Mano9030 kérdése:

Bilire szoktatáa?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves lesz pár hét múlva.Par napja észre vettem h reggel ha felkelünk kevés pisi van a pelusba.Megpróbaltam h leveszem nappalra a pelust.Na most,szépen pisil a bilibe de úgy h én viszem oda neki fél óránként kb,de viszont nem pisil be a nadrágba.ha nem viszem kipróbáltam nem szól valikor és elfelejtzeik magáról.Rá tudom venni valahogy hogy szóljon?Vagy korai még a biliztetés?

2016. dec. 16. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Korai.
2016. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Erika-82 válasza:
9%
Nem korai , ha folytatod tovább így ahogy csinálod egyszer rá jön , hogy pisisnek lenni nem komfortos , csak ne cseréld le róla mingyárt a pisis nacit hagyd benne és figyeld mikor lesz neki már kellemetlen, türelem dolog , jól csinálod. De emlékeztesd őt, hogy most pisilni mentek
2016. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is úgy gondolom h haladás ha már vissza tartja kicsit és hajlandó bilibe pisilni.😀 még párnap próba nem árt.
2016. dec. 16. 10:12
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Nekem ikreim vannak, 1 fiu, 1 lany. A kislanyom masfel eves koraban elkezdett szolni, amikor wc-re kellett mennie. Ez viszont csak akkor mukodott, amikor alul semmi nem volt rajta, m ha nadragot/bugyit adtunk ra, akkor osszekeverte a pelussal. Nyarra mar egesz szepen leszokott a nappali pelusrol de ejszakara meg kellett. Viszont a bolcsiben egyszer bepisilt, m beszorult a laba a csuszdaba es nem tudott idoben szolni. Attol kezdve a bolcsis neni megkert, h adjunk ra pelenkat, ugy sajnos ez visszavetette teljesen. Lassan 2 es fel evesek lesznek es kezdjuk elorol megint, h alul semmi nincs rajtuk nap kozben - persze futunk ezerrel a hazban. Szepen haladunk, de a kisfiam meg bepisil, ha adok ra nadragot. Csak akkor megy el magatol a wc-re, ha alul nincs rajta semmi. A kislanyom mar szepen halad es szol. Ejszakara meg kell a pelus, de remelem, h ha eleg kovetkezetesek vagyunk ezzel a modszerrel, akkor par het alatt meglesz a szobatisztasag :)
2016. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

A szobatisztaság lényege, hogy a gyerek felismerje az ingert, és jelezzen, illetve hogy vissza tudja tartani annyi ideig, amíg eljut az "ürítés helyére".


Amit te csinálsz most vele, az pont a fordítottja.

Fél óránként ráülteted. (Nem csoda, hogy közben nem pisil be, normális esetben nem pisilünk ilyen gyakran).

Így azt tanulja meg, hogy ha ráülök a bilire, akkor pisilni "kell", legalábbis anya akkor örül...

Vagyis a bilizéshez társítja az ürítést, és nem az ürítés szükségességének ingeréhez azt a cselekvést, hogy ki kell menni.


A szobatisztasághoz el lehet jutni mindkét útvonalon, nincs olyan egészséges gyerek, aki előbb utóbb ne tanulná meg, szóval gond ezzel sincs, csak a mai álláspont az, hogy jó várni, amíg a gyerek maga kezdeményezi a dolgot, mert akkor általában hamarabb és kevesebb balesettel megy a dolog.

A meg hogy mikor korai vagy jó az időpont, az egyénileg nagyon eltérő lehet, a két éves kor körüli időszak, amikor a nagy átlag érdeklődést mutat.


Nekem eddig három gyerekem lett szobatiszta, én inkább kivártam, és igyekeztem a nyári időszakra terelni.

Az ágytisztaság (éjszakai szobatisztaság) meg mindig egy picivel később lett meg, először csak a délutáni alvásnál, aztán éjszakára is.

2016. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen egyetértek az 5-ös válaszolóval. Köze nincs a szobatisztasághoz annak, amit most csinálsz. Én hagynám, hogy megérjen rá, mert most még nem érett. 2 éves sincsen, nagyon ráér még.
2016. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Én hasonló cipőben járok mint a kérdező.

Az én lányom 2,5 éves, már kb 1,5 hónapja nem adok rá nappal pelust, ha elviszem pisilni szépen belepisil és kakil a wc-be, de magától nem szól. Bepisilni nem szokott, neki az sem gond ha 3-4-5 óráig nem pisil (mondjuk sajnos nem is iszik sokat). Pár napja már éjjelre sem kap pelenkát és nem szokott bepisilni, de magától nem szól.

Most csak emiatt nem fogom visszaadni rá a pelust, várok, majd biztos javul a helyzet.

2016. dec. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem érett még rá a kisfiad, és nem tart vissza semmit. Mit is kéne tartania, ha fél óránként ráülteted, hogy most pisilni kell. Ennek semmi köze a szobatisztasághoz. Nem is tudja milyen az a pisilni kell érzés, hisz fél óra alatt még el sem jut odáig.
2016. dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat,de most így elgondolkodtam,sokan azt mondjátok elrotom vagy h még kicsi.

Szerintem egy próbát megér mivel nem azt írtam h nem szól mert igen,hanem valamikor elfelejt szólni és bepisil.Ez gondolom azért van mert 3 napja csináljuk, még neki is meg kell szokni.Minden gyerek más.Persze ha nem fog menni nem errőltetem,de ez a sok cinikus anya a "mindentudók" kiábrándítanak.

2016. dec. 16. 15:27
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
6-os vagyok. Nem hiszem hogy cinikus lettem volna, mindentudó sem vagyok. Van viszont egy 1,5 éve szobatiszta gyerekem, tudom mi a szobatisztaság, ezért írtam, hogy ami nálatok van, az nem az. Nem mellesleg te kérdezted korai-e még. Az,de természetesen a te dolgod, próbálkozni nyilván lehet (bár nyáron több értelme lenne), erőltetni pedig írtad, hogy nem fogod.
2016. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!