Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom 3,5 éves, és még...

Kislányom 3,5 éves, és még sehogy sem állunk a szobatisztasággal. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Sajnos születése óta szorulásos,ezért még nehezebb a dolog. Többször próbáltuk elhagyni a pelust, de mindig pisilés után szólt. Ügyes,okos,értelmes, de ez valahogy nem megy. A doktornőnk azt mondta hagyjam , majd szól a kislány ha már nem kér pelust. 4 éves korig belefér. De én már aggódom. A lányom csak azt mondogatja még szüksége van a pelusra, majd ha anyuka lesz leteszi.

Nagyon erőltetni nem szeretném,mert akkor az mégjobban kihat a kakilásra.


2016. okt. 20. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekpszichológussal beszélj. Az ovinkban ezt tanácsolták a szülőknek, akik ilyen problémákkal kűzdenek.
2016. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudod vele megbeszélni, hogy MIÉRT van szüksége a pelusra?

Arról is beszélgess vele, hogy nem akkor kell letenni, ha anyuka lesz: az oviban senkinek sincs pelusa már, és a suliban sem lesz. Meg hogy az nem baj, ha először lesz egy-két "baleset", te attól még szereted, most még csak gyakoroljátok, de te tudod, hogy megy ez neki.

2016. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már párszor beszélgettünk a dologról. Könyvet is vettem, ami az ő nyelvén mondja el ,hogy ő már nagylány és nem kell pelus. Amint meglátta miről szól a könyv, nem nézte tovább. A pszichológussal még várnék,ha lehet. Vagy már nagyon megcsúsztunk? Nálunk havonta van védőnő, Őt is megkérdezem.De ugye ez nem valami betegségre mutat?
2016. okt. 20. 14:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a KerekMese Bilidal is jó móka lehet.

És ha bemehet veled a wc-re?

Fürdés előtt ültesd rá a bilire, wc-re, csak üljön oda és próbálja meg, ha nem sikerül nem baj, hátha előbb utóbb kedvet kap hozzá. Ha egyben van a wc meg a kád ilyen esetben még jó is, mert ha engeded közben a fürdővizet, lehet az is meghozza az ingert.

Ha szeret babázni, akkor egy pisilős baba?

2016. okt. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
A fiam 2 évesen lett szobatiszta, viszont most 3.5 évesen tudtam csak leszoktatni az éjszakai pelusról. Ragaszkodott hozzá, mert neki az kell, gondolom biztonságot jelentett neki, nyugodtan aludhatott, nem kellett bajlódni a pisivel. Ráadásul ő még cumisüvegből itta a kakaót lefekvésnél. Már hetek óta rágom a fülét, hogy kérdezze meg a 2 kis pajtását, ők is pelussal alszanak-e (biztos nem mert a 2 kisfiú már 5 éves), aztán mondogattam neki, hogy pelus csak a babáknak kell (mint a kishúga), persze nem szekáltam ezekkel, csak beszélgettünk róla. Érezte, hogy már nem való a pelus. 2 hete begurultam, pont elfogyott az utolsó csomag pelenka, és közöltem vele hogy akkor mostantól nincs pelenka, bilibe lehet pisilni éjjel. Partner volt, úgyhogy igazából nem kellett harcolnom vele. 3 éjjel bepisilt, majd mondtam neki, hogy jó, akkor mostantól nincs kakaó lefekvés előtt, sajnálom. Viszont ha nem pisil be akkor kap gilisztás gumicukrot reggel. Na ez bejött. Azóta 3x bepisilt éjjel, olyankor nincs gumicukor, de nagyon igyekszik. A déli cumisüveggel alvásról úgy szoktattam le, hogy egy játék traktort ajánlottam fel neki, ha el tud aludni cumis nélkül. Én mindig egyezkedem vele, valamit valamiért, lehet hogy rosszul csinálom de nálunk ez bevált.
2016. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Elég ertelmesnek tűnik a lanyod,mar korának megfelelő,a peluson kívül. Szerintem finom "zsarolás" bevethető: pl pelusosok (mivel még babák)nem csinálnak nagylanyos dolgokat,vagy nen mennek vidámparkban/jatszohazba/moziba/vagy amit szeret. Vagy pl édesség,amit 3 éves már ehet,de baba még nem,akkor azt se lehessen,merz ő még pelusos...

Persze ezt mind nagyon egyutterzoen,m ég sajnálkozva,nem haragosan:úgy sajnálom,nem mehetsz ide még oda,mert oda csak bugyiban lehet...

Vagy mondd még neki h sajnos nincs pénz pelenkara és egyszerűen nem adsz rá.

Ha nincs értelmi /fogyatékossági baja,akkor vedd a kezedbe az irányítást és ne engedj neki .

A székrekedésre oszile,narancsle,szilvalekvar,gyumolcsszoszok,laevolac,aloe Vera gél esetleg nem váltak be?

A szobatisztasagot,ha érett rá a gyerek,kicsit lehet erőltetni.3 éves kisfiam hallani sem akart a Wcrol. Mivel láttam h érett rá,mikor láttam h pisilnie kell,raszoritottam a bilire,nem engedtem felállni,es belepisilt. 2-3 ilyen alkalom volt,rajott h nincs mitől félnie és 3 nap alatt szobatiszta lett szó szerint.persze mikor belesikerult a bilube,oromujjongas,meg mondtam h látod,nem fájt,nincs mitől félni. Lányom ugyanezt akarta játszani,vele is megcsináltam 2ev 8 hosan és ő is 1 hét alatt szobatiszta lett.

Csak rá kell jönniük,h ez milyen jó,nem kell félni. Vannak olyan gyerekek akik félnek az ujdonsagtol.

2016. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jár oviba, közösségbe ahol látja a többiektől a wc-zést?
2016. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És megtörtént a csoda!! Egyik napról a másikra nappalra szobatiszta kb. 1 hete,és még egyetlen baleset sem volt. A kaki csak a pelusba megy , de idő kérdése , és ez is megoldódik, remélem. Nagyon örülök.
2016. okt. 29. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak így tovább :)
2016. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. okt. 29. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!