Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 1 nap alatt hogy válik szobati...

1 nap alatt hogy válik szobatisztává?

Figyelt kérdés
Nálunk is aktuális lassan a szobatisztaság és olvasgatom itt a válaszokat. Sok szülő írta, hogy 1 nap alatt vált szobatisztává a gyereke, mert csak akkor vette le a pelust, amikor látta, hogy megérett rá a gyermek. De ezt honnan tudtátok? Előtte pelenkás volt, másnaptól meg szobatiszta?
2016. jún. 16. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagylányomnál volt szinte így.


Már anyósom miatt 1 éves kora óta ott állt a bili, kérdezgettük, hogy akarja-e, de széknek és kalapnak használta.

Aztán elmúlt 2 éves és meglátta egy barátunknál, hogy a 3 éves gyereke egy trónszerü wc szükítön ül a NAGY wc-n. Ö is kiakarta ott próbálni, és bele is pisilt. Másnap vettünk neki egyett, és onnantól kezdve szoba tiszta volt. Annyira bele lendült a wc-be hogy óránként ült a wc-re, mindenhol(még közwcken is), ment wc-re, már igazán idegesítö is volt.


A kisebbik is 2 éves kora után lett szobatiszta, de ö mindent csinált a nagy után.

2016. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen lehet, mert a gyerek akaratán múlik, hogy mostantól bilibe, vagy vécére akar ülni. De az ide vezető napokat, heteket is számítani kell, amíg magában hezitál, vívódik. Az valóban lehet egy nap is, amikor kimondja: vécébe akarok pisilni!Előtte megfigyelheted a kis machinációit: a miénk, ha kakilni akart a pelenkába, akkor kizavart mindenkit a szobából,bebújt a fotel vagy a függöny mögé, aztán ha sikerült neki, már vetette is le a pelust. Ilyenkor együtt vittük a klotyóra, ha sikerült, begurítottuk, lehúztuk, nézte a "rablást". Mondtuk neki, ha eleve a kagylóba sikerülne, akkor ragasztanánk a csempére egy matricát. S egyszer eljött a nap, hogy akarta, hiszen azt már korábban is érzékelte, hogy kaksizni fog. Még mindig tele van a csempe matricákkal, mementónak, pedig közben "naffiú" lett.
2016. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szék és kalap, ez aranyos volt! :-)

És az honnan derül ki, hogy még nem érett? Ahhoz csak le kell venni a pelust, hogy ez kiderüljön, nem?

2016. jún. 16. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha szobatiszta, akkor a ráadott pelenka tiszta marad. Tehát onnan látod, hogy megérett.

Próbálkozhatsz előtte (én is így tettem), de napi 1-nél több öltöztetésnél visszakapta a pelenkát.

Akkor szobatiszta, ha nem nekem kell vécére küldenem, hanem magától megy, amikor érzi, hogy kell.

Fiamnál 1 hét száraz pelenka után elhagytuk a pelust (bölcsiben is), és azóta is teljesen balesetmentes.

Ja, és nincs bilink, a lépcsős vécészűkítőt használja kezdetektől.


"De ezt honnan tudtátok? "

Onnan, hogy nem a pelenkába, hanem vécébe pisilt/kakilt.

Ebben az időszakban nagyon praktikus a bugyipelus. Ha szól, ugyanúgy lehúzható, mint az alsógatya, ha nem szól, nem kell öltöztetni.


Éjjelre is ezt használjuk még, nem fogom leszoktatni. Ha tiszta lesz legalább 5 napon keresztül a reggeli pelus, akkor nem fogok többé adni rá (áprilisban volt 3 éves)

2016. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs, belekérdezek én is, mert dilemmában vagyok.

2 éves múlt, még nem jelzi az ingert. Viszont, ha valaki pisilni megy, akkor követi és a Wc közelében tartott bilire ráül. De úgy, hogy saját maga letolja a nadrágját és leveszi a pelenkáját.

Viszont nem produkál bele semmit, csak kicsit ücsörög, megtörli magát és ennyi.

2016. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság ha érett rá,nincs pisi benne. Bölcsibe melegbe itt lekapták mindről a pelust,és annyi volt. Éjjelre meg nekem állandóan tele pisilte. Elkezdte mondogatni nem kell neki mondom de,mert bepisil. Elfogyott és fogtam nem adtam rá és azóta se kell
2016. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy érett rá, hogy egyáltalán bele pisil, és nem kalapnak használja a bilit.


Az agy kb 2-3 éves kor között lesz érett arra, hogy tudja, hogy alul néha kijönnek dolgok amik kellemtlenek. Elötte nem is érzékeli, nem tudja, hogy ott jön valami, csak mikor benne van kellemetlen, de fogalma sincs, hogy azt ö csinálta oda.

Amikor rájön, hogy tud nyomni, hogy tudja szabájozni a pisi kijövetlét, akkor lesz érett. Ezt onnan látod, hogy pl esti fürdés elött felajánlod neki, hogy pisiljen a bilibe. Ha a fejére huzza akkor még nem érett, ha bele pisil, akkor érett.

2016. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!