Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti erőltetnétek a bilit a...

Piroska és a farkas kérdése:

Ti erőltetnétek a bilit a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislányom 27 hónapos. Még pelenkás. 2 éves kora körül kapott egy bilit de ruha nélkül nem mert ráülni, én pedig nem kényszerítettem. Később ebből már nem volt gond, próbáltam ráültetni, 25 alkalomból kb 3x pisilt bele. Ha látja, h én wc- re megyek, szalad a bilijéért, és rá is ül, de magától ruhában ülne rá,.arról nem is beszélve, h tökjó, h utánoz, nade ilyenkor mégiscsak nekem van ilyenolyan ingerem, nem neki. Sem előre, sem utólag nem jelzi még ha a pelenkába pisilt v kakilt, néha utólag megjegyzi, h " megcsipi a kaki a popsid"- innen tudom - najo meg a szagokbol - h pelenkát kell cserélni. Összességében én úgy érzem, h ő még nem érett ezen a téren. Igenámcsakhogy! Anyukám szerint : " Ez ennek a nyárnak a feladata", és" Ti mindhárman szobatiszták voltatok 2 éves korotokra."Utóbbi igazából hidegen hagy, mert nem gondolnám, h ez verseny, ugyanakkor novemberben kistesó születik, és elképzelhető, h nehezíti majd a pelenkáról való leszokást egy pelusos baba jelenléte. Ovit csak jövő áprilisban kezdi, tehát amiatt éppen ráérnénk még. Ti hagynátok, kivárva a maga idejét, vagy a kistesó miatt erőltetnétek, h a következő hónapokban szobatisztává váljon? Feltéve ha egyàltalán lehet ezt erőltetni...
2016. júl. 19. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

ha még ennyire semmi jele nincs a szobatisztaságnak-akkor nem érdemes erőltetni. bár tényleg könnyebb nyáron. egy pár hónap múlva próbálj megint rátérni-az is lehet mire megszülsz már nem is kell a pelus.

Az én lényom is ebben a korban még hozzám vágta a bilit-de 3hónap múlva szobatisztavolt

2016. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy nem érett rá, lehet egyszerűen még nem is érti mit csinálsz te ott.

mindenképpen próbáld ki, hogy 1-2 nap bugyiban hagyod otthon. igen, kellemetlen takarítani, de így tudja csak megtapasztalni mi is az amiről szó van, hogy összepisili magát és kényelmetlen. ezután újra meg lehet próbálni a bilit és ha nem megy, akkor nem érett rá

2016. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, h ezt megpróbálom. Az az igazság, hogy ha nem veszem észre véletlenül, h átázott a pelenkája, simán eljátszogat a pisis ruhában. Ès olyan is történt már, h pucéran elszaladt a bilijéért - én küldtem - míg letépte magának a wcpapírt h " bekészítse" odapisilt a wc kövére, majd mintha mi sem történt volna, behozta a bilit h ráüljön, holott akkor már felesleges volt...
2016. júl. 19. 15:14
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, ezért írtam, hogy nem is tudja, hogy mit kérsz. ezért kéne rá ruhát adni, mert akkor érezné. azért teljesen más ha pelus van rajta ami felszívja, még ha alatta ki is csurog.

ha párszor így bepisil, akkor lehet mondani neki, hogy na ez az, aminek a bilibe kéne mennie. aztán a következő bepisilésnél már figyelni fog arra, mit is érez, mi is történik, majd megáll közben és nézi. már ha érett. ha ezek nem történnek meg, akkor majd télen újra próbáljátok :)

2016. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd mert az rosszul i elsülhet. Nem a mosani nyár feladata hanem akkor lesz aktuális a dolog ha bepisil vagy kakil szól hogy van valami a pelusába. Fiam 5-én lesz 3 éves és csak egy hónapja szobatiszta. De éjszakára is 1 hét alatt elhagyta nappalra is meg éjjelre is. Június közepén hagyta el nappalra a pelenkátelőtte gőzöm nem volt hogyan is lesz ebből szobatisztaság. Nálúnk a wc szűkítő cseréje oldotta meg a gondott vettüni nekilépcsős szűkítőt. Azt érdemes megpróbálnü hogy együtt elmentek szénézni bili ügyileg hátha csak nem szimpi neki az amit most használ. Én nem gondolnám most jó lenne levínni róla a pelust mert azzalneked lenne csak dolgod. Viszont a pelusba egy textil pelust tehetsz be neki hogy ne legyen a pelusa confortos neki. Érezze hogy bepisil bekakil. Viszont én ezzel most már megvárnám még a pici megszületik. A lányom a fiam szletése előtt ügyesen pisilt a wc-be de ahogy a nagyfiam mígszületett akkor egy pár hónapig rá sem bírtam venni a wc-be pisilésre neki így jött ki a féltékenység. Fiamnál nem is próbálkoztam tavaly aikor a pici fiam megszületett.
2016. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így kezdődik...

Az én gyermekem is eljátszik pisis bugyiban, mégis pl kaka előtt rohan a bilihez.

Nem kell rögtön várni a szobatisztaságot. Hagy ismerkedjen nyugodtan a teste jelzéseivel

2016. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én "erőltettem" 2 éves lányomnak a bilit. Nyáron bugyit adtam rá, kínálgattam a bilivel. Egy-két napig kezdett is neki menni, néha belepisilt, aztán elment tőle a kedve, aminek az lett a vége, hogy végül 3 év 1 hónaposan, kb. 5 nappal az ovikezdés előtt lett szobatiszta, ekkor már kb. fél éve ágytiszta volt, és akár 5-6 órán keresztül képes volt visszatartani a pisilést.

A lényeg: erőltetni nem szabad. Jó időben lehet a kertben bugyiban vagy meztelenül, otthon is kipróbálhatod hogy bugyiban van néhány napig (érdemes a szőnyegeket felszedni), sok gyereknél ennyi elég.

2016. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!