Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Normális ez a jelenség az...

Normális ez a jelenség az első pelenka nélküli napokban?

Figyelt kérdés

Volt nemrég egy kérdés, hogy a kisfiú (még nincs 2 éves)5 percenként pisil. Többen mondták, hogy biztosan húgyúti fertőzése van.)

Az én lányom jövő hőnapban tölti a 3-at. Eddig pelenkában volt, de néha ráült a bilire vagy a wc szűkítőre és addig-addig üldögélt, míg ki nem préselt magából egy kis pisit. Ma reggelre "elfogyott a pelenka", bugyit kapott. Pisilt bilibe a felöltözés előtt, de kb. 10 percre rá a bugyiba is. Semmi baj, átöltöztünk, pisilt megint a bilibe, de kb. negyed óra múlva ismét bepisilt.

Aztán bement kakálni az ajtó mögé, ahol szokott, ott is bepisilt, aztán ráült a bilire, pisilt (és kakált bele életében először).

Aztán olyan 20 perc múlva jött, hogy valami baj van, de akkor nem pisilt be, hanem sikerült a bilibe csurgatni. Aztán jó negyedóra múlva a wc szűkítőt is ki akarta ismét próbálni, jó sokáig le sem akart szállni és persze pisilt is.

Egy szó, mint száz, ő is viszonylag gyakran pisil, ez ugye nem látszott a pelenkában. Szerintem akkor ritkábban pisilt.

Nem tudom, hogy ez most az újdonság varázsa-e, hány napot várjak így, menjünk-e máris orvoshoz vizelettenyésztésre, adjam-e vissza a pelenkát? Első gyermekem, semmi tapasztalatom. Már jó ideje olvasom itt a gyk-en a szobatisztaság témakört. Tudom, hogy idegrendszeri érettség (ami ugye nem látszik kívülről) és akarat együttes összhangja esetén viszonylag hamar alakul ki a szobatisztaság. Én nem erőltettem korábban, két évesen sírt a bilin, hagytam az egészet. Júliusban 3 éves lesz, szeptembertől óvoda.


Tanácsokat várnék tapasztalt anyukáktól, akiknél hasonlóan kezdődött ez az egész.

Szerintem a kislányom jól elvolt a pelenkában, de azért ilyen idős korban már nem korai a próbálkozás. (Most is 10 percenként pisil. Szólt, hogy bepisilt, pedig nem. Ráültettem a bilire és sikerült.)

Nálunk nincs kert, nem tudom nagyon levetkőztetni a lakásban, mert elég hideg még a padló, hiába van 24 fok a szobában.

Remélem, nem beteg. Eddig semmi jele nem volt, soha nem is volt hasonló betegsége.

Hány napot várjunk így pelus nélkül? Hogyan tovább?


2016. jún. 16. 11:07
 1/8 Bella169 ***** válasza:

Ez teljesen normális. Eddig ha kellett elengedte annyiszor ahányszor érezte. Most tanulja hogy mit is jelent az inger és hogy azt vissza is tudja tartani és hogy meddig. Azt is tanulnia kell hogy hogy üritse ki teljesen a hólyagját. És persze ott van a pszichés tényező is.


Ha nem sötétszìnü a pisi és nem panaszkodik hogy kellemetlen fáj pisilés közben akkor nem rángatnám orvoshoz.

Légy türelmes. Ahányszor jó helyre megy vagy sikerül időben szólnia dicsérd meg. Ha még is bemegy ne szidd meg. Mondd hogy előfordul majd legközelebb sikerül időbe szólni. Ne lássa rajtad a feszültséget. Csak lazán akkor ő is hamar belerázódik.

2016. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem is úgy tűnik, mintha csak próbálgatná magát. Egyébként szívesen üldögél a bilin és WC-n is, egész sokáig akár. Nem sötét a vizelete, halvány sárga, egészségesnek tűnik. Akkor kitartok! Alváshoz még azért adok pelenkát, de már rendeltem egy jó matracvédőt is!
2016. jún. 16. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Vedd fel a fapofát és két-három napig cseréld szótlanul a bugyit, kísérd akár percenként wc-re vagy bilihez. Ha néhány nap múlva változatlan a helyzet, akkor add rá inkább vissza a pelust.


Miért kezdtétek el a wc-re szoktatást? Volt, hogy szólt, amikor pisilnie kellett? Csak azért ne kezdjétek el a wc-re szoktatást, mert szeptembertől oviba megy. :)

2016. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Amíg rajtavolt a pelenka, addig is ilyen gyakran pisilt, csak nem vetted észre te sem, meg ö sem, mert a pelenka felszívta.


Most kezdi észrevenni, hogy milyen érzés, amikor pisil, hogy ettöl nedves lesz a bugyija és hoyg hogyan tudja kis ideig visszatartani, illetve tudatosan kiengedni.


Éppen ezért nem szabad ilyen esetben visszaadni a pelenkát és ki kell böjtölni, mire megtanulja a szabályzást - ez általában több hét.


24 fokos lakásban annyira nem lehet hideg, hogy megfázzon, ha észreveszed, hogy nedves a bugyija, akkor cseréld ki neki, de ne sz´lj érte semmit.

2016. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azért kezdtük el, mert mostanában többször kérte a bilit és ha nem is pisilt egyből és fel akartam állítani, kiabált, hogy még pisilek! És addig erőlködött míg valóban bele nem pisilt egy keveset. Akkor pedig örült, hogy sikerült.
2016. jún. 16. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez furcsa, arra gyanakodnék, hogy nem üríti ki rendesen a hólyagját, tehát még nem alakult ki nála a teljes készség a szobatisztaságra. Ő hogyan éli me ezt egyébként? mert a sok pisi bugyi azért akárhogy is nézzük, még ha te nagyon helyesen egy szót sem szólsz érte, egy kis kudarcélmény azért. Ha a gyermeken azt látnám, hogy zavarja ez a helyzet, én lehet, hogy pár hét múlva próbálkoznék inkább újra, ne legyen rossz élmény a szobatisztává válás.


Igaz, nekem csak egy gyerekem van, tehát a tapasztalatom is ennyi, de én úgy láttam, egyik napról a másikra működik a dolog, ha valóban teljesen készen áll rá a gyerek, hogy elhagyja a pelenkát.

2016. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem legyen bugyipelusa. Így ha pisilni akar bilibe, gond nélkül teheti, ha meg becsurgat, nem kell öltöztetni. Csak akkor hagyd el a bugyipelust, ha napokig száraz.


Nem értem, miért kell úgy leszoktatni egy gyereket, hogy nem kap pelenkát, ha még nem szobatiszta. Attól, hogy bugyiban van, még be fog pisilni. Ami nem jó neki.

Én is többször próbálkoztam a fiamnál, és amíg napi 1-nél több öltözés volt, visszakapta a pelenkát, mert még nem volt érett.

AMikor 1 hétig tiszta maradt a bugyipelenka, elhagytuk (bölcsiben is). Azóta is balesetmentesek a napok. Teljesen szobatiszta lett. Mert megérett rá. 3. szülinapja előtt 1 hónappal kb.


SZóval csak azért, mert ovis lesz, nem kell kényszeríteni...

2016. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most kapott bugyipelenkát az alváshoz. Majd meglátjuk, hogy alakul a délután. Azt nem tudom, hogy alakul ki, hogy rendesen kiürítse a hólyagját. Sajnos a széklettel is vannak gondok, most kezdtem adni laveolac szirupot, remélem, megkönnyíti a dolgát.

Türelmes vagyok persze, még két és fél hónap van az ovikezdésig. Csak annyi helyen olvastam, hogy meg kell tapasztalnia, milyen az, ha pelenka nélkül bepisil.

2016. jún. 16. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!