Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki mikor kezdte a biliztetést?

Ki mikor kezdte a biliztetést?

Figyelt kérdés
Az 1 évesemnek vettem bilit, elkezdtem ráültetni minden fürdés előtt és elmondani neki, hogy a nagy fiúk biliznek nem pelusoznak... De nem tudom, hogy nem-e korai....
2016. júl. 21. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
11 honaposan kezdtuk mert a pelust folyton leakarta szedni most 16 honapos es mar kb havonta 1x van baleset ejjel
2016. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Ilyen kicsi korban rém felesleges mert idegrendszeri érettségtől függ a szobatisztaság azaz egyáltalán tud e nyomni.

De nálunk is volt néha szorakozásbol ekkor még egyszersem csináltam rendszert belőle csak néha ráülhetett meg én is meséltem hogy a nagyok már nem pelenkásak meg hagytam poharas játékozni furdes kozben meg poharbol tanulni inni mert a pisiles logikájának megértésében ez is segit olvastam.hogy csurgatja a vizet a pohárbol stb


De 2 évesen kezdtük igazán.de akkor sem rendszeresen.hanem hagytam pelus nelkul es ismerkedett magával hogy csurog valami de erdekes.meg hogy a bugyi átázik. Ekkor többet ücsörogtettem bilin kapta a kiskonyvet is és gyakoroltunk nyomni.3. Naptol ment.de még mindig nem gyujti össze a vizrletet es nem pisili ki az osszeset még a pekenkareflex megy hogy sokszor pisil kicsiket.biztatom hogy nyomjon tovább.

2016. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy megfigyeltem nálunk már előfordul, hogy jó pár órán keresztül száraz a pelus és utána pillanatok alatt tele pisili, illetve ha kakil akkor sokszor elbújik és komoly képet vág.
2016. júl. 21. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg érettség függő, nem csak szoktatás.

A nagyobb fiammal most kezdtem, 26 hónaposan, mert az udvaron megmutattam neki csak úgy, hogy hova kell pisilni, melyik lyukba és elkezdett kiszaladni, hogy kell neki és akkor oda és örült neki, hogy sikerült. Aztán a kaki is.

Előtte hiába kértem, szóljon, kérdeztem, hogy kell-e stb. Mindig bepisilt. Kb. egy hét alatt eljutottunk oda, hogy letolja a nadrágját és ráül a bilire magától + fel is húzza utána kisebb nagyobb sikerrel. A kaki sima ügy. Nem erőltettem egyáltalán rá ezt, magától ment minden egyik napról a másikra.

2016. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 évesnek nagyon korai. 2 évesen már lehet próbálkozni.

Az én fiam 3 éves,kb 1 hónapja szobatiszta :)) de soha nem erőltettem neki,kivártuk az időt,amíg érett rá.

2016. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másfél éves kora körül vettem egy bilit. Nem nagyon izgatta fel, a játékait belepakolta. Nem is erőltettem, persze beszélgettünk a rendeltetésszerű használatról, és engem is látott a wc-n ülve, mondogattam, h anya pisil a wc-be, a cica a cicavécébe, te meg majd a bilibe. Aztán úgy egy-két hónapja elkezdett érdeklődni a bili iránt (ja, most kétéves), de nem volt sikeres még akkor a dolog. Most pár hete kiszúrt az aldiban egy vécészúkítőt, közölte, h bili. Gondoltam miért ne, megvettük, azóta egyre gyakrabban mondogatja, h bili, bili, és többnyire sikerül is. Igaz a bilit most már nem használja, elég magas gyerek, a nyakában van a térde, mikor ráül (vagy csak én vettem nem jó fajtát). De mindegy, ha a vécére szokok rá, nekem az is pont megfelel :D


Hogy a kérdésedre szorítkozzak, én nem tartom kizártnak, hogy vannak gyerekek, akiknek egyéves kora körül már sikerül a szobatisztaság, de azért nem ezt gondolom jellemzőnek az olvasottak/hallottak alapján. Pláne a fiúknál lassabban megy.

2016. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én e1 éves fiam kb. két hete mindennap a bilibe kakil. Annyira látványosan kezd neki, hogy rögtön tudom hozni a bilit, ráültetem, és már oda nyomja. Amikor mondom, hogy hozom a bilit, vigyorog előre, játéknak fogja fel, szóval semmi erőltetés nincs benne. Amikor végzett, megtapsolom, együtt öntjük ki a wc-be is, szóval megvan az egésznek a szertartása, neki ez inkább egy szórakozás és persze sikerélmény.


Sokszor pisil is bele, olyankor kukucskál bele a bilibe, kíváncsi, hogy mi történik.


Úgy voltam vele, ha tetszik neki, inkább szokja meg korábban a bilit, mint hogy később esetleg féljen tőle. Hogy mi lesz később, azt nem tudom, de amíg neki ennyire jó móka, csináljuk. :)

2016. aug. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!