Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam a 2 éves...

Hogy szoktassam a 2 éves lányomat a bilire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kett éves kis lányom fél a bilitől és nem ül a wcre már mindent ki próbáltunk és sehogy se ül a bilire mit tegyek ? Ti mit tetetek hogy szoba tiszta lett a pici válaszokat köszönöm!!!!



2017. febr. 20. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél! Ha fél tőle, akkor még nem érett a szobatisztaságra. Majd ha megérik rá, akkor nem fog félni, és rá fog ülni.
2017. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2017. febr. 20. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Várj egy kicsit! Lehet, hogy még nem elég érett. A nyár remek alkalom lesz.


A lányom októberben múlt 2 éves. Egy ideig érdekelte a dolog, majd hónapokig semmi. Néhány hete újra foglalkoztatja a kérdés. Észreveszi amikor pisil, szól, ha kakil és ha időben elcsípjük, akkor a wc-n intézi ezeket.

Naponta többször felajánlom, hogy jöjjön pisilni velem. Mivel imád pelus nélkül lenni, lelkesen jön, mert így kap egy kis időt "szellőzni":)

2017. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Várj még. Nem verseny, bőven ráértek még. Próbálkozz újra 1-2 hónap múlva.
2017. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ő is szól ha pisil mutassa a pelust meg mondja hogy pisi , meg ha kakil is mondja csak fel rá ülni a bilire , meg várom a nyarat!! Hátha sikerül :)
2017. febr. 20. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne tegyél semmit, legyen szem előtt neki a bili,meg néha beszélgessetek róla, de ne erőltesd!
2017. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt először a kedvenc plüssállat/alvóka legyen szobatiszta. Játsszátok el, hogy pisil-kakil pl. a cica vagy akármi a bilibe... dicsérjétek meg, öntsétek ki, stb... sokat számít ám :))


Másrészt lehet, hogy tényleg inkább a wc lesz kapásból a nyerő. Nekem a harmadik kisfiam ment oda rögtön, a szűkítőt sem tűrte. A wc-t teleragasztottam gyerekes cuccokkal, azokat nézegette közben.


És persze türelem, be fog indulni, ha itt az ideje.

2017. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2017. febr. 20. 14:44
 9/9 mi a fene ***** válasza:
Én kifigyeltem, hogy mikor szokott kakilni, és együtt mentünk, én ültem a wc-n ő meg a bilin. Lehet hogy leszóltok miatta.Ererőltetni viszont nem szabad, nincs értelme.
2017. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!