Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 éves kislány rendszeres...

5 éves kislány rendszeres bekakilása mire utalhat? Szóljak az anyukájának, hogy csináljon valamit vagy ne üssem bele az orrom?

Figyelt kérdés
Kislányomhoz jött az ovitársnője. Anyukája szólt, hogy a kislány nem hajlandó a wc-be kakilni. Összesen egy tisztasági betétet tett be neki. Kb fél óránként bekakilt szegény, amiről nem szólt, nekem kellett észrevennem, és valamit kitalálnom, hogy mit tegyek be neki. Ki is kell mosni a popsiját, mert nagyon odaszárad, szétdolgozódik. Ráadásul nagyon erős, szúrós szagú is szegénynek. Az oviban is így történik rendszeresen. Én teljesen le vagyok döbbenve, szerintem ez nagy gondra utalhat és tenni kéne vele valamit. Eleve a gyakorisága is ijesztő nekem, nagyjából egész nap ezzel van így elfoglalva, és biztosan rettentő kényelmetlen is, meg később ciki is lesz. Egyébként az étvágya nagyon rossz, alig evett valamit. Nem tudom, mondjak-e az anyukájának valamit, vagy bízzam rá? Nekem furcsa, hogy így elengedte. Nem küldött vele semmit. Még jó hogy van pelusunk itthon, de tényleg le vagyok döbbenve. Most is volt egy csere, míg ezt írtam. Nem vagyok barátnője az anyukának, nem vagyunk közeli kapcsolatban.
2017. jan. 21. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Mit tervezel neki mondani? Nyilván tisztában van vele, ha szólt róla. Nem látsz bele az életébe, honnan tudod hogy nem járnak ezzel orvoshoz?
2017. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezért kérdem. Csak azt furcsállom, hogy nem jelezte, hogy ez fél óránként meg fog történni, és nem küldött vele semmit., ebből éreztem úgy hogy nem veszi olyan nagyon súlyosnak a dolgot.
2017. jan. 21. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Megmondanám hogy ilyen korban jobb, ha megnézi orvos, hátha pszichoszomatikus probléma, de még az is lehet hogy végbélizommal van gond. Továbbá hogy legyen szíves biztosítani neki a pelust, ha látogatóba jön, vagy a szobatisztaságig ne legyen ilyen hosszas látogatás. Szintén 5 éves lányom van, de egyedül nem engedném még el ilyen hosszú időre vendégségbe egyedül, persze minden szülő más.
2017. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Mond neki h figyelje a lánykát, lehet h beteg lesz, mert alig evett mégis kicsit ment a hasa.

Ezzel már elindulhat ebben a témában egy beszélgetés.

Ha annyival reagál rá hogy " aha jó, majd figyelem" valószínű h tudja ő h gond van.

Ha viszon elmondja h igen ez nála ilyen, és vannak ezzel problémák akkor már tudtok beszélgetni.

És persze ebből csak veszi a lapot h legközelebb hozzon pelust is...

2017. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
ha gyakori a széklet és bűzös, az betegségre utalhat, hihetetlen de tény hogy vannak plyan alul tájékozott anyukák akik ezt nem tudják, tehát csak jót tehetsz ha tanácsként jelzed, hogy a gyerek kakija büdös, kicsit bagatelizáld el, hogy "lehet nem érzed az én orromnak meg az é gyerekemé nem büdi" de vesd fel, hogy vigye el ezzel a dokihoz, és mondja ott el milyen sűrűn kakil. a háziorvostól talán el fogja fogadni azt is, hogy szakembert kell ezzel keresni. tőled lehet hogy csak tolakodásnak venné
2017. jan. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy lehurrogtok, de én a családsegítősnek jelenteném anonim módon, mert így nem lennék ellenség, Ő kimehet a lakásra, megnézheti a körülményeket, sőt pszichológust is hamarabb be tud vonni, mint egy szülő,


Az is lehet, hogy bántalmazás következménye.


Ez az én privát véleményem.

2017. jan. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Ja, utolsó. Aztán képzeld el az egészet úgy, hogy te vagy az anyuka. A gyereked beteg és te nonstop hurcolod orvostól orvosig. Miután ez nem épp egy kellemes téma, nem vilagositasz fel mindenkit róla, pláne nem az ovis társ majdhogynem vadidegen anyját és bizony nem is pelenkázod a gyereket orvosi javaslatra. Ezek után túlbuzgó ovistars anyuka feljelent és rá tesz ,még egy teherautonyi xart az amúgy is nehéz eletetekre. Gratulálok.
2017. jan. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztosan nem fogok jelentgetni családsegítőnek, egyébként szimpatikus, gondoskodó, tanult emberek a szülők, azért nem véletlenül bízta rám, s vállaltam el. Meglepett, hogy nem szólt, mire számítsak. Vagy hogy nem küldött váltóbetétet, bugyit, de itt nem az én kényelmetlenségemről van szó, hanem ez kellemetlen a kislánynak is, bár nem csinált úgy. Valahogyan meg fogom említeni, ha nem lesz ott a kislány, s ő kezd vele valamit, vagy nem.
2017. jan. 22. 06:28
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

koszi a lepontozast. nem tudom mivel erdemeltem ki.

5

2017. jan. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk hasonló gonddal küzd a család a 3,5 éves kislányom esetében. Igaz, ő máshol (pl. az oviban) nem kakil, de itthon az az első, hogy elbújik és sem bilibe, sem wc-be nem hajlandó. És ő is többször próbálkozik (gyanítom, hogy visszatartja, vagy nincs türelme kinyomni), mire végre sikerül magát kikakálnia. Van, hogy 3-4-5 alkalommal is csak egészen kevés mennyiség, mire végül távozik egy "emberesebb" adag.

Én már jeleztem a doktornőnek. Ő azt mondta, egyelőre békén kell hagyni, hadd intézze úgy, ahogy sikerül. Ugyanis a korábbi wc-re, bilire ültetős próbálkozások azzal zárultak, hogy visszatartotta a székletét. Akár több napra is. Persze, nehéz megállni, hogy ne mondogassam, szoktam is, de igyekszem, hogy ne ez legyen a központi téma.

Már ennyi idősen is tudja, hogy ő máshogy csinálja, mint mi, vagy a többi ovistárs, de egyelőre nem hajlandó. (Azt mondja, majd ha nagy lesz.) És ő sem szokta sokszor "bevallani", utálja az egész procedúrát, amikor letörölgetem, megmosogatom. Panaszkodik arra is, hogy büdös és nem szereti a büdöset.

Ebben a helyzetben én soha nem engedném vendégségbe, pláne, ha ott is simán csinálná ezt. Ez rettentő kellemetlen mindenkinek, az 5 éves kisgyereknek meg pláne.

Az anyukája szerintem már belefáradhatott ebbe az egészbe és várja a csodát. Akár azt, hogy a kis barátokat követve ő is végre a wc-be intézi a dolgait. A gyerekek sokszor utánozzák egymást és hátha ilyen kérdésben is meggyőzőbb egy kis barát, mint a szülők, felnőttek.

Ha nincs emésztési problémája, akkor a gyakoribb székelés köszönhető ennek a "bekakilós módszernek" is, lehet vissza is tartja, hogy ne történjen meg, de az inger erősebb és sokszor keveset produkál.


Beszéltél róla az anyukával végül? (látom, tegnapi a kérdés)

2017. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!