Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi ido alatt lett szobatis...

Mennyi ido alatt lett szobatiszta a gyermeked? Mennyi idos volt akkor?

Figyelt kérdés
Mennyi idobe telt, mig eloszor levettetek a pelust es meg csak pisilt ossze-vissza, mig sikerult mar tobbszor is bilibe pisilni? Milyen "modszert" alkalmaztatok?
2016. aug. 3. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam epp egy honapja lett szobatiszta, 2 ev 10 honaposan. 3 nap utan mar egyaltalan nem pisilt be. A kakilas nehezebben ment, olyan ertelemben, hogy nem akart az istennek sem bilibe kakilni, ezert tartogatta 3-4 napig. De talan 2-szer kakilt be, mert nem ertunk el a bilihez. 3 het utan mar az is ment tokeletesen. Sot, most mar 20 percet is uldogel a bilin. A modszerunk egyszeru volt, levettuk a pelust, es mondtuk neki, hogy szolni kell, mikor kell pisilnie. Ennyi. Az elso ket nap volt nehezebb, mert akkor legalabb 4-szer bepisilt egy nap. Sok sikert! A te gyereked mennyi idos?
2016. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz szeptemberben. kb. 2 hónapja vettem le ról a apelust azzal, hogy azonnal bili. Megértette, hogy a reggeli sok pisit nem bírja már el. Éjjel nem pisil, reggeli pisi azonnal kifolyt és azonnal megtanulta. Reggel semmi gond nindv már. A kaki is hasonló, örül neki, hogy sikerült, de úgy rohangál a bilihez, hogy pisilni kell, majd vissza, megint, majd vissza és kiderül ilyenkor, hogy ez nem pisi inger.

Nagyon ritkán pisil be, egyszerűen megértette, hogy miről van szó, már nagy hozzá. Sajnos olyan még van, hogy ha sokáig nem szólok neki, akkor már csak ő jön, hogy bepisilt. De ha figyelek és rászólok, hogy most üljünk bilire pisilni, akkor ügyesen szalad és amit tud, azt kipisili. Szóval így, de elég sikeres már. Játszóra is kimerészkedek már pelus nélkül vele.

2016. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra, nappalra is es éjjelre is szoba tiszta lett, a 3. szulinapja elott 2 héttel.

De ő mindenben ilyen, hogy akkor csinál valamit, ha érzi hogy 100%ban biztos magában, előtte nem probalgatja, hogy hátha..:)

2016. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

bocs az offert de ilyenkor amikor azt irjatok ossze vissza pisitl akkor hova pisilt? szonyegre? parkettara? nek feltitek a lakast? marmint mi pl a parkettan azert nagyon nem jo ha all a pisi a szonyegbol is eleg macera lehet kiszedni...nem volt ez gond?

es szerintetek van ertelme ezt megprobalni egy 2 evesnel is (3 hete mult el 2) honnan tudom hogy erett a dologra? jona kisteso egy honap mulva es nagyon jo volna ha nem kettot kene pelusozni)

2016. aug. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es, erre én is kíváncsi lennék.
2016. aug. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-esnek, kistesó születés előtt rövid idővel szerintem tök felesleges nekiállni, a nagyobbnak túl sok történés lenne ez egyszerre. inkább pelusozz kettőt még egy ideig (én is ezt tettem, 19 hó különbség), és egy fél év múlva próbálkozz. Két évesen még elég éretlen ehhez az idegrendszer. Nem lehetetlen, de én még nm túráztatnám magunkat rajta... Amúgy az én kérdezgetem, gyakrabban bilire ültetem módszert választottam, de így is hetek óta próbálkozunk. Nálunk épp most bújnak az utolsó fogak, nagyon megviseli, és kicsit sem együtt működő. Ha jó kedve van, bilibe pisil, kakil, odafigyel, ha rosszul van, fáj a foga, sztrájkol :( a nagyobb tesóval anno könnyebben ment. 2, 5 éves múlt.
2016. aug. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom lányom a 2.szülinapja előtt éjjelre és nappalra is szobatiszta lett. Valahogy megéreztem hogy elhagyhatjuk a pelust. Levettem,egy hétig mindenhova pisilt. Nem bántam,mert így tanulja meg,hogy ha elengedi,akkor folyik a lábán. Volt hogy nem azonnal öltöztettem át,csak 5 perc múlva,hogy érezze,ez kellemetlen. Minden konfliktus nélkül,lazán,természetesen zajlott az egész,2 hétig tartott. Ha eldöntötted hogy leveszed a pelust,ne add vissza rá többet,csak ha nagyon muszáj. Mindenhova vittem váltóruhát. Ha otthon elkezded,sehova ne add rá. Így tanulja meg hamar hogy vissza kell tartania. Persze minden gyerek más,az én esetem sem szentírás,biztos szerencsém is volt. De ami fontos: türelem,maximális nyugalom,magabiztosság,kényelmetlenség vállalása cserébe az eredményértHa hosszúra nyúlna dolog és nincs előrelépés,sosem jelez stb..akkor még tán nincs megérve rá,próbáld újra kb.1-2 hónap múlva.Csak semmi ingerültség. Most nyáron a legjobb alkalom.Sok sikert!
2016. aug. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislányom két és fél éves. Egy hónapja egyik reggel levette magáról a pelust,ramnezett és csak annyit mondott: Anya hol a bugyim? 😃 Na olyan gyorsan se értem még el a szekrenyig 😃😃😃 onnantól kezdve nappalra nem volt pelus. Még 3 éjszakát adtam rá pelust de azok szarazak voltak így elhagytuk
2016. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
de 7, honnan lehet azt tudni hogy képes már megtanulni egyáltalán visszatartani a wcig...ha most belekezdek egy 2 évessel lehet hogy hónapig fog mindenhova oda pisilni mert még nem képes tartani.
2016. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Huhh, nálunk is most aktuális. Most múlt 3 éves. Kb. júliusig semmi érdeklődést nem mutatott a wc iránt. Persze próbálgattam, ráültettem a szűkítőre, bilire nem akart. De nagyon sokáig semmi nem történt. Aztán egyszer pont úgy kaptam el hogy épp kellett neki és belepisilt a wc-be. Nálunk ez hozta meg az áttörést, mert úgy megtetszett neki, hogy utána 10 percenként jártunk wc-re. Egy-két hét alatt eljutottunk oda, hogy a délutáni alváshoz levettem a pelust, nem volt baleset azóta sem. Éjszakára még ráadom, de az is tök száraz már vagy két hete úgyhogy egy pár nap és azt is leveszem.

A takarításhoz. Hát ez elkerülhetetlen sajnos hogy összepisil az elején ezt-azt. Én azt csináltam hogy az elején fokozottabban próbáltam odafigyelni, szegényt 10 percenként kérdezgettem hogy kell e pisilnie. Így is előfordult persze hogy a lamináltra pisilt, vagy a szőnyegre, de gyorsan feltakarítottam.

Ja, fél évig én is kettőt pelenkáztam, mert januárban született a tesója, de télen meg tesó miatt nem akartam forszírozni a bilizést, úgy voltam vele, hogy majd nyáron.

De örülök hogy sikerúlt, mert már kész anyagi csőd volt a két gyerek pelenkázása.

2016. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!