Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 és fél eves kisfiamat...

Natlanta kérdése:

3 és fél eves kisfiamat hogyan tudom leszoktatni az esti pelenkáról?

Figyelt kérdés
Mármint nappalra màr abszolult szobatiszta majdnem 1 eve, de estère "lutri" vagy bepisil, vagy nem. Többféleképp is próbaltam, de eddig sikertelenül. Az is a problèm, hogy mindíg ugy alszik el este hogy vizet iszik. Ez az ugymond "rituálája".😊

2017. márc. 16. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg egyaltalan nem kell leszoktatni rola. 3 es fel evesen keves gyerek agytiszta. Lanyom meg majdnem 5 evesen is volt hogy bepisilt ejjel. Gyerekorvos mondta, hogy 6 eves kor utan lehet koros az ejjeli bepisiles. Majd ha megerik ra az idegrendszere akkor mar mindig szaraz lesz a pelus ejjel is. Egyebkent ilyen 4-5 eves korban is lehetnek visszaesesek neha-neha az ejjeli bepisilessel, teljesen normalis dolog. Erre kulon rakerdeztem az orvosnal.
2017. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiam most tölti áprilisban a 4-et. Még nem jutott eszembe, hogy direktbe leszoktassam. Nappalra sem kellett szoktatni, egyszerűen amikor 1 hétig tiszta volt a pelus, elhagytuk. Ez 3 évesen volt. Azóta is balesetmentes minden nap. Ha éjjel is egy hétig tiszta lesz a pelus, majd akkor elhagyjuk.

Én nem csinálok ügyet ebből. Amúgy is ráér még.

2017. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha többször egymás után száraz a pelus reggel akkor érdemes megpróbálni.

Lányomnál 2,5 évesen volt hogy három hete száraz volt a pelus így megbeszéltük hogy mostmár nagylány, nem kell pelus. Egy egy baleset még előfordult, de erre tettem alá vízhatlan lepedőt.

2017. márc. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én meg már azt hittem, hogy valamit elrontottam.... 😊Így már sokkal jobb! Mégegyszer köszi!!!!❤
2017. márc. 17. 07:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3,5 éves gyerekem van. Ő nyáron szobatiszta lett, és mire oviba ment már éjjelre is. Nem mondom,hogy nem volt egy két baleset, de mi levettük róla. Azóta mindig szól,hogy ki kell mennie. :)
2017. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szoktatnod, mivel még idegrendszerileg nem érett rá. Az én fiamnak is így volt, hogy kb. egy év is eltelt a nappali és éjszakai szobatisztasága között. A vége felé nálunk is ilyen 50%-os volt a sikeres éjszakák száma. Aztán hirtelen kezdett jobb lenni és végre elhagyhattuk az éjszakai pelust. Nálatok is biztos hasonlóképp lesz. Lehet, hogy most, lehet, hogy fél év múlva. (Aztán ne legyen így: De én is ismerek 6 éves gyereket aki még este bepisil este. Vizsgálja mindenféle orvos és nem látják, hogy mi az oka. Persze gondolom ez ritkább. Hozzáteszem, ő nem hord pelust. Ez is bizonyítja, hogy nem ettől függ a dolog sikeressége. Neki kell erre megérnie.)
2017. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!