Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Vajon miért nem mer éjjel...

Vajon miért nem mer éjjel kimenni pisilni?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 éves múlt. Nappalra 2 éves kora óta szobatiszta, éjszaka pár hónapja nem pisil be, viszont nem is bírja pisilés nélkül az éjszakát, hanem felébred, és nekünk szól.


Szinte minden éjszaka új zajlik le, hogy hajnali 2-3 körül menetrendszerűen megjelenik a szobánkban a kislányunk, és ébreszt minket azzal, hogy pisilnie kell. Ilyenkor fel kell vele kelni, és ott kell vele lenni, amikor pisil. Ügyesen elvégzi a dolgát, majd visszafekszik és alszik.


Napközben viszont teljesen egyedül megy pisilni, sokszor nem is szól, vagy csak utólag. Éjjel viszont még soha nem ment egyedül, mindig felébreszt minket, és amikor kérdezzük miért, akkor nem mond semmit, vagy kitérő válaszokat ad ("mert azt hittem, úgy kell", "nem tudom", "gondoltam szólok").


Már többször is elmagyaráztuk neki, hogy éjjel is ugyanúgy kell pisilni, mint nappal, ugyanoda kell mennie, és nem kell nekünk szólnia. Volt már, hogy határozottan meg is kértem, hogy ne ébresszen fel minket emiatt éjszaka, mert fáradtak vagyunk, pihenni szerenénk, és ő ügyes nagylány, egyedül is elvégzi a dolgát. Erre szegény másnap éjjel bepisilt, mert nem mert nekünk szólni, de kimenni se...


Én biztos vagyok benne, hogy fél valamitől, de nem tudom, hogy oldjuk meg a problémát. Nyilván nem az a baj, hogy fel kell kelnünk éjjel vele, kibírjuk, de engem zavar, hogy mi lehet a háttérben. Nem mondja el, miért nem akar éjjel egyedül pisilni.


Próbáltunk már többféle módszert. Természetesen azt is, hogy égve hagytunk kis lámpákat, de így sem ment, és szerintünk nem is az az ok, hogy fél a sötéttől, mert más dolgokban ez nem nyilvánul meg, éjjel simán elvan a töksötét szobában egyedül, amikor meg pisilnie kell, átjön hozzánk a sötét lakáson keresztül. Arra is gondoltunk, hogy félálomban nem találja a wc-t, ezért volt olyan, hogy csak az volt kivilágítva, kitárt ajtóval, de úgy sem működött...


Nappal simán wc-be pisil, kakil (és éjjel is, ha kimegyünk vele), de kipróbáltuk hogy egy bilit raktunk az ágya mellé, hogy ne kelljen kimennie a szobából, pisiljen abba. Mondanom sem kell, a bilit megkerülve átjött a szobánkba szólni, hogy pisilnie kell.


Nem tudom, mit tehetnék, valakinél volt már hasonló probléma? Esetleg valami ötlet, tanács? Vagy ne csináljunk semmit, majd elmúlik?


Köszönöm!


2016. szept. 26. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Idővel kinövi. Nálunk is ilyesmi volt a helyzet, bár nálunk kiabált át a másik szobából, hogy pisilnie kell. Hiába volt felkapcsolva a villany, kellett menni segíteni. Most 4 éves, mostanában van az, hogy a töksötétben is kimegy és pisil, aztán visszamegy az ágyába anélkül, hogy ébresztene minket.
2016. szept. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Vettünk a Praktikerben kis fali mozgaserzekelos lampakat, a szobajatol egeszen a wcig kiraktuk.

Mutattuk neki csak sétálnia kell mellette akkor is bekapcsol ha a kezét mozgatja világít.

Ez oldotta meg a gondot :)

2016. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Lehet bennem van a hiba de marhára nem örülnék ha egyedül mászkálna ki éjszaka!

Mondjuk én nappal sem szeretem ha egyedül megy wc-re

2016. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Kinövi, én hagynám a helyetekben.

Azért nem mer kimenni, mert tudja h éjjel van, éjjel nem mászkál senki, sötét van stb., tök más helyzet.

De én nem örülnék ha éjjel kint mászkálna a gyerek amíg én alszok, ehhez egy 3 éves szerintem még kicsi.

2016. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne ebresszen titeket, mert faradtak vagytok;) Ez jo.
2016. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

egyáltalán nincs rendben, hogy egy kicsi gyerek éjjel egyedül kóborol a lakásban, még ha csak a vécére is megy. igenis az a módja 3 évesen még, hogy szól anyának, és az megy vele. szerintem évekig még ez a rendje a dolognak.


"határozottan meg is kértem, hogy ne ébresszen fel minket emiatt éjszaka, mert fáradtak vagyunk, pihenni szerenénk"

ehhez meg egyszerűen nem is találok szavakat :o

2016. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Én nappal sem bízom rá a 3 évesemre a maga megtörlését, egyszerűen még nem tudja igazán tisztán tartani magát.

A gyermeked arra kér, hogy SEGÍTS NEKI! Mit gondolkozol? Örülj neki, h egyáltalán felébred a pisilési ingerre. Ő még csak három éve létezik a világban, és hozzád fordul támogatásért. Mert félálomban nem tudja úgy megcsinálni a dolgát, mint nappal. És ha tényleg fél? Te meg elküldöd?!

2016. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyén hangzik amit írok, de én még most, majd' 30 éves fejjel sem megyek ki éjjel szívesen mosdóba ha mondjuk előtte valami olyan álmom volt, ami felzaklatott vagy ilyesmi .. Alapból éjjel más az embernek még a saját otthona is, sötét van, csend, recseg a padló stb .. Gondolom ez egy kisgyereket hatványozottan tud zavarni.


Az én lányom is 3 éves, én kifejezetten kérem, hogy szóljon éjjel ha pisilni szeretne, ne félálomban ténferegjen egyedül a lakásban.


Tanácsom, ötletem annyi lenne, hogy várj még pár évet türelemmel, teljesen normális, ha ennyi idősen igényli a segítségedet.

2016. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, a nagyobbik lányom 3,5 éves és ha pisilni kell neki, akkor jön és szól, aztán vagy a férjem vagy én kimegyek vele. Tök természetes, hogy kikísérjük - nappal csak pár hete csinálja, hogy egyedül megy, mióta nem használ már wc-szűkítőt, addig még mi raktuk fel. Nem értem mi a problémád ezzel
2016. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!