Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van itt olyan anyuka akinek 3...

Piroska és a farkas kérdése:

Van itt olyan anyuka akinek 3 év körüli kisgyereke még nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kislányunk 2 hét múlva lesz 3 éves. Most tartunk ott, h néha már mondja, h " most pisilek"- de előre még sosem. Nem akartuk.erőltetni, mert nehéz éve volt, költözrünk.is, tesó os született, tesóval gondok voltak, stb..

Kényelmetlen már neki a pelenka,de ez nem elég " motiváló", jó lenne vmi taktika..


2017. márc. 19. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Én lányom is közel 3 évesen lett szobatiszta, de a nyár is besegített akkor, pelenka nélkül volt egész nap.

Ha megteheted, vedd le róla, és szépen mondogasd neki, hogy a nagylányok WC-be pisilnek stb.

2017. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
júliusban lesz 3 a lányom. Ha a bilibe mennek a dolgok, matricát vagy párszem kekszet kap. De ez sem elég motiváció...levettük róla a pelust mikor kerek 2.5 éves volt mert kakinál több ízben is szólt...ahogy levettük, pisilt mindenhova..be is kakilt....észre se vette hogy bepisil...akkor egy hét után vissza is adtam rá...az utóbbi 1 hónapban most már szól ha jön pisi, és tartani is tudja míg levetkőzünk pl. talán mostanra ismeri fel az érzést....májusba megint levesszuk a pelust
2017. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már év eleje óta mondogatjuk neki, h az okos nagylányok bilibe/ wcbe pisilnek, hogy ha majd ő is, akkor mehet az oviba játszani a többi kusgyerekkel, de nem használ. Próbáltuk mi is, h legyen pelus nélkül, fel se tűnt neki, h a szőnyegre kakilt, boldog- önfeledten játszott tovább. Azt us megcsináltuk, h amikor pelenka nélkül ült a székén, közvetlenül mellé tettük a bilit, hátha " kapcsol", ha jön az inger, de ő csak akkor állt fel, mikor már bepisilt.Hajlok rá, h mivel előre nem jelez, vszínűleg idegrendszerileg éretlen még, és nem hiszem, h azt lehetne sűrgetni.De nagytermetű kislány, simán 5 évesnek nézik, féltem őt, nehogy csúfolják esetleg. Bilire szoktuk ültetni, elücsörög rajta, elolvas 3-4 mesekönyvet, de az utóbbi három hónapban egyetlenegyszer pisilt bele, nagyon keveset, akkor is közölte, h nem jött pisi vagy, h nem sikerült, már nem emlékszem.
2017. márc. 19. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Tudom, hogy nehéz elhinni, de szobatiszta lesz, ha megérik rá. Ne siettesd, majd nyáron magától összejön!

Az én fiam is elmúlt 3, vége lett a bölcsinek júniusban, gondoltam itt az egész nyár, majd leszoktatom. Ez szerdai nap volt. Pénteken már szobatiszta volt,úgy ,hogy azután egyszer sem történt baleset. Előtte hiába próbálkoztunk.

2017. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Az én kisfiam 3 év 2 honaposan lett szobatiszta egyik naprol a másikra.Éjszakára és nappalra is.Elötte még wcn se ült,még a bölcsiben sem volt hajlando ráülni.

Aztán egyik este szolt hogy akkor ö megy wcre.Néztünk nagyot a férjemmel...hét még a bölcsiben,azota szobatiszta.Semmi baleset nem volt azota soha,pedig már 6 éves.

Türelem,nem vagyunk egyformák!Tudom milyen rossz (és drága mulatság) nézni,ahogy már más gyereke 1-2 évesen wczik,de lehet hogy pont ök lesznek azok,akik még kisiskolás korukban is bepisilnek éjszaka.

Türelem és bizz a gyerekedben!

2017. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Annyira jó ezt olvasni; hogy más 3 évese sem szobatiszta( már meg ne haragudj 😊).Eddíg 3-szor próbálkoztunk a szobatisztaság témával; eddíg mind hiába.Össze vissza pisilt mindent..kb észre sem vette; vagy ha még is nem zavarta.Ugyan úgy kapott tesót is...volt hogy ült a bilin\wc-n de semmit nem csinált bele; majd miután felállt rá 2 percre bepisilt( az ágyra).Egyenlőre én is tanácstalan vagyok.Gyanítom; hogy a dac korszaknak ehhez köze van...sajna szeptemberben oviba kellene mwnnie..nem tudom mi lesz így.Úgy érzem bele őszülök ebbe. 😊 Ha szívesen beszélgetnél ; Írj privit nyugodtan 😉
2017. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor üdv a klubban!😃 Én úgy érzem, h bízom a gyerekemben, csak a " ti ilyenkor már mindhárman szobatiszták voltatok", és a tavalyi " ez ennek a nyárnak a feladata lett volna" kezdetű nagymamai eszmefuttatások kibillentenek.
2017. márc. 19. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is bízom benne; előbb utóbb bizonyára szobatiszta lesz.Én szívem szerint nem sürgetném..csak hát oviba kell mennie.Oda ugye ez meg követelmény( és akkor még nem beszéltünk az ágytisztaságról).Jut is eszembe; a ti 3'éveseitek tudnak egyedül öltözni? Mert hogy ez is követelmény.Az enyém letolja a gatyát; felhúzza a pólót; de kibújni még nem tud.A cipővel is bajok vannak; az sem megy( vagy csak nem akarja).Kis próbálkozás után jön az h anya segíts..
2017. márc. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem pár hete töltötte be 3 évet. Otthon nincs rajta a pelus, alváshoz és ha megyünk ráadom. Néha szól, ha jön az inger, de nem mindig. Viszont én másfél két óránként ráültetem a bilire. Most jutottunk el oda, hogy zavarja a kaki a pelusban, vagy megáll az utcán és közli, jaj jön a pisi. Mire én: ok van rajtad pelus.


És sok dicséret. Mi megtapsoltuk, amikor bilibe pisilt. Ha az apja nincs a fürdőbe odaszalad hozzá és kéri tőle is a tapsot.

A nagyobb testvérei hamarabb lettek szobatiszták, de ez idegrendszeri érés kérdése, nem a nyártól hagyják el a gyerekek a pelenkát.

2017. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!