Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes a szobatisztasággal...

Érdemes a szobatisztasággal próbálkozni, vagy várjunk még?

Figyelt kérdés

Több hónapja vettünk bilit, egyelőre csak "dísznek".

Múlt hónapban töltötte a második életévét.

A bili érdekli, a babáit, plüsseit ráülteti és mondja, hogy pisi/kaki, majd egy-két percig vár, utána megtörli az alvázukat.


A bilit nem erőltettük, de elmagyaráztuk, hogy mire való. Néha ruhában ráül, eljátssza, hogy belepisilt (lehet, hogy igen, ezt pelenkában nem tudjuk ellenőrizni), meg is törli magát/a nadrágját.


Ma a bölcsődében nagyon mutogatott a WC-re, ami ugye kisméretű. Kérdően ránéztem a gondozóra, hogy mit szól hozzá, ő annyit reagált, hogy "ó, nyugodtan, mi csak örülünk neki". Korábban még azt mondták, hogy egyelőre nem érett rá, halasszuk a dolgot. Mélyebben nem volt most időnk belemenni a témába.

A WC-n csupasz fenékkel ücsörgött egy darabig, de nem jött semmi. Utána ugyanúgy megtörölte magát.


A téma nagyon érdekli, de egyáltalán nem jelzi előre, hogy ingere lenne. Sőt, a nagydolgot még utána is letagadja, pedig csatornaszag lengi körbe.

Emiatt vagyok tanácstalan. Egyrészt erős érdeklődést mutat, másrészt nem látom, hogy tudatosulna benne az inger.


2016. jún. 13. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

szombaton ne adj rá pelust. mond, hogy elfogyott, szóljon ha kell pisilni-kakilni.

össze-vissza fog mindent pisilni, de nem is az a lényeg, hogy szobatiszta legyen, hanem hogy ha majd folyik a lábán a pisi, akkor fogja megérteni, hogy azaz amire figyelni kell és annak kéne a wc-be mennie :)

na ezután lehet próbálkozni, addig felesleges is a wc-re ültetned, mert ő nem tudja, hogy mit szeretnél! :)

2016. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kicsit az is benne van, hgoy féltem a bútorokat... A szőnyeget feltekerjük, de a kanapéról hirtelen nem tilthatom le. Az meg a nagy eszünkkel homokszínű, minden látszik rajta. Plusz nem tudom, hogy a szivacsba megülő vizelet mennyire lenne büdös néhány hét után, mert a 30 cm vastag szivacsot házilag nem tudom kitisztítani.


Eddig szerencsére még csak víz borult rá, de az is napokig száradt.

2016. jún. 13. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Amig pelenka van rajta addig az ingert nem tudja megtapasztalni.meg kell ismernie a saját testét.pl nyáron lehetne a kertben bugyiban vagy nagyinál stb.es nem szabad sokat kerdezgetni mert saját magának kell felismernie azt is hogy kell.hogy pisilni kell.a saját testének jelzéseit kell kitapasztalnia.
2016. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod kivinni szabadba? Udvar, park stb? Ha jó idő lesz, csak 1 kis bugyit adj rá alulra, így nem kell nacikat is mosnod. Tényleg kell, hogy megtapasztalja.
2016. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szerintem még korai. 34 pár hete érett még a dologra. De amit tehetsz szerintem ên ezt csináltam egy textil pelusát tettem be és ott volt egy kellemetlen érzetet okozott neki akkor elmeséltem ha szól előre a wc-be fog menni és nem lesz ez az érzés.i gáz nála már volt egy hónap pelus mentesség ami után jó 1 hónapig nem érdekelte a dolog. Most 3dik napja nappalra pelus nélkül van.
2016. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!