Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idősen és hogyan lett...

Mennyi idősen és hogyan lett szobatiszta a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek a módszert, a történetét?
2016. aug. 14. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Hagyni kell a testével ismerkedni.otthon pl bugyiban mert akkor rájön hogy pisis, illetve ha látja hogy csurog.bilin pl wc re tanito mesekönyvet nézzen és tanitgatni nyomni a hanglejtésből is érti mit akarunk.

Fürdőben játszon poharas öntögetős játékot, erről olvastam, hogy ez is segit.

Nemigen szabad figyelmeztetgetni mert akkor nem a saját teste jelzéseivel ismerkedik mert anya ugy is szol, ilyeneknél fordul elő, hogy pl játék közben megfeledkezve magukrol bepisilnek.

Szerintem 2-3 éves korban érdemes kezdeni mert idegrendszeri érettség is kell hozzá, de más már 1 éves gyermeknél is tanitgatja..

Erőltetni, vagy megszidni mert nem sikerul vagy máshova sikerült, tilos.

Néha kell hagyni egy kis intimszférát is, nem állni felette mert az is erőltetés.


Eleinte csak ismertetni pl anya pisil ráül a wc re stbmajd ha nagy leszel neked se pelenka kell


Együtt lehet kiönteni lássa hogy elmosod.mert pl az ovodai szeparácionál irják, hogy az is jele ha oviban nem mer, mert amugy a saját részüknek tekintik a kakát is és nem meri otthagyni az oviban.


Mindent természetesnek beállitani, nem pedig valami kötelezőségnek.

2016. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2,5 évesen, lassan 4 éve télen. 2 évesen levettem róla a pelust, oda pisilt, ahol éppen állt. 2,5 évesen megért rá, pár nap alatt nappalra szobatiszta lett. Elöl volt hagyva a bili. Úgy terveztem, hogy óránként ráültetem a bilire, de aztán nem kellett, mert ment magától. Kb. 2 hónapig ha elmentünk itthonról, kapott pelust. Nappalra alváshoz 3.szulinapján lett ágytiszta, éjszakára pedig biztosan 3,5 évesen - 3 éves4 hónaposan óvodai nyomásra vette le a pelenkát ) de akkor még 4-5 hónapig Mielőtt beteg lett bepisilt.
2016. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nálunk még tart ez a folyamat amit fentebb irtam. Már sikerül bilibe de néha még a padlon fogad, illetve 5 percenként pisil mert még nem gyűjti őssze.kezdi már előre érezni, hogy jönni fog, de ez ritka hogy akkor el is indulna a bili felé. Még érnie kell, de a bölcsis gondozok szerint már nagyon jo hogy bilibe is pisil. Most még csak játékszinten csinálja, tetszik neki a bilizés.
2016. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1,3 vagyok, gyermekem 2 mult épphogy
2016. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is epp 2 mult...fogalmam sincs hogy kezdjek hozza....tudja mi a kaka, pisi, este furdes elott szukitozunk de elvetve pisil csak bele...a pelenkat nem merem rola levenni feltem a parkettet, hogy bepeneszesedunk ha rapisil...vagy az agy szivacsot, a kanapet stb...meg hat hogy egyaltalan van e ertelme levenni rola, keszen all ea dologra
2016. aug. 14. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyár erre kiváló alkalom. A szabadban ha vagytok eleget, akkor biztosan ott is pisilnie kell majd. Hagyni kell. Én megértem, hogy félted, de azt ugye tudod, hogyha nem akarod sokáig még pelenkásnak, akkor mellé tuti fog pisilni. Olyan nincs, hogy egy 2 éve azonnal szóljon, minden alkalomnál.

Nekem is most lett 2 éves, de már a születésnapja előtt legalább egy hónappal nappal egyáltalán nem használt pelenkát. Nálunk a bigyóra már akkor ráült, amikor még pelenka volt rajta és mondta, hogy "pisil". Nem tudhattuk, hogy a pelenkában mi történt, de mondta. Aztán elkezdett tényleg szólni. Az elején gyakran volt, hogy mégsem vagy sokat kellett várni. Szóval az egész egy türelemjáték. De így ma már 1000x könnyebb és éjszakára sem adunk már pelenkát.

2016. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy lesz baleset, es az onmagaban nem is zavar, ha tudom, hogy par het alatt eredmenyre vezet...de csak ugy levenni most rola a pelust, hogy aztan vagy sikerul vagy nem...erted.
2016. aug. 15. 05:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Jótanácsokra hallgatva először két évesen próbálkoztunk a pelus levétellel nyáron, de nem jártunk sikerrel. Ezért hagytuk a dolgot, nem volt sürgős, minket nem zavart. A bili természetesen végig elöl volt, a fiam hangulatától függött, hogy épp ráült-e, de többnyire a pelenkát érezte biztonságosnak. Végül, mikor már teljesen látható volt, hogy érzi és felismeri az ingert, szól is, akkor 3 évesen, közvetlenül az óvoda kezdés előtti nyáron nappalra levettük a pelenkát. Persze megbeszéltük vele. Gyakorlatilag azóta szinte baleset sem volt, én sem hittem volna, hogy ennyire könnyedén mehet a dolog, ha tényleg megvárjuk, hogy megérjen rá a gyermek. Az éjszakai pelusról viszont végleg csak a 4 éves születésnapja előtt szokott le. Oviban délutáni alváskor nem pisilt be, de az éjszakát még nem bírta, az ingerre nem ébredt fel. Az óvónőnk minden pelusos gyerek szüleinek megmondta, hogy márpedig a kicsik 3 évesen érettek arra, hogy éjszaka pelenka nélkül aludjanak, ezért vegyék le róluk, így én inkább a nyugalmunk érdekében ezt az információt nem osztottam meg vele. S így, hogy ezzel még vártunk plusz egy évet, szintén gond nélkül ment a dolog. Amikor már hetek óta száraz volt minden reggel a pelenka, onnantól kezdve nem adtam rá többet. Azóta egyetlen baleset volt csupán, de még akkor sem pisilt be teljesen. Saját tapasztalatom alapján a siettetés csak több gonddal és stresszel jár a gyermeknek és a szülőknek is egyaránt.
2016. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!