Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Másnál is vissza esett a...

Másnál is vissza esett a gyerek amikor elkezdte az ovit?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam júniusban tette le a pelenkát nappalra éjszakára rá egy hétre. Itthon nincs is gond a wc-re járással. Ügyesen szól megy és intézi a dolgát.

Viszont az oviban olyan mintha totál elfelejtette volna mit kell csinálni. Nem szól és a másfél hónap alatt minden nap bepisil bekakil. ( Amíg én bent voltam vele beszoktatásnál nem volt gond)

Mit lehetne ez ellen csinálni szerintetek? Hétfőn akar velem az óvoda vezető beszélni ennek az ügynek a megoldására de fogalmam sincs mit lehetne csinálni még. Reggel mindig szólok, hogy szóljon az óvónőnek, hogy kell e pisilni kakilnia. Nehezítő körülmény az, hogy a fiam még nem beszél. Ügyesen elmutogatja mit szeretne. Ez miatt már elkezdtük a fejlesztéseket de ennek idő kell még, hogy legyen látszata.


2016. okt. 20. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt,hogy épp ovikezdés előtt lett szobatiszta aztán az oviba újra kezdődtek a gondok.

2 eset volt. 1:marhára játszott aztán mire észbe kapott már kijött a pisi. 2:nem mert szólni,hogy pisilnie kell és inkább bepisilt. Mondjuk szerencsére azért nem rendszeres volt,de szóltam,hogy néha azért kérdezzenek rá nála. 1,5 hónap és már semmi gond nem volt.

A lányomnál is úgy volt,hogy ovikezdés előtt lett szobatiszta, viszont ő iszonyat csacsogós,így neki abszolút nem jelentett gondot bármilyen körülmények között is szólni.

2016. okt. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez tipikus közösségbe kerülős szorongásos tünet. Hatalmas változás az ovi, még nincs túl a nehezén. Türelem, máshogy nem megy. Az óvónőket is intsd - persze kedvesen - türelemre! Ha erőltetitek neki a témát, csak rosszabb lesz.

Az én fiam nem esett vissza szobatisztaság terén, viszont pár hétig dadogott. Aztán magától elmúlt.

2016. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!