudtam,hogy ez az átlag kezdés,vagy az,hogy még későbbre kéne tenni,de akkor tényleg ha már érett lenne szólna,hogy kell (pedig gondolom,hogy kell ha 10 percre rá pisil mint ahogy ráül)
2016. jún. 10. 15:31
 5/5 A kérdező kommentje:
direkt írtam,hogy nem erőltetem nála, egyszerűen egy próbát tettem hiszen nyáron a legegyszerűbb a leszokás, nem úgy álltam hozzá,hogy na most márpedig az lesz,hanem csak,hogy megpróbálom ha pedig nem megy,hát majd később. csak ott akadtam,hogy nem tudtam mit kéne elvárni egy érett gyerektől,hogy már az első napokban is kell-e jeleznie ha kell stb
2016. jún. 10. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!