Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Csak a kakit jelzi. Hogy...

Csak a kakit jelzi. Hogy segítsek Neki?

Figyelt kérdés
Lányom 2 éves múlt, ha kakilni kell, szól és megyünk a wc-re 2hete balesetmentesen. Viszont ha pisilni kell nem szól. Lehetséges, hogy azt még nem érzi előre vagy hogyan segíthetnék neki? Türelmes vagyok, sosem szídom meg ha bepisil.
2016. jún. 24. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

2 éves!

akkor sincs elkésve, ha csak jövő nyáron szokik le a pelusról.

nem kell segíteni, menni fog magától, saját ütemében.

2 éves!

2016. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lassan 2,5 de mindegy... azt gondoltam megérett a szobatisztaságra, mivel mindig szól, ha kell kakilni és el is érünk a wc-re. Miért baj, ha segíteni akarok neki?
2016. jún. 24. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Ebben a melegben hagyd el a pelust. Csak egy bugyit rà. Ha bepisil kellemetlen lesz neki és szól,aztàn észrevétlenül màr előtte is szól majd.persze megszidni nem kell és nem is szabad amikor bepisil, egy idő utàn őt fogja zavarni,hogy ha bepisil akkor takarìtani kell utàna meg lefürdeni új bugyit venni stb. A lényeg,hogy ne kellemes pancsi meg jàték legyen a bepisiléshez kötve.

Kisfiam ìgy lett szobatiszta 2,5 évesen nyàron.

2016. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem érett a szobatisztaságra. akkor érett, ha jelzi és rövid ideig tartani is tudja. nem csak a kakát, hanem a pisit is.


továbbra is azt gondolom, simán belefér még a pelus, akár 1 évig is.


de hogy lásd, máűshol hogy működik: ilyenkor 2,5 éves fiam sikítófrászt kapott, ha csak szóba hoztam, hogy megpróbálhatná bilibe... aztán egy augusztusi nap szólt, hogy pisilni kell. következő héten már du-i alváshoz sem adtak rá pelust a bölcsiben.

októberre az éjszakai pelus is lekerült.

2016. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok híve ennek a vedd le a pelust, majd érzi milyen sz@r hogy bepisil...

Ha nem érett rá agyilag, akkor ugyan szarul érzi magát, de nem tudja, mit tegyen ellene.


Fiam is kakival volt előbb teljesen szobatiszta, mindig szólt. Pisivel sokkal később. De nem sürgettem. Néha levettem a pelust, ha egy nap 1-nél több baleset (öltöztetés) volt, akkor visszakapta a pelenkát.

Mégis eljött az idő (3.szülinapja előtt 1,5 hónappal), hogy 1hét tiszta pelus után elhagytuk, és azóta is teljesen balesetmentes. Megbízhatóan szobatiszta. Mert megérett.


Egyszer volt, hogy egy nap 4x öltöztettem. Az kinek jó??? Neki sem, és nekem sem. Előrébb nem lettünk vele.

2016. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
A kislányom augusztusban lesz 2,5 éves. Nekem is pontosan ugyanez a problémám, ma voltam a védőnőnél hogy beszéljek vele erről. Azt mondta hagyjam, majd ő tenni fog érte hogy a wc-be vagy bilibe pisiljen, ha megérett rá. Az se baj ha 3 éves kora után lesz szobatiszta. Türelem türelem. Mindig arra gondolok, hogy értelmileg ép egészséges. Még egy értelmileg ép ember se maradt pelenkás. Persze mondani könnyű, én is szeretném most nyáron túl lenni a dolgon, jobb ha nyáron történik baleset, de ha még nem érett rá, akkor nem. Egyik napról a másikra az lesz. Nekem azt mondta a védőnő, hogy ne csináljak most semmit
2016. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2016. jún. 24. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Off:

5# az hogy te minek vagy hìve az egy dolog, a gyerekek fejlődése meg egy màsik.

Gondolom sosem raktad pl hasra a babàt pàr hetesen,hogy erősödjenek a hàtizmai.

És az a gyerek aki a kakinàl szól,màr érett a szobatisztasàgra. De nagyon sok gyereknek kényelmesebb a pelusba végezni a dolgàt. A pisinél meg többnyire azért nem szólnak,mert érdekes érzés tartogatni aztàn màr késő és becsurog vagy épp belefeledkezik a jàtékba,de ilyenkor ha nincs rajta pelus akkor utàna ha becsurgott nem komfortos neki. Ez arra ösztönzi,hogy szóljon előbb ha kell.


Ez nem az ülj ide fiam és produkàlj a bilibe a szoba közepén, csupàn segìtség a gyereknek. 1, nincs melege a pelusban 2, koncentràcióra készteti

2016. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kaki.hu
2019. jan. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!