Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogy csináltátok a szobatis...

Ti hogy csináltátok a szobatisztaságára szoktatást?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom foggal-körömmel tiltakozik a bilizés ellen,egyébként is meglehetősen akaratos,dacos,nem csak a dackorszak teszi. Mit tehetnék,hogy kedvet kapjon a bilizéshez?
2016. okt. 4. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,5 éves. Most kezdte el hogy elbújik amikor kakál, a napokban felajánlom neki a bilit ilyen helyzetben. Ha tiltakozik, nem erőltetem, majd 1 hónap múlva megpróbálom. Erőltetni a tesóját sem erőltettem soha.
2016. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem erőltettem a bilizést.

Egyik nap mentem érte a bölcsibe, s mondták, hogy kétszer pisilt a wc-be. Azóta nincs pelenka

2016. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 éves lányomnak nem erőltettem semmit, a lehetőség adott volt, van bili. Egy nap, minden előzetes nélkül ő kérte-és 2 nap alatt lett szobatiszta. Mostanra ért meg rá.
2016. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És tényleg nem mehetnek a gyerekek oviba, míg nem szobatiszták?
2016. okt. 4. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem mehetnek.
2016. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott,hogy ilyen nincs,hogy nem mehetnek. Mivel kötelező lett az ovi 3 éves kortól. Annyit köthet ki az ovi,hogy ott nincs pelenkázás, tehát magyarán, ha nem szobatiszta a gyereked, akkor kérhetnek 25 garnítúra ágyneműt, meg 8 adag váltás ruhát és átöltöztetik.

Viszont a szobatisztásnál én hiszem,hogy meg kell érni rá. A fiam 3,5 évesen lett az, viszont akkor egy hét alatt éjszakára is. De előtt én is elkövettem azt a hibát, hogy erőltettem. A bölcsiben már mondták,hogy többször belekakilt a wc-be. Megörültem, meg ugye a nagyszülők is mesélték a legendákat,hogy melyikünk hány HÓNAPOSAN szoba tiszta volt (az emlékek megszépülnek), és erőltettem,hogy próbáljon otthon is wc-be vagy bilibe kakilni. A vége az lett,hogy utána a bölcsiben sem akart kb. fél évig. Jól le is szidtak.

Igaz, az én fiam közel 4 évesen lett tavaly ovis, de ahogy írtam, addigra minden rendben lett. Magától, egy hét alatt.

2016. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamat a héten tették ki az oviból, mert bekakil, a pisiléssel nem volt eddig gond, de most az elmúlt két napban már a déli alváskor is bepisil. A státusza megmarad, de addig nem vihetem vissza, míg nem lesz stabilan szobatiszta ezen a téren is. A pszichológus szerint ő még szimplán nincs megérve rá, nincs lelki problémája, én is erőltetem, egyre csak rosszabb a helyzet sajnos. Úgyhogy marad otthon a mamákkal egyelőre, ők fogják megpróbálni a dolgot kezelni, mert ha tőlünk hallja az egész kakidolgot sírva fakad. Nagyon el vagyok keseredve, de ez van. Valahogy majd megoldódik. Ja, elnézést az offért.
2016. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt nem mehetnek a gyerekek óviba ha nem szobatiszták.

Az én fiam a bölcsiben lett szobatiszta. tetszett neki hogy az "ügyesebb "gyerekek már kisvécét használnak. :-) Ha közösségbe kerül akkor sokat változik. De erőltetni, megbüntetni nem szabad.

2016. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!