Miért nem szól?

Figyelt kérdés
Sziasztok anyukák\ apukák! Előre is elnézést;picit hosszú lesz.Kisfiam 2;5 éves és sehogy nem haladunk a szobatisztasággal 😞.Egyáltalán nem hajlandó szólni ha pisilnie kell; mintha észre sem venné; hogy bepisil; nem zavarja...Ha kérdezem lell- e wc- nie; azt mondja nem; majd kb 2 perc múlva bepisil.Próbáltam már mondd hogy:Szép szóval;jutalmazással; bűntetéssel; zenélős bilivel; matricával..igen volt hogy kiabáltam is; de semmi nem használt eddíg.Fél évvel ezelőtt is ugyan ez a cirkusz ment.Akkor elkezdődtek az éjjszakai örjöngések( amikor álmában ordít és nincs is ébren) Ez senkinek sem volt jó; így az orvos tanácsára felfüggesztettem picit a dolgot.El is múlt az alvás gond...De most megint itt tartunk.Telljessen kétségbe vagyok már esve😞 Mit tehetnék még?Hamarosan oviba kellene mennie de így nem veszik be.Bölcsibe nem jár mert itthon vagyok a tesóval.Azt sem gondolnám; hogy az öcsi a gond; imádja őt.Segítsetek légyszi; telljesen tanácstalan vagyok.
2017. jan. 31. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hamarosan? Még van fél éve!

Nem érett rá, ha a fejed tetejére állsz is.

2017. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Még nem érett a szobatisztaságra. Meg kell várni, amíg idegrendszerileg oda érik!
2017. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a Nagykönyvben ugy van megírva, nem jelenti azt h x idoben szobatiszta lesz. Ne surgesd, mindennek eljön az ideje.
2017. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsietted, surgeted, bunteted. Raer meg.
2017. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

"Telljessen kétségbe vagyok már esve😞 Mit tehetnék még?"

Egyetlen dolgot: vársz türelemmel.


Sosem értettem ezt a kényszert az anyákon.

Én bugyipelust adtam rá, amikor 1 hétig tiszta maradt, akkor elhagytuk. Sosem volt baleset. Miért jó az, ha összepisili magát???

(fiam 3. szülinapja előtt 2 hónappal lett szobatiszta.


Amúgy az ovik emiatt nem tagadhatják meg a felvételt. MAx minden nap 3 váltás ruhát viszel, meg legyen bőven ágynemű, ha nincs szárítógéped...)

2017. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugi! Szállj le egy kicsit a témáról.

Legyen szem előtt a bili, de nem erőltesd.

Ha ennyire nem szól, nem érdekli, akkor még nem érett rá!

2017. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, kisfiam lassan négy éves lesz, a pisiléssel jól állunk, szól, wc-be, bilibe megy, nála is úgy kezdődött, hogy eleinte - értsd több hónapon keresztül - nem szólt, bepisilt, nem is zavarta, aztán egyik napról a másikra elkezdte zavarni és ugyan becsurgott, de szólt, hogy öltözzünk át, aztán szintén egyik napról a másikra szólt, hogy pisilni kell és már tudta tartani, azóta nincs ezzel gond, ovi kezdés előtt egy hónappal alakult ki

ellenben a kakival azóta is küzdünk, sajnos a kisgatyán kívül sehova máshova nem hajlandó kakilni, erre még nem találtam meg a megoldást sajnos, de bízom benne, hogy ez is meglesz majd egyszer

még annyit, hogy a kakigond miatt sajnos oviváltásra kényszerültünk, de hál'istennek az új ovinkban már láttak ilyen gyereket, annyit kértek, hogy legyen bent elég váltásruha és hozzak be néha popsitörlőt

2017. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az orditozástól nem lett még egy gyerek sem szobatiszta.

Az én fiam egy hónap múlva 3 éves lesz és egyáltalán nem èrdekli a szobatisztaság. Próbáltam, hogy leveszem a pelust, de ő sem szól. Én sosem kiabáltam vele emiatt, mert nincs értelme, az idegrendszere nem lesz tőle fejlettebb.

Legyél tûrelmesebb és ne erőltesd, mert szorongás is kialakulhat nála.

2017. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Snorri ***** válasza:
Nagyon súlyos lelki sérüléseket okozhatsz. A szobatisztaság, evés érzékeny területek. Nem szabad eröltetni! Büntetni, kiabálni nem szabad! Azon kívül az akaratát is itt tudja leginkább érvényesíteni, ha megérett rá. Szegény már attól szoronghat, ha megkérdezed. Szerintem most kicsit vedd le a napirendről a témát. Teljesen. Pelus száraz már neki 2 órán keresztül? Lehet nem is érett rá. Lehet vissza is vetette ez az egész. Dícsérd szegényt, ne büntesd! 2-3 hónapot várhatsz, addig Olvass valami szakirodalmat normális helyről!
2017. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A lányomon pelus van, és én ültetem a bilire kb 2 óránként. Nem várom, hogy ő szóljon. Most ott tartunk, hogy szépen belepisil a bilibe, ki tudja engedni. Mindig megdicsérem. Ha nem sikerül a bilibe semmi, akkor sem idegeskedek, visszateszem rá a pelenkát, egy órával később újra próbáljuk.

Ébredés után (éjszaka és délutáni) mindig pisilnek a kicsik, így én ezzel a két időponttal kezdeném. Így van sikerélménye a gyereknek is, és jobban érti, hogy miről szól ez a bilidili. Nálam bevált. Ha mégis pisis volt az alvós pelenka, abból sem csináltam ügyet. Ne szidd le, inkább dicsérd meg, ha sikerül a bilibe a produktum.

Tudom egy másik pici mellett ez nehezebb, de nyugi, nem minden gyerek érik ugyanúgy, de mind elhagyja egyszer a pelenkát. A te kisfiad is.

Ovival várhattok még, ha úgyis otthon vagy. Szeptemberig pedig még sok idő van.

Sok kitartást és örülj a gyerekeidnek. Még bőven időben vagytok mindennel. És ne hasonlítgasd máséhoz a gyereked. Hidd el a játszótéri anyukák dicsekvésének fele csak hanta.

2017. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!