Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kedves anyukák, van köztetek,...

Kedves anyukák, van köztetek, aki undorodik a pelenkázástól? Ha igen, hogyan kivitelezed?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan óvónőket is, akik még popsit se törölnek, pedig adott helyzetben a dajka helyett muszáj volna. Belegondolok, ha saját babát vállalnak...


Megértem a széklettől az undort, akire jellemző.


Azonban kérdésem, ki hogyan próbálja elterelni a figyelmét, vagy bárhogyan kivitelezni, hogy sikerüljön pelenkáznia a gyermekeket, miközben szagérzékeny?


És az is érdekel tehát, mit tehet egy olyan anya, aki erőteljesen szagérzékeny, és képtelen pelenkázni emiatt? Állandó babysitterre szorul? És ha nincs segítsége ebben? Vagy a férje pelenkázza a gyermekét ilyen esetben? Mi a megoldás erre?



2016. aug. 14. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Más gyerekétől én is undorodom de a saját gyermek annyira más hogy nekem minden fobiám elszállt.

Pl szoszerint be tudok olyantol hányni ha valaki piszkálja az orrát, vagy felkrákog valamit a tüdejéből, a gyermekemnek meg lazán orrszi porszizom meg törölgetem a büfijét.


De hallottam már anyárol aki maszkban cserélt pelust a gyerek azzal szorakozott hogy meghuzta es elengedte :D de ugy belejött hogy aztán meg étkezés közben is simán cserélt :(

2016. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
*a vége smile lett volna :)
2016. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Az óvónő inkább presztízskérdést csinál belőle.


Elég érzékeny vagyok a szagokra, kilométerekről megérzem a füstöt....stb., de ez nem akadályoz.

2016. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Hat szerintem baromi egyszeru, a szamon veszem a levegot, nem az orromon. Siman pelenkaztam igy a masfel evest, mikozben elso trimeszterben voltam a kistesoval. Szoval elegge szagerzekeny voltam, de siman kibirtam hanyas nelkul.

Ha valaki egyaltalan nem akar pelenkazni, akkor ahhoz minimum egy bentlakasos babysitter kell, heti 7 nap, 0-24, mert egy kisbabat ejjel is kell am pelenkazni. Es vinni kell mindenhova, mert seta alkalmaval is bekakilhat a baba. De ez nekem varomi idegesito lenne egyreszt, masreszt nem keves penz. A ferj szerintem nem opcio, hiszen dolgozik, nem?

2016. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

gondozónő vagyok, undorodom a kakától, főleg ha csípős a szaga :D pfujjj :) de megcsinálom, a gyerekeket imádom, rájuk figyelek, nem a kakira, mély levegő és villámgyorsan pucolom :D

érdekes, a saját gyerekeim kakija meg annyira semmilyen érzést nem váltanak ki, sőt, az övéiknek még örülök is :D bár azért a fogzó fosi kemény, na azt átadnám én is :D

de nincs olyan, hogy egy anya ne tudná leküzdeni az undorát, nyugi :)

2016. aug. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Idősgondozóként a legbüdösebb kakákkal találkozom pelenkacserekor. Emésztési zavar, gyógyszerek, verhetetlenül büdös. Kámforos kenőcs az orrom alá, és inkább a gondozottra figyelek, beszélgetek vele, és nem a kakára koncentrálok.

A gyerekeimé egyáltalán nem zavart, a munkahelyi kakihoz képest szagtalan.

2016. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, írhattok még persze. :) A kámforos kenőcs jó megoldásnak hangzik, az illatos kenőcsre még nem is gondoltam... :)


Igen, a szájon át lélegzést sokszor hallottam. :) Meg a figyelemelterelést.


Az a helyzet, hogy esélyesen egy hónapon belül kisgyermek pelenkacserét fogok megoldani, ezért is a kérdés, de hát régóta foglalkoztat a dilemma. Nem biztos, hogy lehetőségem lesz besegíteni, majd kiderül. Én szeretnék, mert máskülönben imádok "babázni" (igazából totyogó kortól, mert a pici babák nem szoktak különösebb érzelmet kiváltani belőlem), és gondozni is jó érzés a kisebbeket. Csak ez a kaki dolog, ami miatt aggódok, még sosem pelenkáztam....


Belegondolva, nem tudom, miért aggódom annyira, hogy undorodni fogok-e, vagy sem, ugyanis néhányszor töröltem már kakis popsit kisgyermeknek, és hát a wc-ben/biliben a "termék" java ott volt az orrom alatt, kis része a popsin, de simán elviselhető volt. Azonban amikor a teljes trutyitartalom, amikor egyetlen "csomagban" leveendő... majd meglátjuk. :D


Az utolsónak, nos, nem is tudom, azt hiszem köszönöm, hogy megemlítette az idős gondozást, hogy ahhoz képest a gyerek kaki semmi... Ez nekem biztató, neked, kedves előző, meg továbbra is kitartást kívánok a munkádhoz! :)


Az első említette a takony "problematikát" is, na igen, az a másik necces... :D De az legalább szagtalan szokott lenni...

2016. aug. 14. 15:51
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
En a kakaszagtol meg ugy altalaban a szagoktol hanyingerem van tipus vagyok. Az elejetol gyogyszertari maszkkal pelenkaztam, vagy a ferjem (szerencsere itthon van). Miota hozzataplalas van, nem vagyok rosszul a szagatol. Kar, hogy a cicank kakijaban nincs valtozas ezzel parhuzamosan.:)
2016. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Egy óvónőtől mondjuk nekem kicsit furcsa ez a dolog, de őszintén szólva én sem gondolok könnybe lábadt szemmel a kakis pelenkára. Az egyik legelemibb érzés, hogy az ürülék undort vált ki belőlünk. Ezzel mindneki így van. Aki nem, annak nagyon komoly problémái vannak! De az én gyerekem, az nem más gyereke. Az én gyerekemet kihalászni a kakiból egyáltalán nem ugyanaz, mint másét. Ez ugyanaz, mint hogy a saját gyerekemet fogom mindig a legszebbnek látni, pedig nyilván nem ő a legszebb. De hozzám tartozik. Ennyi. Nem lelkesít, ha peluscsere van, de a gyerekem iránt érzett feltétlen szeretet még az undor felett is győzedelmeskedik:D
2016. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Kedves előző, én is így voltam a popsitörléssel, bár általánosságban, mivel saját gyermekem nincs: a kisgyermekgondozás örömteli dolog összességében számomra, így a popsitörlés nem zavart engem különösebben. :) Talán épp azért, mert jó érzés gondoskodni a kicsikről. :) De hogy mi lesz velem peluscsere során... :D
2016. aug. 14. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!